Skocz do zawartości

Który RADEON 8500-9100 [IT]


Jarek76

Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy posiada swój 1 komputer :D Zastanawia sie nad tania lecz posiadająca lekkiego powera karta graficzna.Ja zaproponowalme mu ATI Radeon ,tylko teraz juz sam mam mentlik w głowie,która jest lepsza ,a która gorsza.Sam kiedys naciałem sie na R 9200 który odpadal w przedbiegach z R 8500,9000 i 9100.Jesli ktoś z was ma jeszcze w pamieci te karty graficzne i ich porównywalne osiagi ,to niech mi doradzi.Z tego co obserwowalme na allegro prawie wszyskie R 8500 posiadaja tylko 64MB DDR, troche mało.reszta jest ok.Czekam na opinie :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radeon 9100 to to samo co 8500, lecz niektórzy producenci wypuszczali je z obniżonym taktowaniem pamięci,

a tu dla przypomnienia: http://www.frazpc.pl/artykuly/143/ATI/RADEON/8500/9000/9100

pozdowienia

ale musisz pamiętać, że każda z nich miała wiele odmian: L, LE, pro itd które też znacząco różniły się od siebie zwłaszcza taktowaniem rdzenia, oraz taktowaniem i czasem dostępu pamięci

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację,pamietam o tym.Należy sie wystrzegac kart oznaczonych LE lub SE.(nVidia ,ATI).R 8500 i 9100 wygrywaja z R 9200 i 9250 w 100%.Pozatym latwo łyknął bym R 9550 ,który fenomenalnie sie podkreca pod 9600 :szczerbaty: lecz to juz sprawa lekko drozsza.Ja pozostane przy R 8500( choc wiekszkosc posiada 64Mb RAM :blink: i trudniej znalesc na allegro karte z 128MB ,ale jest to mozliwe) lub R 9100 :Salut:

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przypomnę tylko, że baaardzo wskazane jest kupowanie kart dobrych sprawdzonych producentów, nie zaś tandetne gooowno jakichś firm-krzaków które robione jest praktycznie z odpadów, wiesza się i sprawia tylko kłopoty

 

dobrą markową kartę zawsze można też dobrze podkręcić

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przypomnę tylko, że baaardzo wskazane jest kupowanie kart dobrych sprawdzonych producentów, nie zaś tandetne gooowno jakichś firm-krzaków które robione jest praktycznie z odpadów, wiesza się i sprawia tylko kłopoty

 

dobrą markową kartę zawsze można też dobrze podkręcić

 

:Beer:

Czy Twoim zdaniem "tandetne góówno" to karty z serii Radeon 8500 i 9100?A ktore karty nie sa robione przez Chińczyków?Ati kanadyjska firma sprzedaje chipsety innym firmom ,które tworza rózne dziwactwa w zaleznosci na jaki rynek one maja trafic(górna i dolna półka)-podobny przypadek mam z firma ECS ,która produkuje sprzet dla ludzi mniej i bardziej zamożnych i nie tylko ECS ma taki marketing.Które firmy rządza? HIS?Hercules?GB?Sparkle?Power Color.............

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promilu, miałem na myśli dokładnie to co napisałem. chyba nie jest jakąś wielką tajemnicą, że potentaci dostają układy scalone i inne części w lepszym gatunku niż jakieś nonejmowe firmy. jak chcesz bym wskazał jakiej firmy kartę warto kupić to się w obecnej chwili tego nie podejmuję bo dawno nie śledziłem rynku. zobacz sobie na www.tweak.pl co jest obecnie na topie we wszystkich "półkach" cenowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alf dzieki za zainteresowanie,ja ma juz upatrzona katre graficzna z seria radeon 9xxx.Możesz mi pomóc w inny sposob ,mianowice z tego co czytalem pogrywasz w stare gierki.Ja rownież je kocham ,na emulatorze MAME czy Nebula posiadam ich ok 2tys rom'ówJesli nie Ty to może ktoś inny zna wersję MAME przez ktora można zagrac na sieci w niektóre gry np.Mortal Kombat,Samuraj Shadown lub King of fihgters.Na 100% gdzies czytalem ,ze jest taka wersja Mame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uwielbiam oldschool'owe gierki, w koncu to moje dziecinstwo. Lubuje sie w shmupsach, czyli strzelaninach wertykalnych typu R-Type, Galaga, Ikaruga, Mars Matrix, ProjectX, Darius Gaiden i setki innych ;). Uwielbiam tez platformowki zrecznosciowe typu Turrican...

