Skocz do zawartości

Total Solar Eclipse of 2006 Mar 29


Mirek Krasnowski

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wiele zapytań w sprawie zaćnmienia w Turcji.

Wszedłem na stronę TUI w Niemczech (na polskiej nie mają imprez w marcu). Pas przechodzi centralnie przez Riverę Turecką więc jest idealnie. Imprezy w tym terminie w Turcji w hotelu **** (nizej nie jadę) są w cenie 1700-1800zł all inclusive czyli wszystko w cenie (przelot, transfer z lotniska do hotelu, pełne wyzywienie, alkohole lokalne, baseny). Wylot jest z Berlina. Parking na 7 dni na lotnisku to 80 Euro. Poczekamy jaka będzie oferta od zony Czarka Wieruckiego (powinna być miniej więcej w tym zakresie. Wtedy wybierzemy Hotel i każdy sobie wykupi imprezę u najblższego agenta TUI w Polsce. Najlepsze miejsce to miejscowość Manavgat tam pas przechodzi centralnie i moze to być np. ten hotel i ta impreza

 

http://www.tui.de/TUI/flighthotel/Page.Onl...h.onlineResults

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze przy wiekszej ilosci osob moznabyloby kupic taki wiekszy pakiet co mogloby obnizyc solidnie cene ;)

Ja juz zaczalem odkladac :)

 

Nie sądze aby obniżka była duża. Te ceny są naprawdę bardzo wyżyłowane. Być moze dało by się wykupując dużą grupę uzyskać obniżkę rzędu 50-100zł ale kto zbierze od 20-30 osób pieniądze i wynegocjuje obniżkę. Ja się nie podejmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę o Turcji, ale w moim przypadku wariant z Berlinem raczej odpada. Co innego dojazd z Poznania, a co innego z płd-wsch Polski. Chyba, że znajdzie się jakaś grupka ze wschodu kraju w towarzystwie której droga do Berlina będzie bardzo krótka :rolleyes:

 

Będę obserwował rozwój sytuacji, ale chyba wybiorę inny wariant (tylko jaki?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze aby obniżka była duża. Te ceny są naprawdę bardzo wyżyłowane. Być moze dało by się wykupując dużą grupę uzyskać obniżkę rzędu 50-100zł ale kto zbierze od 20-30 osób pieniądze i wynegocjuje obniżkę. Ja się nie podejmuję.

Trzeba iść wytartymi ścieżkami, czyli znaleźć thotel i rzucić hasło na forum. Kto chce ten kupi, jeśli komuś nie będzie pasowało może sobie znaleźć inny hotel. Zbiórka pieniędzy mija się z celem, bo nigdy nie będzie jednogłośności a na koniec okaże się, że z 50ciu chętnych zostało 5ciu. Przykład zacmienia w Hiszpanii pokzazł jak najlepiej to zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku,

Ten link nie dziala. Przynajmniej u mnie w tej chwili (jest 22.20 czasu EET). Moze to problem na stronie TUI. Sprawdze jeszcze jutro.

 

Ja sie pisze na taka wyprawe i mam jeszcze 2 chetne osoby. Sami planowalismy cos wykombinowac. W gre wchodzila nawet wycieczka samochodowa przez Rumunie i Bulgarie. Ze wzgledu na pore roku i brak czasu wole jednak opcje lotnicza (chocby z Berlina).

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku,

Ten link nie dziala.

 

 

Masz rację nie działa. Dlaczego nie wiem moze oferta jest już nieaktualna. Wszedłem na stronę www.tui.de i w tej chwili nie widze tam ofert do Mangavat. Tak jak pisałem wcześniej najlepszego miejsca na Riverze Tureckiej bo w centrum pasa. Są inne oferty. Byc moze też jest tak że system podaje oferty w sposób losowy. Udam się dziś do agentki TUI i pogadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycieczka samochodowa przez Rumunie i Bulgarie

Nie polecam. Lepiej wykupić przelot, może wyjść taniej (napewno spokojniej).

 

 

do tego co poniżej: Kuzyn jeździ (tirem) dwa razy w miesiącu przez Rumunię i mówi że czasem to nawet do 300EU idzie na łapówki i "mandaty" dla policji. Rekord to 7-em zatrzymań na odcinku 120km. Pewnie w bardziej turystycznych regionach jest lepiej.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego, co ja slyszalem, jest wrecz przeciwnie (przynajmniej w Rumunii). Relacje sa z pierwszej reki. Moi znajomi jezdza do Rumunii od 3 lat i sobie chwala. Slyszalem nawet kontrowersyjna opinie, ze jest bezpieczniej niz w Polsce.

