Skocz do zawartości

Astro-gadżety


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

A gadajcie co chcecie- mi się to też podoba. Pokrętło, o którym pisze Sumas znakomicie może ilustrować wpływ ... LP i ... niemania filtra, tudzież wpływ atmosfery :szczerbaty:

 

A poważniej- myśląc o moim kółku, poważnie brałem pod uwagę zakup "pokojowego planetarium", póki nie uświadomiłem sobie jak łatwo je zrobić z globusa. Za to ten projektor... nono... całkiem, całkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w zamyśle miał być to topik o niekoniecznie niezbędnych astro-produktach,

ale, żeby nie zakładać nowego tematu może tu napiszę o nowej rurce WO

 

a wygląda niezmiernie efektownie, parametry też niczego sobie

 

feature3m.jpg

 

APO 132mm F/7 obiektyw triplet ze szkła FPL-53

 

no ale na jej drugim końcu, już jak biżuteria:

 

tel_flt132_f5b.jpg

 

4" wyciąg z obrotowym o 360° pierścieniem do kadrowania w astrofoto

 

więcej informacji tu: http://www.williamoptics.com/prod_tel/FLT132/features0.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wiosna, mimo, że nie widać zbliża się wielkimi krokami, astro-inżynierzy z http://www.astro-engineering.com/ właśnie wypuścili gustowny wachlarzyk na zbliżające się upalne dni

 

solar-1.jpeg

naturalnie wachlarzyk ten można jeszcze wykorzystać do osłony przed Słońcem w czasie jego obserwacji

 

 

 

a wśród absolutnych rewelacyjnych pomysłów należy zaliczyć jeszcze to cudo:

ai.jpeg

znakomity pomysł na "solar finder"

 

wszystkie te cuda do kupienia tu: http://www.astro-engineering.com/

Tadeo, gdzie jest Tadeo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo inżynierowie robią takie rzeczy:

 

a inżynierzy wachlarzyki :szczerbaty:

 

Wygladaja jak moj U-refraktorek z soczewica PZO 66/400 :)

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i na rynku pojawił się kolejny mikro astro-gadżecik

 

binoscope%201%20sq.jpg

 

hmm stand na lornetkę?

otóż nie, te czarodziejskie urządzonko przekształci Wasze lornetki w mikroskop

 

i tak z lornetki:

8x bino = 16x microscope

10x bino = 20x microscope

12x bino = 24x microscope

niestety pasuje tylko do kieszonkowych lornetek, których średnica obiektywu wynosi do 30mm

heh ciekawe jak głęboko moglibyśmy wejrzeć w mikrokosmos, gdy dało się podłączyć naprawdę duże bina :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejny gadżecik "e-Revolution Healing Moon":

 

f_erevolution_healingmoon.jpg

 

otóż jest to lampka ścienna, włącza się automatycznie po zapadnięciu zmroku, jak pisze producent rozświetlając mroki ciemności spokojnym, miękkim światłem, za 100$ ma być to wspaniały pomysł na prezent dla rodziny i przyjaciół ;)

 

jak na dzisiejsze czasy przystało, Księżyc sterowany jest z pilota, posiada regulowaną długość faz, ma ich 12, pilotem możemy regulować ich długość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

trochę zapomniany topic, ale cały czas pojawiają się nowe astrogadżety, tym razem dla prawdziwych koneserów:

 

astrodea-celestial-watch-citizen-2.jpg

 

Astrodea_Celestial_Watch_gallery_5.jpg

Astrodea Celestial Watch

 

- wspaniały zegarek z mapą nieba, która obraca się "real time", na tarczy zamieszczono 1,109 gwiazd (do +4,8mag) i 169 galaktyk, 90% tego co widać na północnej hemisferze. Zegarek sprzedawany jest w komplecie z 10x lupką, by móc w pełni delektować się jakością wykonania detali

lecz niestety nie łatwo będzie go nabyć, to dzieło projektanta Hideo Uehara zaprojektowano dla bardzo, ale to bardzo limitowanej serii Citizena

więcej obrazków tu: http://apollomaniacs.web.infoseek.co.jp/apollo/astrodeae.htm i tu: http://www.astrodea.jp/