 

Oto link, wraz z opisem do MAME z opcja gry sieciowej:

 

http://www.waxy.org/archive/2003/08/31/mame_onl.shtml

 

http://www.kaillera.com/index.php

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o ATI Radeon X700pro ?

Fajna karta graficzna,specyfikacji na pamiec nie znam,ale moim zdaniem ATI zasze beda dawaly lepszy obraz od nVidia(choc mialem komplet GF-sów po FX5200 Ultimate).

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ostatnia grafika byl flagowy ATI'k firmy 3D Club 9600XT 128bit/128MB taktowany: rdzeń-526MHz,pamięci 336,MHz DDR Karta fantastycznie sie podkręcała :D rdzeń526MHz@630MHz ,pamiec 336.5MHzDDR @ 420MHz DDR!!!. W programach takich jak 3D mark 01 i 03 miala nastepujace wyniki: 3D M 01=15000 smarków. 3D M 03=5000 smarków. wszysko na płycie ABIT NF7 nForce 2 400 ultra (Sempron 2800@2,3GHz) Dlatego nastepna karta graficzną równiez będzie RADEK :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niechce zaczynac nowego watku wiec pisze tu.

 

Mam pytanie Jaka karta graficzna??

 

Ati radeon 9600 PRO 256MB

Ati radeon 9700 PRO 128MB

Czy może jakiś GeForce 6200 128MB

 

Oczywiście rozmawiamy o wydatku max 350zł a i to za duzo <_<

 

A może Radeon X 600 256MB

 

A dokładnie chodzi mi o opinie kogoś kto siedzi w tym temacie. Bawi sie sprzetem podkręca itp.

 

Chce kupić karte i pograc w dobre gry z procesorem Athlon 2000 i pamiecią 512MB DDR :Beer:

 

Z gory bardzo dziekuje :Beer:

Edytowane przez BODI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu: http://benchmark.pl/artykuly/zestawienie_G..._empiryczne.htm

masz przybliżone zestawienie wydajności poszczególnych kart grafiki

czyli jednak zdecydowanie 9700pro mimo, że już parę lat ten model ma :)

pozdrowienia

 

a tu: http://benchmark.pl/artykuly/zestawienie_G...estawienie.html

zestawienie prędkości rdzenia, pamięci, ilości potoków, przepustowości pamięci itd.

 

corel050.jpg

 

czyli sprawa wydaje się oczywista :)

 

a z drugiej strony, zalewani coraz to nowszymi modelami kart graficznych, można dostać niezłego kręćka przy wyborze odpowiedniej, tym bardziej, że te nowsze nie zawsze są szybsze od poprzednich.

czasem warto kupić starszy typ karty (ale topowy, np. z przed paru lat) niż w podobnej cenie, najnowszy model ze średniej półki, bo kluczowym elementem, wcale nie jest częstotliwośc pracy zegara GPU, ale wydajność układu, oraz przepustowość pamięci.

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 9700Pro bije na leb te inne karty graficzne lacznie z Gf 6200

GF 6200 jest to wersja z zablokowanymi potokami.

Szkoda kasy na 6200 ,ja zdecydowanie polecam Radka 9700PRO.

Jak już wczesniej Sumas napisal ,karta mimo uplywajacego czasu ma nie zly power :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Oczywiście rozmawiamy o wydatku max 350zł....

Z proponowanych przez Ciebie wybrałbym Radeona 9700PRO 128MB.

Z nowych już za nieco ponad 400zł można znaleźć 6600AGP 128MB.

Ta karta ma spore możliwości i bardzo ciekawą cenę.

.....Chce kupić karte i pograc w dobre gry z procesorem Athlon 2000 i pamiecią 512MB DDR...

Niestety jeżeli te 'dobre gry' są dość nowe to nie obejdzie się bez dołożenia min 256MB.

Młodzi gracze wiedzą dobrze, że 512MB już od 1-2 lat to niestety mało, a doczytywanie danych w trakcie potyczki potrafi zepsuć najlepszą zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.