Skocz do zawartości

M33


Tom-cio

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem padło na trójkąt...

Sprzęt jak w podpisie, 9x10'=1,5h świecenia, darki, flaty.

Niestety 1,5h jak na miasto to za mało przy 8centymetrowej rurce f7,5.

Poza tym, niestety po zdjęciu filtra z matrycy Canon'a kompletnie nie radzę sobie z balansem koloru:szczerbaty:

Chętnie wysłucham kilku PSowych podpowiedzi !!!

M33_llrgb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmury dziś nie pozwoliły się zmierzyć z ta emką, ale patrząc na Twoje zdjęcie, to wyraźnie brakuje kanału niebieskiego koloru i niewiele można z tym zrobić, chyba jednak lepiej robić zdjęcia w rawach, a potem już na spokojnie konwertować je, jednocześnie balansując kolor

pozwoliłem sobie trochę "zniebieszczyć" Twoje zdjęcie

 

M33_llrgb_mod.jpg

 

za wzór mając to z APOD: http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/image/9807/m33_dfm_big.jpg

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na fotkę z miasta to rewelacja . Powiadasz że odejmowałeś "flaty" ? jak je robiłeś w jakim programie odejmowałeś ?

 

Stosowałeś Flat Boxa , ekran a może doczekałeś do świtu i zrobiłeś je bladym ranem na wschodnim niebie ? Każda metoda jest dobra ale wymaga innych technik i czasów więc pytam z ciekawości .

 

W każdym razie fotka mi się podoba , gratulacje :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więk po kolei:

foty oczywiście RAWowe, ale brak filtra przed matrycą Canona + dodanie filtra LP powoduje, że kolor jedzie, jedzie... i poprawne zbalansowanie go przy pomocy wag jest trudne. Poza tym jeszcze musiałbym się dorobić lepszego monitora, bo ten w domu pokazuje coś zupełnie innego niż w pracy...

Odnośnie flata: zrobiłem kopię FlatWiaderka, które kiedyś opisywał Domek - sprawuje się świetnie. MasterFlata (jak i całą resztę) robię w IRISie.

Z powodu księżyca będzie ~2 tygodnie przerwy w foceniu. Jeszcze pomęczę tą 33-kę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałeś Flat Boxa , ekran a może doczekałeś do świtu i zrobiłeś je bladym ranem na wschodnim niebie?

 

Flaty robi sie po przeciwnej do Słońca stronie nieba. tam są najmniejsze gradnienty jasności.

O wschodzie Słońca robimy na zachodzie a wieczorem na wschodzie.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmury dziś nie pozwoliły się zmierzyć z ta emką, ale patrząc na Twoje zdjęcie, to wyraźnie brakuje kanału niebieskiego koloru i niewiele można z tym zrobić, chyba jednak lepiej robić zdjęcia w rawach, a potem już na spokojnie konwertować je, jednocześnie balansując kolor

pozwoliłem sobie trochę "zniebieszczyć" Twoje zdjęcie

 

M33_llrgb_mod.jpg

 

za wzór mając to z APOD: http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/image/9807/m33_dfm_big.jpg

pozdrowienia

 

Nie za dużo zieleni?

Może trochę w tę stronę?

M33_llrgb1.jpg

Niestety lekko zaniebieszczyłem tło. Ale w miniaturze wygląda nieźle.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna fotka - moja wersja obróbki:

 

http://img407.imageshack.us/img407/1671/m33llrgb320ai.jpg

 

pozdrawiam

 

Jak to zrobiłeś??? :notworthy::notworthy:

Ja kręciłem balansem kolorów do bólu i niewiele z tego wyszło. Ale Twoja wersja, to mniej więcej to, co chciałem osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobiłeś??? :notworthy::notworthy:

Ja kręciłem balansem kolorów do bólu i niewiele z tego wyszło. Ale Twoja wersja, to mniej więcej to, co chciałem osiągnąć.

 

Tak krok po kroku to nie pamiętam :szczerbaty: Ale uzywałem głownie polecenie Hue/Saturation a także levelsy dla poszczególnych kanałów. Bardzo przydaje się też w wypadku takich fotek funkcja "replace color", tam można sobie wszystko dokładnie dobrać (odpowiednie uzycie suwaka fuzziness). generalnie to metoda prób i błędów aż uzyskamy to co nas interesuje. teraz widze że mogłem dać wieksza saturacje :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wszsycy przerabiają to i ja spróbowałem, gratuluję kolejnej udanej miejskiej fotki, ja za chiny nie moge osiągnąć swoim zestawem takiej jakości, prośba o jakiś link do tego opisu flatwiaderka, chętnie się poznam z tematem, do tej pory robiłem flaty sporadycznie metodą ekran+biały halogen.

Pozdr.

m33a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.