Skocz do zawartości

Fotki wykonane przez Cygnusa i jego córkę


Gość cygnus

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moje B&W z przełomu lat 70/80:

widoczek - problemy techniczne ze skanowaniem, bo jest oprawiony za szkłem i góra zdjęcia się sfalowała, stąd plamy (odblaski) na samej górze, pochodzące z procesu skanowania.

Żuk pojawi się dalej jako grafika Agnieszki.

Widzę, że zanadto skompresowałem, siadła ostrość na czym szczególnie ucierpiało drzewo i oko zlożone muchy. Stało się całkiem niezłożone! :(

post-910-1129101406_thumb.jpgpost-910-1129101473_thumb.jpgpost-910-1129101431_thumb.jpgpost-910-1129102672_thumb.jpg

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcia wykonane przez moją córkę, Agnieszkę, początkującą w fotografii B&W lustrzanką.

Pierwsze zdjęcie zdjęcie stanowiło przedmiot projektu graficznego, w następnym poście jest pokazane w technice LINORYT.

post-910-1129101669_thumb.jpg

 

To jest "surowa" odbitka:

post-910-1129102131_thumb.jpg

Ta jest skadrowana i tonalnie skorygowana (przy mojej pomocy):

post-910-1129102187_thumb.jpg

 

Kolejny przykład chyba jest dydaktyczny. Zdjęcie mogłoby być ładne, gdyby się nie przyplątała w drugim planie gałązka skośna (załamana) i druga gałąż - po prawej stronie, mocna, pionowa. Na matówce to nie przeszkadzało, widocznie mózg maskował dysonans, na zdjęciu rozwala kompozycję.

post-910-1129102427_thumb.jpg

 

I jeszcze dwa:

post-910-1129102049_thumb.jpgpost-910-1129101759_thumb.jpg

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, na komputerze w biurze widzę że wygląda to inaczej niż w domu, gdzie przygotowywałem pliki! :(

 

A teraz zapowiedziane grafiki Agnieszki: linoryt (dach), linoryt punktowy (owad).

post-910-1129102886_thumb.jpg

post-910-1129102955_thumb.jpg

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cygnusie, Ty to potrafisz pogrążyć człowieka w naprawdę ciemny nastrój, nawet mimo tak ładnego słoneczego poranka babiego lata. Ależ smutne te fotografie, prawie dekadenckie, bo to już nawet nie melancholia, to czarnowidztwo! Jest za ładna pogoda, żeby bez "uprzedzeń" je oceniać, trzeba mi z oceną poczekać do Zaduszek. bo tak, to: .. rozdziobią nas kruki, wrony ...

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cygnusie, Ty to potrafisz pogrążyć człowieka w naprawdę ciemny nastrój, nawet mimo tak ładnego słoneczego poranka babiego lata. Ależ smutne te fotografie, prawie dekadenckie, bo to już nawet nie melancholia, to czarnowidztwo! Jest za ładna pogoda, żeby bez "uprzedzeń" je oceniać, trzeba mi z oceną poczekać do Zaduszek. bo tak, to: .. rozdziobią nas kruki, wrony ...

Jakoś tak na to nie patrzyłem ale... w takim razie bardzo do mnie pasują TERAZ, nie w latach osiemdziesiątych! Na moim domowym komputerze wszystkie zdjęcia były jaśniejsze!

 

Z drugiej strony - jeśli zdjęcia wprawiają w jakiś nastrój to jest w nich coś!

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba pierwsze zdjecie! Takie zdjecia pozwalaja zarejestrowac obrazy, ktorych nasze oko nie widzi. Zastanawialiscie sie nad tym kiedys? I to jest moim zdaniem wlasnie magia tych zdjec. Sa prawdziwe do bolu, a jednak pokazuja zupelnie inny swiat, niemozliwy do ogarniecia golym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.