Skocz do zawartości

Fotki lemarc'a, różne. [Galeria: lemarc]


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Lemarc, dziekuje za te zdjecia, bo naprawde dales mi kilkanascie minut przyjemnosci. Twoje fotografie maja dodatkowa plaszczyzne odbioru - pokazuja juz dosyc odlegle czasy. Ktore to lata? 80? Mysle, ze przy takiej fotografii powinienes pomyslec nad tytulami. Nie do wszystkich, ale to tych "reportazowych" jak najbardziej.

 

Jezeli masz jeszcze starszcze zdjecia to nie wahaj sie ich wrzucac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemarc, dziekuje za te zdjecia, bo naprawde dales mi kilkanascie minut przyjemnosci. Twoje fotografie maja dodatkowa plaszczyzne odbioru - pokazuja juz dosyc odlegle czasy. Ktore to lata? 80? Mysle, ze przy takiej fotografii powinienes pomyslec nad tytulami. Nie do wszystkich, ale to tych "reportazowych" jak najbardziej.

 

Jezeli masz jeszcze starszcze zdjecia to nie wahaj sie ich wrzucac.

Fotki cz/b pochodzą z 1980r. kolorowe z przełomu wieków. Istotnie miałem opatrzeć je tytułami, ale spieszno mi było, bo syn czekał w kolejce do sieci. Jeśli więc można z poślizgiem dać tytuły to kolejno:1.Starówka, 2.Krakowskie Przedmieście, 3.Poranek, 4. W bramie. 5.Światło, 6.Ogród Saski, 7.Kwiaciarka, 8.Kumple, 9.Babcia z wnuczką, 10. Po wypasie, 12. Wisła.

 

Starsze mam tylko rodzinne. Na dobre fotografować zacząłem od 1979r.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemarc, Twoje fotki zdecydowanie najmocniej na mnie podzialaly ze wszystkich dotychczas zaprezentowanych.

Mysle, ze w duzej czesci to zasluga powrotu do tamych czasow, ktorych szarosc potegowana jest fotografia B&W.

 

Dziekuje za mozliwosc krotkiego acz intensywnego powrotu do czasow dziecinstwa i wczesnej mlodosci :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten wszędobylski FIAT 125.

To Twój?

W tamtych czasach nie stać mnie było na żaden samochód. To może Fiat proboszcza kościoła garnizonowego przed którym stoją ci ludzie. Cieszy mnie fakt że zdjęcia sie podobaja. Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dziwną właściwość mają Twoje fotografie, potrafią zmienić człowiekowi nastrój, mimo, że wcale niema na to ochoty, są nostalgiczne, prawie smutne, niema w nich radości, a mimo to, na długo przykuwają uwagę, chociaż, pisząc to, wcale mi, nie do "smutactwa"

a ostatnie - poezja, chciałbym mieć taki obraz na ścianie :)

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno oddać tak duże kontrasty fotografując pod słońce. Przeważnie uzyskuje sie jedno kosztem drugiego, albo górę, albo dół i to zmienia nastrój obrazka. Oko widzi rzeczywistość dynamicznie, aparat mimo że coraz doskonalszy, ma nadal ograniczone możliwości, ale jego plusem jet to, że "umie" zatrzymać czas. Mysle że ten smutny nastrój ktory odbierasza z moich zdjęć dobrze o nich świadczy i to mnie cieszy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno oddać tak duże kontrasty fotografując pod słońce. Przeważnie uzyskuje sie jedno kosztem drugiego, albo górę, albo dół i to zmienia nastrój obrazka. Oko widzi rzeczywistość dynamicznie, aparat mimo że coraz doskonalszy, ma nadal ograniczone możliwości, ale jego plusem jet to, że "umie" zatrzymać czas. Mysle że ten smutny nastrój ktory odbierasza z moich zdjęć dobrze o nich świadczy i to mnie cieszy. :D

 

Co do zrownowaznia zdjecia tonalnie (ciemne i jesne partie), to zapewne dobrze wiesz, ze "kiedys" robilo sie to w ciemni, a dzisiaj z RAW ("wywolujac" osobno ciemne tony, i jasne). Jezeli fotografujemy cos "nieruchawego" to mozna zrobic 2-3 ekspozycje (cienie, srednie i jasne tony) i potem zrobic z tego niezwykle bogaty tonalnie obraz (photoshop nowy ma mozliwosc pracy na takiej rozszerzonej dynamice - efekt jest porazajacy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, bo gadam tak, jakby kazdy mial wszystkie wiedziec. Mowie o opcji HDR 32bit, czyli o tzw. High Dynamic Range w Photoshop CS2. Mozna polaczyc wiele obrazkow o roznych parametrach naswietlania w jeden 32bitowy. Mozna uzyskac przestrzen tonalna rozciagnieta na kilkanascie i wiecej "przeslon". Nie musze chyba tlumaczyc, co ta rewelacja oznacza.

 

Spodziewam sie, ze nastepna generacja chipow bedzie robila cos takiego sama i to w jednym strzale - dynamiczne ISO dla kazdego pixela osobno :)

 

Przykladowy opic zastosowania HDR np. tu - http://www.luminous-landscape.com/tutorials/hdr.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście. Gdybym miał takie zdjecia slać na wystawy, to znalazł bym czas na takie zabawy. Na wczorajszej wycieczce robilem serie zdjęć na górę i dół, ale bez zamiaru późniejszej kombinacj, poprostu pożyczyłem od syna aparat by sie z nim jako tako zapoznać i co tu dużo mówić, nie musialem spoglądać na licznik klatek. Efekt łączenia przysłon jest powalający. Jeśli powstanie kiedyś matryca o takiej dynamice, to chyba każdy nabywca takiego aparatu stanie sie artystą. Wówczs ciężko będzie się wybić na przodek. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście. Gdybym miał takie zdjecia slać na wystawy, to znalazł bym czas na takie zabawy. Na wczorajszej wycieczce robilem serie zdjęć na górę i dół, ale bez zamiaru późniejszej kombinacj, poprostu pożyczyłem od syna aparat by sie z nim jako tako zapoznać i co tu dużo mówić, nie musialem spoglądać na licznik klatek. Efekt łączenia przysłon jest powalający. Jeśli powstanie kiedyś matryca o takiej dynamice, to chyba każdy nabywca takiego aparatu stanie sie artystą. Wówczs ciężko będzie się wybić na przodek. :szczerbaty:

 

Ta opcja HDR pozwala wlasnie budwac takie przestrzenie tonalne bez wiekszej kombinacji i wiedzy - bo przeciez zawsze to bylo mozliwe, ale nie dla kazdego. Teraz wystarczy cyknac np. 3 ekspozycje i obraz bedzie ciekawy.

 

Trzeba jednak pamietac, ze to w zaden sposob nie wplywa na to, czy nasze zdjecie bedzie dobre, czy zle. To tylko technologia i bez odpowiedniego "oka" i zdolnosci nie da zadnych efektow. A moze nawet zaszkodzic, bo juz w necie mozna spotkac takie pasztety ktore wygladaja nienaturalnie, a maja przestrzena na 14 blend. Fuuuiii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.