Jump to content

mirek01

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  110
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Neutral

About mirek01

 • Rank
  Regulus

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Skąd
  prawie Poznań
 • Sprzęt astronomiczny
  U 150/900 "szukacz komet" już do "remontu"

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześc Możesz wrzucić fotkę złączki 1. rozkręconą i z orietacyjnymi wymiarami (może na kartce w kratkę)
 2. Jak się szlachta bawi... koszta się nie liczą A na poważnie, "pomęcz" się trochę z tym co masz, poużywaj wizualnie, porób trochę astrofotek z czasem znajdziesz, najlepsze dla siebie rozwiązanie (Nowy wyciąg/przeróbka/rotator/nowa tuba /inne)
 3. Czesc Jakie rozmiary tych pierscieni ?
 4. Czyli jednak czasami lepiej nie odpowiadać na dziwne pytania... Chcesz pomóc Masz miękkie serce musisz mieć twardą d..ę
 5. Pojawiła się nowa malina https://botland.com.pl/pl/moduly-i-zestawy-raspberry-pi-4b/14645-raspberry-pi-4-model-b-wifi-dual-band-bluetooth-1gb-ram-15ghz.html Czy Astroberry Server będzie na niej działał? Czy warto kupować, czy nie ma sensu?
 6. Witam Masz może jakieś zdjęcia z tego teleskopu? Mirek
 7. Hmm... Nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Post wygląda jak reklama telebimów. ...najważniejsze to miejsce obserwacji. I co byś chciał badać, obserwować... Oglądanie na telebimie to jak oglądanie nieba w telewizorze chyba się nie sprawdzi. M.
 8. Jeśli chodzi o paski T 2.5 to te z embia.pl mają metalowe linki w środku więc się nie rozciągają. Ciekawe czy profil zeba pasuje
 9. Kwestia czy dopasujes, odpowiedni pasek?
 10. A może takie coś https://abc-rc.pl/product-pol-9301-Przetwornica-Step-Down-9-24V-na-5V-USB-2-5A.html
 11. Ładna fotka. To zdjęcie z Ligowca, czy gdzieś dalej od Poznania? Faktycznie niebieskiego chyba trochę dużo jasne gwiazdy zzieleniały Pozdrawiam M.
 12. Jakieś fotki zrobione tym obiektywem można prosić? Najlepiej nieba Pozdr.
 13. "....sensownych zdjęć DSO? Mam pewne problemy z dryfem, ale zakładam, że to jeszcze kwestia niezbyt umiejętnego ustawiania lunetki biegunowej. Pytanie, czy bez modyfikacji mogę uzyskać sensowne ekspozycje? Zdaję sobie sprawę, że najprostszym rozwiązaniem jest inwestycja w lepszy montaż, nawet HEQ5, albo EQ6, ale czy naprawdę EQ5 to taka słabizna?" ,,Sensowne jest słowem klucz'' Jeśli spodziewasz się super fotek to się nie uda... Ale zawsze możesz popróbować i potraktować te próby jako zbieranie doświadczenia... Ja z takim zestawem (CG-5 plus C8N) poprobowalem trochę astrofoto przy czasach expozycji 60s. Około 50%fotek było akceptowalnych. Największym problemem są drgania tuby, jest za ciężka i za duża (momenty bezwładności) do tego montażu.
 14. Nie wiem jak u Ciebie jest Ale np. w obiektywach z bagnetem canona EF są blaszki dystansowe pod bagnetem. Wystarczy odkręcić bagnet od obiektywu i wyjąć 1 lub dwie (mają różne grubości ale to jakieś dziesiąte części mm) i przykrecić z powrotem bagnet M.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.