Skocz do zawartości

Wyciąg U i Webcamerka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zakupiłem redukcje do Toucama, przetestowałem i okazało się że wyciąg U jest za długi przy minimalnym ustawieniu, nie mogłem poprostu złapac ostrości księżyca.

Jedynie co mogłem zrobić:

Rurka barlowa z U + soczewka z U, taka z dużym okiem+reduckja Weba, co prawda nie przykręcona tylko przyłożona, wiadomo z jakich powodów, no i wtedy mogłem się cieszyć obrazem księżyca w dzień !

 

Niedługo jaką fotke zamieszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, jak odkręce redukcję i przyłożę na krótko kamerkę to złapie ostrość.

Poprostu wezme piłkę do metalu i zetnę trochę redukcji z U, tak o 1 cm i powinno grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to U są prekursorami ATM-u w Polsce. teleskopy.pl mają "klub" ATM-u im. Heweliusza może na astro4u.net założyć "klub" ATM-u im. braci Uniwersałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja miałem jeszcze fajniej - bo odległość ostrzenia zmieniała się sezonowo - latem inaczej i zimą inaczej.... :) a na dodatek raz było za mało a potem za dużo - więc z tym skracaniem to ostrożnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszekjed

A czy przy okazji zimą średnica wyciągu zmieniała Ci się z 1.25' na 1' ? Ja też miałem kłopot stosując kamerę w ognisku głownym z wyciągiem w 'szukaczu komet'. Z tego co pamiętam wyciąg był chyba za krótki dla kamery i musiałem dorobić kilku centymetrowy przedłużacz wyciągu.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady Leszku ;) , a co do odległości to niestety fakt - wiem bo miałem po zaznaczane wszystkie odległości żeby było mi łatwiej ustawiać ostrość (być może winne było to że miałem cassegraina).

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.