Skocz do zawartości

Torba na graty - przestroga przed złodziejami-ciekawostka


DaVe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Intensywnie zaczynam się rozglądać za torba na te wszystkie fotograficzne manele.Nie ukrywam że najlepiej używaną.

 

Do tej pory specjalnie mi się nie śpieszyło do zakupu ale ostatnio fociłem na rynku narciarzy spadających z nieba i w międzyczasie złodzieje ukradli mi "moją" torbę. Moją pisze w cudzysłowie bo takowej się jeszcze nie dorobiłem i używałem do tego celu pokrowca na rubinara (McArtiego) . Zdarzenie było jakieś nieprawdopodobne. Położyłem torbę na swoich butach (stałem w bardzo gęstym tłumie) podniosłem głowę , zrobiłem 2 foty i jak głowę schyliłem to już torby nie było. Magicz jakiś bo tłum był taki że sam się schylić nie mogłem. Nie poczułem kompletnie nic żadnego tam ruchu za sobą albo poszturchiwania.

 

Cud sprawił że akurat w torbie praktycznie nic nie miałem bo wszystko poupychałem do kieszeni i plecaka.

Został się tylko obiektyw kitowy z filtrem uv i kartę 32mb. Niby niewiele ale zawsze to strata.

 

Zacząłem przeglądać allegro ale tam albo jakieś malutkie torby za 50 zl albo coś sensownego za 300-500 . Tyle to niestety wydać nie mogę na torbę (musze sobie odkupić tego kita;)

 

Rozważałem też plecak - chyba Adam coś takiego ma/miał ale to nie to . Jednak szkła i zapasowa puszka musza być pod ręką.

 

Moje potrzeby

- wygodna torba na 2 aparaty z obiektywami i conajmniej 4 luźne obiektywy

- w miarę ciemnej tonacji

-parametr krytyczny - cena ;)

Na giełdzie fotograficznej we wrocu niestety panuje taka mizeria i ubogość że to raczej giełda staroci jest i z używek nic się nie wybierze.

 

Gdybyście gdzieś namierzyli jakieś ciekawe promocje, albo coś na allegro to z chęcią bym o tym usłyszał.

 

Ps.A na koniec ciekawostka. Akurat tak się trafiło że pokaz organizowała szkoła narciarska w której instruktorem jest moja koleżanka.Dostałem od niej identyfikator i miejsce pod samą skocznią :) Dopóki słoneczko przyświecało było super. Ale gdy zaszło za pobliskie kamienice wszyscy powyciągali lampy błyskowe.Jakim zaskoczeniem moim było to gdy goście zaczęli zakładać na canony i nikkony stare lampy Nationala (do praktiki) !!! Zero specjalnych przejściówek itd. Po prostu pozakładali i focili dalej gdy ja już tylko oglądałem.Potem z nimi pogadałem i dowiedziałem się że jeszcze nic nikomu się tak w aparacie nie zepsuło.

 

Żeby nie było całkiem sprzętowo-offtopicznie to okruszek z pokazu

 

IMG_5522.JPG

IMG_5541.JPG

IMG_5556.JPG

IMG_5585.JPG

IMG_5596.JPG

IMG_5611.JPG

IMG_5615.JPG

IMG_5621.JPG

IMG_5638.JPG

 

Pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złodzieje łobuzy, kurcze niewiem ręce ucinać, może chociaż na czole piętno wypalać :angry:

torby może poszukaj jeszcze w sklepach internetowych, na lovepro jest chyba jakaś promocja np. tu: http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte_d...nt=brak&pokaz=0

a na sprzęt możesz jeszcze poszukać torby na notebooka, na giełdzie komputerowej mozna czasem kupić całkiem porządne, duże, firmowe, używane, za ok. 50 zet, przegródki porobisz sobie z taśmy z rzepów np.

 

a zdjęcia znakomite :) chodź chyba już Ci się limit transferu skończył :unsure: bo już ich nie widać

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.