Jump to content

Marcoos

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  110
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Marcoos

 1. Okularek ma nowego właściciela można zamknąć temat
 2. Witam! Do sprzedania mam okular Baader Hyperion 13mm. Okular posiada wadę w postaci niewielkiego pęknięcia muszli ocznej, które jednak w żaden sposób nie wpływa na prowadzone przez niego obserwacje. Optyka stan bardzo dobry. Cena 300PLN razem z wysyłką pocztą. Dla chętnych zamieszczę zdjęcia. Pozdrawiam!
 3. Sprzedane zapomniane można zamknąć!
 4. Teleskop zarezerwowany dla Kiciu, a praktycznie już prawie sprzedany. Pozdrawiam
 5. Witam! Mam do sprzedania refraktorek SW 80/400 z kątówką 45. Teleskop w stanie bardzo dobrym ze wszystkim co fabryka dała plus kątówka, dekielki, obejmy z mocowaniem do statywu fotograficznego i szukacz 6x30. Cena: 250zł+przesyłka.
 6. Witam. Jak w temacie do sprzedania mam montaż EQ5 z napędem na jedna oś i lunetką biegunową. Statyw aluminiowy, mont w stanie dobry+. Cena jaka mnie interesuje to 700zl + wysyłka, czyli połowa ceny nowego takiego zestawu. Druga rzecz to tuba SW150/750 z obejmami i dovtailem, szukacz 6x30. Stan bardzo dobry cena 450zl + wysyłka. Pozdrawiam.
 7. Robiłem fotki nikonem d40 i 80/400 i wystarczyła zwykła redukcja do nikona nie było problemów z ostrzeniem i sztywnością. Jedyny problem to spora aberka wychodząca na zdjęciach z jaśniejszymi gwiazdkami. Pozdrawiam.
 8. Mała prośba, zamieściłem TIFFa z DSS na Rapidshare gdyby ktoś zechciał się pobawić tą fotką bo może można z niej więcej wyciągnąć ale ja nie potrafie. Pliku nie modyfikowałem w żaden sposób tylko stack i tyle. http://rapidshare.com/files/236234923/Sombrero.TIF.html
 9. Cóż ISO1600 dlatego że czas 30s trochę za krótki ale spróbuję wydłużyc do 60 i zmniejszyć Iso na 800 i zobaczymy efekt
 10. Co by nie tworzyć nowego wątku zamieszczam tutaj też moje skromne Sombrero co prawda nie z achromatu ale... SW150/750 na EQ5 6x30s ISO 1600
 11. Rzeczywiście Księżyc przepiękny był wczoraj tak że ustawiając montaż do polowania na ds-y nie mogłem się oprzeć przed złapaniem "popielatego"
 12. Dzięki za radę Ignisdei świetna metoda Jedynie ustawienie lunetki idealnie w osi troche frustrujące ale potem to już bułka z masłem. Teraz ustawienie montażu trwa 2 min Pozdrawiam!
 13. DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI. Cóz tego się obawiałem choć miałem nadzieję że dało by się coś poprawić w samym montażu. Nie pozostaje mi nic innego jak nabyć coś w rodzaju SynScan GOTO Upgrade Kitu, ale to jeszcze troche Tymczasem spróbuje powalczyć z tym co mam. Wczoraj spędziłem dużo czasu nad okularem z krzyżem i stwierdziłem że nawet przesunięcie ciężaru przeciwwagi o 2-3mm może stanowić o różnicy pomiędzy klatką pojechaną i niepojechaną. Metodą prób i błedów udało mi się znależć złoty środek i zatrzymać krzyż w punkcie przez prawie 2min. Przesmarowałem także łożyska w głowicy którym ktoś pożałowa