 

--edit--

 

niestety już wszystkie wykupione: http://www.kilian-nakamura.com/catalog/ast...tizen-p-98.html

seria limitowana liczyła tylko 500 egz z mapą półkuli północnej i 300 egz. z południową

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to następny gadżecik:

 

SKY_QUALITY_METER.jpg

hmm, jak go określić? chyba magnitudometr ;)

 

SKY QUALITY METER do kupienia za niewiele ponad 100$ np. tu: http://www.scopecity.com/detail.cfm?Produc...amp;sc=&tc=

urządząnko ma cała masę fiuczersów: od porównywania miejscówek obserwacyjnych, poprzez śledzenie korelacji jasności nieba i cyklu słonecznego, po pomiary ewolucji LP na danym terenie

niestety ten czerwony guziczek nie służy do przeganiania chmur ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to następny gadżecik:

 

 

hmm, jak go określić? chyba magnitudometr ;)

 

SKY QUALITY METER do kupienia za niewiele ponad 100$ np. tu: http://www.scopecity.com/detail.cfm?Produc...amp;sc=&tc=

urządząnko ma cała masę fiuczersów: od porównywania miejscówek obserwacyjnych, poprzez śledzenie korelacji jasności nieba i cyklu słonecznego, po pomiary ewolucji LP na danym terenie

niestety ten czerwony guziczek nie służy do przeganiania chmur ;)

 

Zmyślne urządzonko, ciekawe ile by wykazało na moim niebie?

 

P.S. Co to znaczy "fiuczersów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tu chodziło o ang. słówko "features" ;)

 

Aaaaa! Chodzi o FICZERS? Trzeba było tak od razu :) W pierwszej chwili zrozumiałem, że urządząnko ma cała masę "przyszłości"... A gdyby napisać po polsku, że ma dużo cech, opcji etc.? Nasz język jest naprawdę piękny, nie bójmy się go używać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to proszę!

Jaki astro gadżet mamy w polskich "Biedronkach"

Grill_26.jpg

Byłem dziś i bawiłem się tym urządzonkiem. Jest to ręczna dmuchawka na korbkę do rozpalania grilla. I pomyślałem sobie, że można by ją użyć jako "usuwacz zaroszenia" z lustra bądź płyty korekcyjnej. Gdyby zainstalować w środku grzałkę z rezystorów można by wtedy wiać ciepłym powietrzem.

Cena takiego gadżetu to 4,99 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proszę!

Jaki astro gadżet mamy w polskich "Biedronkach"

post-6626-1213965234_thumb.jpg [...]

 

Odradzam zakup tego wynalazku. Po kilku razach używania wyłamują się plastikowe zęby kół zębatych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proszę!

Jaki astro gadżet mamy w polskich "Biedronkach"

Grill_26.jpg

Byłem dziś i bawiłem się tym urządzonkiem. Jest to ręczna dmuchawka na korbkę do rozpalania grilla. I pomyślałem sobie, że można by ją użyć jako "usuwacz zaroszenia" z lustra bądź płyty korekcyjnej. Gdyby zainstalować w środku grzałkę z rezystorów można by wtedy wiać ciepłym powietrzem.

Cena takiego gadżetu to 4,99 zł

Sądzę, że wstawienie do środka tego cuda jakichkolwiek elementów grzejnych może natychmiast zakończyć jego żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zakup tego wynalazku. Po kilku razach używania wyłamują się plastikowe zęby kół zębatych.

 

 

Sądzę, że wstawienie do środka tego cuda jakichkolwiek elementów grzejnych może natychmiast zakończyć jego żywot.

 

Dobrze wiedzieć.

... i dobrze że nie kupiłem :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.