Skocz do zawartości

Obserwacje - łikendowe


Tadeopulous

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jestem z Włocławka i przejdę od razu do pytań:

 

1. Jak liczna jest ekipa toruńska...

2. Jak często się spotykacie i gdzie...

3. Czy można ewentualnie czasami się dołączyć... :)

 

Dysponuję MTO, Dobsonem 8" i innymi bibelotami...

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ekipa, która ostatnio obserwowała zaćmienie liczy 2 osoby (Tadeo i ja). Wcześniej jednak parę innych osób brało udział w obserwacjach w Toruniu. Ostatnio są jednak mniej aktywni. W sumie więc w porywach może być z 5-6 osób. Niewiele to i każda dodatkowa "rura" jest mile widziana. :Beer:

Ja mam możliwość obserwowania nieba z Dobiegniewa, to jest około 25 km od Włocławka w kierunku na Płock. Potencjalnie jest to jedno z najciemniejszych miejsc w tej części Polski, ale przyznam, że jeszcze nie oblookałem tego miejsca pod kątem astronocy. Jeśli jednak tam będziemy kiedyś obserwować, to miałbyś nawet bliżej niż my i oczywiście jesteś zawsze mile widziany.

Pozdrawiam

Piotr

Aha - no i spotkaliśmy się na razie dopiero raz (Tadeo i ja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź !

 

Bardzo byłbym rad gdyby w przyszłości doszło do jakiś wspólnych obserwacji. Dobiegniewo czy Toruń, wszędzie mogę dojechać jeżeli tylko będę miał wolny czas. Będę więc śledził wątki w tym dziale i jeżeli będzie się coś działo postaram się dołączyć, proszę więc także o pamięć o mnie gdyby jakieś spotkanie było organizowane (mój numer GG to 1343649).

 

ps. patrząc na mapę wydaje się, że Dobiegniewo może mieć bardzo dobre południowe niebo - lasy jak okiem sięgnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...pe=post&id=4513

Dobiegniewo jest na tym niebieskim pasku między Włocławkiem a Płockiem.

BTW. Ja też byłbym zainteresowany, żeby zerknąć przez Twoje MTO. Ten, którego używam jest jedynym jaki widziałem i chętnie porównam jakość obrazu.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MTO to oprócz obiektywu mój zestaw składa się z montażu EQ-2 z napędem, niezjustowanej lunetki celowniczej, nasadki prostej i kątowej oraz fotograficznego chromowego filtra słonecznego. Statyw od EQ-2 nie nadaje się do niczego więc póki co mam zespawany statyw z prętów, niestety nie jest mobilny :) Przyznam się, że MTO ostatnio głównie używałem do fotografowania Słońca. Niemniej pierwsza obserwacja Księżyca na stabilnym statywie zostanie mi w pamięci chyba na zawsze :) Teraz skupiam się głównie na 8" dobsonie więc MTO jakby poszło na razie w odstawkę.

 

Ostatnio ciągle doposażam moje dobsona w nowe zabawki - jest już szukacz z nasadką kątową, Rigiel Quickfinder oraz wiatrak do chłodzenia lustra. Niemniej nie obserwuję tyle ile bym chciał - aby obserwować muszę jechać poza miasto, a samemu nie zawsze jest motywacja. To co by się przydało to obserwacje w większej grupie, które to mam nadzieję w niedługim czasie dojdą do skutku. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.