Jump to content

mirek01

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  468
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

mirek01 last won the day on December 23 2020

mirek01 had the most liked content!

Community Reputation

241 Good

About mirek01

 • Rank
  Altair

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Skąd
  prawie Poznań
 • Sprzęt astronomiczny
  C8N heq5 Sw80ED Canon 600d-mod

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czyli jak i gdzie? Czy gps aktualizuje Ci czas systemowy... czy tylko w Kstars?
 2. Ta linia to wprowadzanie czasu do systemu z Gps... skori nie masz gps-a to cgyba bez znaczenia...
 3. Ja wstawiłem w heq5 stalowe podkładki dystansowe 0.5mm (5szt. max 10zł z przesylką) ich zadanie polega tylko na odseparowaniu łożysk od siebie żeby mogły obracać się niezależnie.
 4. obserwuje twoją walkę z tym kołem... i tak mi wpadł pewien pomysł... może to ślepy strzał ale ... W pliku gpsd, odczytującym GPS z portu USB sudo nano /etc/default/gpsd W wierszu 7 "true" zamień na "false" i jestem ciekaw czy zadziała
 5. A gps zasilasz jakim napięciem bo widze że pin 3v nie polutowany? M.
 6. Ogólnie fajny pomysł z zamocowaniem maliny... Taśma na zewnątrz... patrząc na model aż by się prosiło odwrócić malinkę i kamerę dać "od góry"- dojścia do portów GPIO i tak nie potrzebujesz a taśma byłaby w środku P.S. masz ten model obudowy w F360 czy tylko STL? pozdrawiam M.
 7. Jak wygląda podłaczenie tej kamerki? Taśma przchodzi w szparze obok plytki? Pokaż fotkę od tyłu. M.
 8. Z pilotem syn scan jeśli nie zaparkujesz poprzednio (home position) po każdym właczeniu zakłada że jest ustawiony w pozycji na biegun, AZ 000st Al np:52st (zależy od wprowadzonej szerokości geograficznej) niezależnie w jakiej pozycji jest faktycznie i trzeba przeprowadzić procedurę alignacji na gwiazdy. Jeśli natomiast przy poprzednim używaniu zaparkujesz go w "home..." to nie musisz go od nowa alignować. M.
 9. Poczytaj sobie to: Metoda sprawdzona i bardzo dokładna przy odrobinie wprawy zajmuje 10-15min. A dokładność jaką ja średnio mam to ok. 9-10' od bieguna M.
 10. Te programy liczą dziwnie czasami, u mnie w 80ED z korektorem pokazuje zamias 510mm... 485mm
 11. Super wyszły te próby. A jak prace nad "korektorem" PE działasz czy zarzuciłeś ten pomysł ? Moze dluższe naświetlanie dałoby jeszcze lepsze efekty. M.
 12. Jeśli Sky Adwenture daje sie sterować ruchen przez Usb to bez problemów modułem Kstars. A jeśli nie da się podłaczyć po Usb. To w Ekos ustawibym "wirtualny teleskop" A w module ustawiania na biegun tm odhaczyłbym ruch montażu -"sterowanue ręczne" Ale nie próbowałem M.
 13. Na stronie ZWO znajdziesz aktualny firmware i programik do flashowania
 14. Pokrowiec na Ed80 z całym wyposażeniem sprawdza się wyśmienicie.... Polecam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.