Co do spokoju, to ja wole jak sie cos dzieje. Ale odchodzimy od tematu zacmienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem po stronie TUI i okazuje się ze można się wybrać na imprezę 4-5 dniową. Dla mnie to wielka różnica w czasie . Niestety w pieniądzach niewiele to zmienia nadal jest to około 400-450Euro na osobę. Następna sprawa nie mogę znaleźć ofert na Manavgat. Prawdopodobnie wszystko już zostało tam wykupione bo leży w centrum pasa. Jak będzie trzeba to pojedziemy do ośrodka poza centrum pasa i na samo zaćmienie udamy się do Manavgat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Następna sprawa nie mogę znaleźć ofert na Manavgat. Prawdopodobnie wszystko już zostało tam wykupione bo leży w centrum pasa. Jak będzie trzeba to pojedziemy do ośrodka poza centrum pasa i na samo zaćmienie udamy się do Manavgat

 

Miras, szukaj np. w Side, gdzie ja byłem tego lata. To bardzo blisko i leży też w pasie zaćmienia. To bardzo fajne miejsce ze starożytnymi ruinami, piękną plażą, malowniczym misteczkiem i uroczymi kafejkami. A do Manavgatu można dojechać dolmuszem, o ile pamiętam, za 2 eurosy. Side leży około 15km od Manavgatu i moim zdaniem jest nawet lepszą opcją ze względu na swoje uroki, bo w Manavgacie największą atrakcją jest chyba wielki bazar i takie wodospady.

 

W załączeni daję kilka fotek z Side:

 

Widok z jednej z licznych kafejek w Side na morze

20050704202054_small.jpg

 

Świątynia Apolina i Ateny nocą

20050704205828_small.jpg

 

Ruiny w Side

20050708092900_small.jpg

 

Te ruiny mozna dosłownie dotykać

20050708093428_small.jpg

 

Plaża od strony wschodniej Side

20050708100948_small.jpg

 

Świątynia Apolina i Ateny w dzień

20050708110932_small.jpg

 

Ruiny w okolicach teatru

20050708114132_small.jpg

 

Przedstawienie w starożytnym teatrze

20050712201352_small.jpg

Edytowane przez tomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako alternatywę można wybrać sam przelot i załatwienie hotelu na miejscu [np. wg. opisu w przewodnikach lonely planet/pascal -jest tam zarówno oferta dla ubogich, jak i lepszy standard], to nie jest tam problem. Poza tym nie jest się przywiązanym do jednego miejsca. Wg. mnie to ważne, bo trzeba sięliczyć z nagła zmianą miejsca obserwacji ze wzgledów pogodowych -przerzut z Riwiery w głab lądu lub odwrotnie, dystans 200-300km lub nawet wiecej. Chodzi o specyfikę terenowo-pogodową, śledziłem tej wiosny w marcu i na pocz. kwietnia turecki rządowy serwis meteo na www. Możliwośc takiego manewru znacznie zwiększa szanse na udana obserwację. Da się to zrobić bez problemu lokalnym transportem. Przewozy autobusowe w turcji stoją na b. wysokim poziomie, do niedawna u nas było znacznie gorzej. To co pisze nie dotyczy przejazdów międzynarodowych do takich metropolii jak Bukareszt czy Warszawa, bo tu już panuje niezły meksyk, calkowite zaprzeczenie niezłych standardów na krajowych trasach w Turcji.

Piszę to, by uświadomić tym, dla których propozycja Mirka [skadinąd sensowna i wygodna] jest za droga finansowo, że można zdecydowanie taniej. Zbić koszta da sie też podróżując lądem [niekoniecznie własnym autem], choć dla ludzi nie podrózujacych w ten sposób jest to b. uciążliwe i problematyczne ze względu na przewożony sprzęt. Zostaje wtedy bezpośredni autobus do Stambułu, można np. z W-wy firma Panek, mają stronę www. Raz z nimi jechałem , naście lat temu. Mimo dziwnych rzeczy, które urozmaiciły podróż w obie strony, jest to szybki [2 dni] sposób dotarcia do Stambułu. W 2001 bilet w dwie strony kosztował ok. 150$. Pozdrawiam

-Jarosław

P.S. I koniecznie parę dni [lub wiecej] przeznaczyć na zwiedzanie, naprawdę warto, jeśli ktoś w T. nie był, zachęcam goraco...

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.