 14. Witam! Mam pytanie czy ktoś zorientowany mógłby mi powiedzieć jaki max czas mógłbym wycisnąć z EQ5 z tubką 150/750 dysponując tylko napędem na jedną oś? Pytam ponieważ nie udało mi się wyjść jak dotąd ponad 1min> nawet przy bardzo dokładnym ustawieniu na biegun metodą dryfu pojawiają się pojechane gwiazdki. Zauważyłem że jest to spowodowane tym że napęd wyprzedza lub póżni się z prowadzeniem. Manipulując przeciwagą udaje mi się częściowo zwalczyć ten efekt ale max to 1min. Z góry dzięki za odpowiedź będe wdzięczny za wszystkie sugestie!
 15. Zachęcony osiągnieciami kolegi Stacha postanowiłem sam spróbować zapolować na te eMki. Efekt skromniejszy i b&w ale niestety eq5 daje radę mojej tubce co najwyżej do 60s. Tutaj ISO1600 17x30s 2x45s i 1x60s Pozdrawiam!
 16. Właśnie wróciłem z balkonu nie kryjąc satysfakcji, ponieważ warunki do obserwacji dzisiaj całkiem niezłe chociaż ziąb na dworze. Pomimo to też udało mi się ustrzelić dublecik M95 i M96 po półgodzinnych poszukiwaniach Musiałem prawie wniknąć w okular To narazie chyba najsłabsze obiekty zaobserwowane przeze mnie z 6" ale miasto i nieciekawie ustawiony balkon nie ułatwiają sprawy. Pozdrawiam!
 17. Fotki rewelaja! Dają mi nadzieje że z 750mm jak wycisne nie poruszone 60s to już dobrze, tyle że z centrum miasta to bez porównania. Dalszytch udanych prob życze!! O to właśnie chodzi. Na zdjęciach mogę zobaczyć dużo więcej niż w wizualu nawet na tak krótkich jak 30s. Powodzenia!
 18. Ja używam go z newtonem f/5, 6" i różnica w kontraście na Księżycu i planetkach jest znacząca. Za wenus też się bez niego nie zabierałem. Nie żałuję zakupu
 19. Coś co wszyscy znają Niestety zachodnią część nieba mam tylko do dyspozycji. 6x60s i 4x30s ISO800 P.s. Jak wyciągnąć kolorki gwiazd z tifa po zestakowaniu DSS na przykład przy pomocy PS??
 20. Witam! Kolejny raz walczę z montażem na nietypowym obiekcie Niestety czasy tylko 30s dłuższych nie daje rady nawet przy dokładnym ustawieniu montażu mam wrażenie że mój eq5 nie nadąża za obiektem przy czasach dłuższych niż 40s Czym może byc to spowodowane? Na szczęście przynajmniej ustawienie ostrości idzie już szybciutko dzięki masce bahtinowa. Pozdrawiam!
 21. Witam! Znalazłem troche fotek z przed kilku miesięcy które myślałem że sa do kitu ale troche pomęczyłem je w PS i coś tam widać Po raz kolejny zaprezentuje piękną aberrację na przykładzie plejad. Obie fotki Nikon D40 ISO800 4x30s duże LP. Niestety przez nieuwagę zrobiłem je w JPG co dodatkowo poprawiło ich jakość
 22. Witam! coś niedokładnie poczytałeś tą Celestię Rzeczywiscie nie opłaca się kupować refraktorów poniżej 70mm, poniżej to już prędzej wybrałbym lornetkę. Refraktor Newtona??? nie słyszałem o czymś takim ale to może tylko ja. Chyba chodziło ci o reflektor? Z tego co wiem nie da się już kupic teleskopu z wyciągiem o średnicy mniejszej niż 1,25" chyba że na Allegro typu Nostrus czy inny wynalazek! Jeśli masz zamiar dokupić kiedyś do teleskopu jakiś okular muszisz mieć wyciąg 1,25" lub 2" innych już się chyba nie produkuje. Mikroruchy umożliwiają płynne śledzenie obiektu na niebie i drastycznie zwi
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.