Skocz do zawartości

nowy kanał - TVN POGODA ?!!!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

dla obserwatorów nieba rzecz o kluczowym znaczeniu pogoda !

 

błądzać po forum o TV DIGITAL (czy. cyfrowej) i czytając posty hackerów dowiedziałem się, że jest nadawany niekodowany! na razie kanał TVN POGODA.

 

Ci co mają tunery cyfrowe i wiedzą co z nimi można zrobić, tym przydadzą się te dane :

 

11.408 v 27.500 34 pcr pid 00134. video pid 00519 , audio pid 00720 id servisu 04318

 

TVN METEO , albo TVN POGODA

 

jak bede miał troche czasu i bede to umiał wklepać w tuner to sprawdze co i jak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Na razie wystarczy popatrzeć przez okno żeby stwierdzić, że pogody nie ma niestety....

 

oj Oskarze jak prawnik może być aż tak niedokładny w określeniu zjawiska, prędzej bym powiedział ze pogody nie ma na Księżycu pozbawionym atmosfery niż na naszej kochanej Ziemi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu się Januszu nie zgodzę. Logika nie musi rządzić językiem. Skoro używa się zwrotu "nie ma pogody" to jest on całkowicie poprawny. Właśnie dlatego, że jest ogólnie przyjęty. Poza tym wszyscy wiedzą o co chodzi a FALSA DEMONSTRATIO NON NOCET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak to jest z ta prognoza pogody. W sobote robilem impreze z grillem i... ale to niespodzianka - potem pokaze zdjecia. Ale chodzi o to ze sprawdzalismy prognoze i okazalo sie ze w sobote bedzie slonce z deszczem i burzami. W rzeczywistosci deszcz popadal przez 20 minut ok. 6 rano w sobote, a potem naprzemian mielismy slonce, ksiezyc, jowisza do 5 rano w niedziele - zero deszczu.

Nic dziwnego ze sprawdzalnosc prognozy w TVN24 jest na poziomie 95 procent :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos TVN Pogoda w UPC... to skoro nie ma TVN24 w tej sieci to jakie są szanse na TVN Pogoda?? Takie same jak na RTL...;)

 

Pogoda jest zawsze a szczególnie dla bogaczy.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam, ze jeszcze kilka lat temu nikt nie byl w stanie w Polsce dobrze

przewidywac pogody. Gdy mialem czas na teleskopie w Ostrowiku sprawdzalem

ICM, dzwonilem do lotniczej prognozy pogody i bywalo tak, ze o 16 mowili mi, ze

nie mam szans na pogodne niebo, a o 20 nie bylo zadnej chmurki. Bywalo i na

odwrot.

 

Nikt obecnie nie przewidzi wszystkiego idealnie. Patrzac jednak na statystki ICM

naprawde wypada dobrze.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że w tej chwili najlepszym serwisem pogodowym jest ICM.

 

Co do strat obserwacyjnych wynikłych, ze złych prognoz to mógłbym tu przytoczyć wiele przykładów. Podam jednak inne.

 

Odkrycie gwiazdy przez Księżyc kilka lat temu. Cały dzień piękna pogoda. Po zapadnięciu zmroku też pięknie. Na kilka minut przed zjawiskiem pojawia się mały obłoczek, który nieuchronnie kieruje się w stronę Księżyca. Oczywiście zakrywa go dokładnie w momencie odkrycia gwiazdy. Widzę nawet przez chmurę moment odkrycia, ale byłem przekonany, że nie zobaczę, no i klops. Obłoczek odpływa i potem piękna noc.

 

Inny przykład. Częściowe zaćmienie Słońca, chyba 31 lipca '81 (moje pierwsze zaćmienie). Było widoczne o wschodzie Słońca, ale akurat tam gdzie wschodziło Słońce był odsuwający się pas chmur. Słońce wyszło zza niego kilka minut po zakończeniu zaćmienia.

 

I jeszcze z innej beczki. Zakrycie Antaresa przez Księżyc. Wtedy stosowałem jeszcze metodę oko-ucho. Czyli patrzyło się kiedy nastąpi zakrycie i słuchało radiostacji nadającej ciągłe sygnały czasu odliczając sekundy. Było to gdzieś o tej porze roku o świcie i sygnały czasu zagłuszyły mi budzące się ptaki, które zaczęły nagle tak głośno świergotać, że zbyt słabo słyszałem pikanie sygnałów.

 

Tak to czasmi bywa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z zacmieniem ja mialem taka sama historie. Na calkowite zacmienie

Slonca z 22 lipca 1990 roku wybralismy sie do Finlandii. Bylismy kolo

Helsinek. Najbardziej pogodnym dniem calego pobytu byl wlasnie dzien

zacmienia. Gdy przyszedl kluczowy moment, cale niebo bylo idealnie

czyste. Tyle za nad wschodnim horyzontem do wysokosci 5-7 stopni

rozciagaly sie chmury. Faza maksymalna zacmienia byla wlasnie tam

na wysokosci 2 stopni nad horyzontem....

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w Multimedia też jest. Ale w sumie żadna rewelacja...myślałem, że w oknie głównym będzie prognoza pogody dla poszczególnych woj. z wykorzystaniem zdjęć satelitarnych...moim zdaniem żadna rewelka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.