Jump to content

mirek01

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  203
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

61 Neutral

About mirek01

 • Rank
  Antares

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Skąd
  prawie Poznań
 • Sprzęt astronomiczny
  C8N heq5 Sw80ED Canon 600d-mod

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tu masz opis i efekty działania filtrów optolonga. Generalnie różnica jest przy obiektach mgławicowych do galaktyk słabiej ucieka dużo szczegółu.
 2. A z jakiego to bedzie tworzywa drukowane? Bo generalnie nawet odlewany z al wyciąg ugina się w newtonach.(w ściance z blachy) A tu jeszcze cała podstawa plastik. Na ile trwałe i pewne jest to wklejenie rury Al ? Super sztywność jest gdy oprócz opasek/obejm nana zewnątrz od wewnątrz są wręgi -raczej metalowe wtedy możesz docisnąć do stabilnego kształtu. Plastik może się nie sprawdzić. Będę obserwował z zaciekawieniem jak Ci to bedzie się sprawdzało
 3. A czy jakieś info odnośnie do sprzetu , oprogrhamowania itp. będziesz zamieszczał? Bo sama fotka jest przyjemna w odbiorze.
 4. Montaż di działania potrzebuje min. 10v Standardowo producent podaje 12v -15v ( w samochodzie z pracującym silnikiem masz ok 14V) 5V jest używane do komunikacji/ sterowania pomiędzy pilot-Montaż Ja wykożystuje taki konwerter wystarczyło tylko zarobić wtyczkę RJ45 za kilka groszy
 5. Ładnie wyszło... Robiłeś z enkoderem czy tradycyjnie (jak sie sprawował?)
 6. Nawet gdy jest internet i koputer w domu to pozostaje jeszcze sprawa komputerów gdy jest trójka dzieci i każde ma robić lekcję zdalnie i wysyłać w tym czasie w którym chodziliby do szkoły (wtedy nauczyciele pracują o czekają na wyniki zadań) a w domu komuter stacjonarny i laptop na którym pracuje np.jeden z rodziców... M.
 7. To prawda. Nauczyciele nie ogarniają oprogramowania, chmury, zadawania zadań. Wygląda to tak że rodzice pracują zdalnie, w domu "uczą" dzieci i nauczycieli jak uczyć zdalnie. Wszyscy bardzo się "cieszą" A uciec nie ma dokąd .
 8. Nowe warunki -trzeba szukać nowych możliwości. Eskimosa coś widać... następnym razem będzie lepiej M.
 9. Ja mam kolimator w lunetce biegunowej A na oknie znaczek bieguna Działa bardzo skutecznie ostatnio sprawdzałem dryfem w azymucie miałem 3' A w wysokości 1' błędu M.
 10. Ja np. platesolve canonem 600D na Astrobery Serwer robię ekspozyzycje 10-15s wtedy trwa to ok 30-40s jak robilem 5s trwalo to z 2min. Podejrzewam że przy 2s polowe gwiazd to szum matrycy Kamery pod tym względem wymiatają T7 z szukaczem 50/180mm przy ekspozycji 2-3s zajmuje to 10s M.
 11. Cześć Twój przykład upewnia mnie w twierdzeniu że asiair korzysta z sterowników INDI. Ja używam Astrobery serwer i Canon powoduje trochę problemów, ale da się je ogarnąć. U mnie największe problemy były spowodowane niestabilnym zasilaniem! I o ile RPI praktycznie nie reaguje na skoki napiecia i zakłucenia to aparat i montaż okazywaly sie bardzo wrażliwe. I wtedy Tak jak piszesz pomagalo tylko odłaczanie kabla. Nie wiem jak zasilasz aparat i samą asi air bo chyba jest na 5V . (Moje problemy znacząco znikły gdy znalazłem suchy lut nastyku przetwornicy 12/5v po ponownum zlutowaniu jest prawie idealnie) Pozdr M.
 12. Tak ,dlatego na tą chwilę mam 55.5mm. Na fotce nie widać żeby było za blisko(tak mi się wydaje) Mam jeszcze podkładki 0.1mm więc będę testował najlepszą odległość. Pozdr
 13. Niestety - bo są drogie i skomplikowane
 14. Do Canona? Pokaż jak to u Ciebie wygląda
 15. Użytkownicy SW80ED z flatenerem i Canonem maja problem z użyciem filtrów- nie ma na nie miejsca. Można stosować dedykowane clipy ale są drogie i można je wykorzystać tylko w aparacie. Też miałem ten problem rozwiązałem go przez modyfikację złączki T2/Canon, okazało się, że moja złączka po wyjęciu pierścienia z gwintem T2 ma jeszcze gwint filtrowy M48x0,5 niestety filtr UHC-S Baadera nie mieścił się wystarczająco dlatego poprosiłem kolegę @Mitek o podtoczenie/pogłębienie miejsca na filtr (1,7 mm ale teraz wiem że lepiej by było 1,8 mm) całość po zmontowaniu wygląda tak Filtr ma gwint M48x0,5 a flatener M48x0,75 ale daje się nakręcić ok 1,5 obrotu to wystarczy do pewnego trzymania body moja złączka ma 10mm grubości co z Canonem daje 54mm (flattener wymaga 55mm) dlatego wykorzystałem podkładki dystansowe 50x60x0,5 z uwagi na zastosowanie Filtra odległość jest trochę większa 55,5mm (3x05mm) Uważam, że efekt przy miejskim niebie jest niezły 1x 120s ISO 800
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.