Jump to content

mirek01

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  281
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

105 Good

About mirek01

 • Rank
  Altair

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Skąd
  prawie Poznań
 • Sprzęt astronomiczny
  C8N heq5 Sw80ED Canon 600d-mod

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Botlnad to sklep dla majsterkowiczów i robotyków nie znają się na astro-foto Ale możesz stworzyć "nakladkę" dostosowaną do Twoich potrzeb... Ja mam taką plytkę/astropudelko Obsługuje -dwie przetwornice 1 Pro 2 Canon 7.4v - moduł GPS - fokuser 4 Ma też kilka wyjść 12v i wentylator do chłodzenia wnętrza Niestety nie ma obsługi grzałek ale w Astroberry nie ma jeszcze sterownika grzałek... jak się pojawi, na pewno zmodyfikuję
 2. Nie jestem pewien ale na stronie tej nakładki jest taka komenda do sprawdznia podłączenia.(nie wiem czy zadziała na astroberry) możesz spróbować dir - 13 step - 19 sleep -12 M1 - 16 M2 - 17 M3 - 20 pozdr. M.
 3. Wrzuć jakiś screen błedu I pojedyncze klatki. Może coś źle masz ustawione Klatki kalibracyjne też dodawałeś? M.
 4. Ok. Zastanawiałem się po co są dwa rozmiary skoro ten 3mm jest uniwersalny. Osobiście do zdjecia zębatek użyłem takiego "extraktora" kupionego w sklepie rowerowym za rogiem. Nie jest od Rowan'a ale sprawdził się doskonale Pozdrawiam M.
 5. Rozwiń myśl.? Z tego co wiem jeśli ktoś ma stary typ podstawy silników to trzeba tylko wywiercić głębiej pod wałek koła "napinacza" Pozdr. M.
 6. Ja bym zrezygnował z trzech regulacji grzałek jak masz dobrane odpowiednio moce do sprzętu, jedna wspólna regulacja spokojnie wystaraczy. Tez pierwotnie miałem regulator z trzema pokrętłami ale ustawiałem na podobna pozycje wiec zostawiłem jeden regulator i trzy gniazda M.
 7. Jeśli wyciąg nie bedzie "celował" w oś a lusterko jest w osi LG i obraca sie tylko w tej osi. to odbicie w autokolimatorze również będzie "uciekało" w bok obraz jaki uzyskał Hamal jest do osiągnięcia tylko gdy obie osie są prostopadłe pionowa i pozioma M.
 8. Patrząc w autokolimator obraczasz "patyk" z lustrem aż odbicie bedzie mniejwięcej na środku. Ale to nie jest istotne najważniejsze jest odbicie w osi pionowej, dzięki któremu uzyskasz prostopadłość osi wyciągu do osi optycznej LG M.
 9. Ja używam do wgrywania obrazu "Win32 Disk Imager" Zawsze możesz spróbować M.
 10. Sprobuj tak wpisywać w przeglądarce: indi web manager: localhost:8624 gps panel: localhost:8625 astro panel: localhost:8626 U mnie działa jak otwieram przez VPN M.
 11. Kurczę, Jak widzę to zamieszanie to cieszę się że podłączam malinę do Neta tylko od wielkiego święta A teraz to w ogóle chyba nie połączę...
 12. Ale te sposoby dotyczą miejsc gdzie internet jest, a na polu go nie ma a łączenie kablem Ethernet mija si e z ideą zakupienia malinki (obsługa bezprzewodowa) chyba, że źle to rozumiem
 13. Tu masz paczkę do aktualizacji A najnowsze pliki znajdziesz na stronie Zwo ZWODevicesFWUpdateTool.zip
 14. U mnie na Rpi3b+ T7 działa dobrze za to na Rpi 4b schodziły poprzestawiane klatki więc guiding dostawał szału bo gwiazka co jakiś czas była w innym rogu... Chyba ta kamerka to loteria zadziała.... albo nie...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.