Jump to content

mirek01

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  160
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

46 Neutral

About mirek01

 • Rank
  Antares

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Skąd
  prawie Poznań
 • Sprzęt astronomiczny
  C8N heq5 Sw80ED Canon 600d-mod

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak na miejski balkon jest fajnie. Jak masz, wmontowany ten filtr w korektor/Nikon?
 2. Ten opis z Zwo, by się zgadzał gdyby kamery miały takie same matrycę (wielkościowo)
 3. Nie wiem jak Nikony ale migawka w Canonach Aps-c wytrzymują średnio ok 50 000 klapnięc a w profesjonalnych pełnoklatkowcach nawet 100 000 klapnieć
 4. W końcu zaktualizowałem i wczoraj wypróbowałam -działa prawidłowo i muszę powiedzieć że po prawie roku działania na RP I , pierwszy raz Kstars przy wspólpracy z Canonem nie wysypał się ani razu podczas nocy.
 5. Wygląda kozacko... Jakieś szczególy, koszty itp.
 6. Nie znam sie za bardzo, ale mam kamerkę t7 (300zł) do tego Astrobery serwer na Rpi (200zł) mam wszystkie te funkcje... W czym to urządzenie jest lepsze? Chyba tylko tym że jest kompaktowe ale cena, kosmos Ale jak mówię nie znam się M.
 7. Też probowalem z balkonu ale niestety bez filtra nic nie wyszło, wiec jeśli to jest z centrum miasta... to coraz bardziej podoba mi się ten filtr. Ale co do spajków, ten w centrum kadru jest aż za bardzo idealny jakby narysowany- ten mi się nie podoba. Za to ten na brzegu jest delikatniejszy i ten jest super. Czy te kolory i kształt gwiazd to kwestia filtra? Czy coś z korektorem jest nie tak? Pozdrawiam M.
 8. Gość jest miłośnikiem długich szpilek więc podejrzewam że jest pszykrecony do dachu ( tak nakazywałby rozsądek) długimi śrubami A osb jest tylko podłogą kopuły. Daszek/kopula jest niezabwzpieczona przed podniesieniam i w dzień widać jak świecą przestrzenie przy kółkach na których tylko jest postawiony Fajnie też "ustabilizowany" jest silnik obracający kopulą
 9. Ja niestety też nie, mam canona. Z canonami jest lepiej ale nie jest stabilnie, trzeba mieć dużo cierpliwości bo Kstars lubi się wysypać z aparatem przy plate-solve, focus. Nie wiem jak przy nikonie ale dla canona ustawienia wyglądają mniej-więcej tak: (znalazłem stary zrzut ektanu) W opcji Transfer format raczej używam -Native Pozdr M.
 10. -Wyciag jest mniejszy niż 1.25" średnica pochdziła chyba od mikroskopów 0,98" - Szukacz komet 150/900
 11. Dzięk @RadekK za odpowiedź. Tak jak piszesz było do tej pory i działało świetnie/bardzo wygodnie. A teraz się pomieszało. Zobacz kadr i mapkę w Kstars po plate solve: Cel się zgadza ale obrót zupełnie nie ten Ale obrót żółtej ramki pasuje idealnie do kadru Próbowałem już różne opcje z rotacją poprzestawiać ale jakby bez zmian. Nie wiem czy to błąd w ustawieniach czy w programie, ale bardzo uciążliwy M.
 12. Panowie nie idźcie tą drogą... Kolega zrobił przelew, więc "chargeback'a" i tak nie wykorzysta M.
 13. W koncu znalazłem czas zeby troche poćwiczyć na balkonie i mam problem Po ostatniej aktualizacji sterowników (jeszcze nie do AD 2.0) plate solve działa w dziwny sposób naprowadza środek kadru na obiekt ale na mapce w Kstars mam taki obrazek Biała ramka - ustawienie na obiekt ale obrót nie pasuje Żółta ramka - rzeczywisty obrót kadru ale nie zwiazana z fotografowanym miejscem Jak te ramki "połaczyć", żeby mieć rzeczywiste położenie kadru na mapie nieba?
 14. Jeśli są nagwintoeana to tym bardziej stawiam, że w środku może być sztyft na imbus który trzyma celę. Myślę o takiej ślubie Klucz imbirowy 1.5 -2mm Sprawdź w wolnwj chwili
 15. Czesc Nie mam pewności, ale wydaje mi się, że w zaznaczonym otworzę powinny być śruby na imbus (3 na obwodzie) Które trzymają cele z soczewkami ale wtedy kolimacja pójdzie...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.