Jump to content

mirek01

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  377
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

mirek01 last won the day on December 23 2020

mirek01 had the most liked content!

Community Reputation

200 Good

About mirek01

 • Rank
  Altair

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Skąd
  prawie Poznań
 • Sprzęt astronomiczny
  C8N heq5 Sw80ED Canon 600d-mod

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hmm... 1s... bin 1x1 ogniskiwa 420mm , RMS 0.66 wygląda bardzo dobrze I to oczywiście Phd2 a nie Ekosowy guding? A jak to wygląda przy 2-3s bin 2x2? M.
 2. Już się pogubiłem Czy kierunek dryfu jest zgodny z osią Ra? .... na początku (w pierwszym poście) gwiazdy dryfowały po skosie pomiędzy Ra/De. Jak jest teraz?
 3. Odnosnie PHD nie pomogę... uzywam wbudowanego guidingu Ale tu chyba znajdziesz odpowiedź
 4. nie mam pod windą tylko zdalnie na RPI Ad 2 Jak masz tu ustawione u mnie po odhaczeniu pokazuje okno podglądu ale... z Canona zajmuje mu to 13-15s i w tym czasie cała malina zajmuje się tylko tym! ( nie działa guiding ani pozostałe funkcje życiowe) więc podglądu używam tylko na początku do sprawdzenia kadru ... potem otwieram pliki z przeglądarki foto Astroberry....
 5. bardzo ciekawy wątek... tu się zgadzam ... te stuki które słychać to to praca silnika krokowego w czystej postaci... robi "kroczki" podobnie pracowały mi silniki na sterowniku Leszka Jedrzejewskiego takie delikatne postukiwania... Nawet pulsacja prowadzenia była podobna raz szybciej, raz wolniej (oczywiście w dużo większej skali) bo wg opisu Leszka nie można idelanie przeliczyć przekładni (zawsze pozostanie jakaś reszta) i takie pulsowanie zapewnialo prowadzenia z minimalnym błędem ...nadal pozostaje pytanie: skor
 6. U mnie kiedyś tak się ramki pokazywały Prawdziwa była żółta. Pomogła aktualizacja wersji Kstars.
 7. Po ostatniej aktualizacji zdażalo się, nie jestem pewien, ale ma to związek że z automatu bierze wiele gwiazd i gdy przesuwa się kwadrat próbkowania -przeskakuje na inne, nowe gwiazdy i się gubi. Wydłużylem czas impulsu do 1000ms - co najmniej 5-10 klatek - I do kalobracji wskazuje pole na ktorym jest 1 gwiazda M.
 8. Tez wydaje mi się to trochę dziwne (te silniki sa raczej nie do zdarcia) - chyba że uderzał w nogę cała noc i się ugotował... Może przewody są gdzieś ukruszone-przegrzane? A masz miernik porównaj rezystancję cewek na uszkodzonym i sprawnym silniku... M.
 9. Tylko doprecyzuje wał ma 5mm i tylko na końcu gdzie wciśnięta jest zębatka ma 4mm To popularny silnik więc bez problemu go znajdziesz. Jaki jest powód wymiany? Silnik sie spalił? M.
 10. Multi Star guiding? Napisz coś jak to ustawić nie wiedziałem że jest takie cudo... Ad1. to prarwda laptop jest najlepszy tel i tablet to raczej do zamykania sesji lub awaryjnie. Ad2 Musisz pościągać pliki z mapami nieba do astro.net (nie musisz wszystkich,ściągnij te z twoją skalą )i prawidłowo wskazać ogniskową+detektor, wtedy kadr rozpoznaje 3-4s. Mozna powiększyć - przybliżyć obraz pierwszym pszyciskiem od lewej pojawia sie po najechaniu na fotkę w podglądzie. Jest też przycisk do przejścua na pełny ekran ale w nowym Ekos muszę sprawdzić gdzie jest. Ad 3 Z
 11. Pierwsze koty za płoty... teraz to już z górki... albo raczej pod górkę... hmm trudno powiedzieć jak się potoczy. W każdym razie gratulacje M.
 12. Nie jestem pewien czy zmiany osi pomogą. Moze lepiej zwiększyć/usztywnić podstawę. Myślałem ze te zygzaki są od plastikowych przekładni silnika ale widzę że wzorki gwiazdek masz podobne jak u mnie a przekładnie głowną masz 10x większą. ( jakie powięszenie na tych wycinkach zdjęć?) Czyli może to raczej drgania całego montażu powodują te defekty a nie napęd M.
 13. Głównie do winiety... a paprochy przy okazji. M
 14. Myśle ze nie wiele pomoże tu aluminiowe koło problemem raczej są wewnętrzne plastikowe zębatki. Cieżko jest też dobrze zamocować kolo na spłaszczony wał silnika Ale do szerokich kadrów wakacyjnych bedzie Ok.
 15. Dopisałem Przekładnia z paskiem, steruje Astro Eq i mikrokrok wychodzi co około 0.5s
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.