Skocz do zawartości

Astro-gadżety


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

Ty tu jesteś szefem kłócić się nie będę :)

Wtrącę sie, bo mnie korciło :szczerbaty:

Aniu totalnie złe postrzeganie forum. Nawet jeżeli żartem to napisałaś, to wystrzegaj się tego typu myśli i wyrzuć je z głowy... bo to nieprawda (nie ujmując Adamowi)

Na tym forum nie ma "szefów", a jeżeli bardzo, bardzo chcesz go dostrzec, to SZEFEM na tym forum jest FORUM.

My tutaj jesteśmy szefami - każdy trochę i każdy wcale...

 

..po to te zmiany ;)

pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojejku żart Panowie spokojnie ;) ale skoro zwróciłes uwagę znaczy wtopa zaliczona. Nie będę w ten sposób żartować :rolleyes:

Jaaa-Cię :D

Nie zrozumiałaś mnie... Ja wiem, Aniu, że to był żart. Dlaczego mówisz "wtopa zaliczona. Nie będę w ten sposób żartować"? Żadna wtopa, zaufaj mi (i nam). Nikt się nie obrazi, nikt Ci nie "odburknie". Chodziło mi w mojej wypowiedzi o to, żebyś nie czuła właśnie tego, co poczułaś - że ktoś jest tutaj ponad Tobą! Nic z tych rzeczy!

Poczuj się wśród nas jak na spotkaniu astroamatorów, jak na zlocie! Zdajemy sobie sprawę, że jedni z nas mogliby być naszymi ojcami, że inni mają 30 lat praktyki w astronomii amatorskiej, a jeszcze inni dopiero zaczynają - ALE! Wszyscy się szanujemy. Wszyscy bez względu na wiek, staż i rolę jesteśmy w jednym gronie. Potrafimy się śmiać, dyskutować, wymieniać poglądami, a nawet napić wirtualnego napoju :Beer:

A Ty Aniu JESTEŚ JEDNĄ Z NAS!

 

P.S: Dopóki nie obrażamy kogoś, nie kłamiemy, albo nie gadamy głupot, to nie musisz czuć się w żaden sposób "podległa"...

Za off przepraszam, ale uważam, że było to w tym momencie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

i kolejny astro-gadżet, ale tym razem z tych wielce użytecznych, niezmiernie prosty do wykonania samemu,

genialny pomysł:

 

RTEmagicC_615157_02-tv-sol-searcher.jpg.jpg

 

a służy naturalnie do nakierowania teleskopu na Słońce, wbrew pozorom to wcale nie jest takie proste, kiedy mamy założony filtr słoneczny, a o szukaczu lepiej zapomnieć, o ile nie chce się go przysmarzyć ( tak tak mozna usmarzyć sobie szukacz, jeżeli Słońce zajrzy do niego nie centralnie trafia akurat w plastikową obudowę która mocuje nitki krzyża, to naturalnie w ognisku obiektywu szukacza, bez niego też bardzo ciężko spojrzeć w kierunku Słońca, natomiast taki projektor będzie miał same zalety, a może wreszcie nasze Słoneczko pokaże jakąś choćby i maleńką plamkę?

 

SolSearcher.jpg

więcej o nim tu: http://www.intercon-spacetec.de/produkte/k...t/sol_searcher/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojadę offtopem... ale myślę, że za oceanem najważniejszy jest ten napis "this side to Sun"... jak oni lubią sobie wystawiać świadectwo... :rolleyes::D (by nie było, to to co tu napisałem to żarcik).

 

Pozdr

Paweł Maksym

 

Myślę, że po tym, jak niektóre kawiarnie musiały płacić odszkodowanie, bo ktoś oblał się kawą, bo nie wiedział, że jest gorąca, to sam też bym coś takiego napisał, jakbym coś robił na rynek amerykański. Tam do sądu można podać każdego o wszystko (i odszkodowania nie są takie śmieszne, jak u nas), więc lepiej dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.