Skocz do zawartości

Rozebrany OKULAR SP-7,5 - POMOCY :)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Rozebralem okular rosyjski SP 7,5 mm i nie wiem, czy gumka ktora tam jest oprocz soczewek (dwie sklejone pary), ma być pomiedzy tymi soczewkami czy za nimi (na końcu)?

i czy obie soczewki maja byc wybrzuszeniam i na zewnatrz czyli plaskim do siebie?

 

takie sa skutki eksperymentów :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Paskudo, psuju jeden ;)

Brzuszkami do siebie z gumką pomiędzy soczewakami bo inaczej to będzie kicha a nie okular ;D ;D ;D

 

ps a gdzie posiałeś środkową soczewkę obustronnie wypukłą z tego pseudo super plossla ;):o 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps a gdzie posiałeś środkową soczewkę obustronnie wypukłą z tego pseudo super plossla 

 

Januszu, czy powinna tam być jeszcze taka soczewka ???

 

Z tego, co mi tam wyskoczyło to tylko 2 skejone pary soczewek i gumka !

 

zlożyłem i chyba jest dobrze (chyba, bo w nie obserwowalem w nocy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest rosyjski Super-Ploessl firmy NPZ z Nowosybirska, to mają być cztery soczewki, i basta.

Rosyjskie Ploessle są według producenta super, więc ich handlowa nazwa brzmi "Super Ploessl". Z całą pewnością są to okulary czterosoczewkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec cztery, ufffffffffffffffff................. :P

 

toś mi Janusz swoim żartem stracha napędził ::)

 

tak to rosyjski NPZ z Nowosybirska :) i były tam 4 soczewki, wygladało to tak, że były to 2 pary po 2 soczewki sklejone no i gumka :)

 

dzieki za pomoc :D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stresujecie człowieka... W celu wyjaśnienia-powinieneś mieś dwa "kawałki" optyki-są to sklejone parami soczewki. Nic więc nie brakuje...Ale jaka gumka??? O ile pamiętam separacja jest w postaci metalowej cienkiej tulejki???

Posdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Pewnie teraz Rosjanie składają je na sprężystym oringu gumowym, pewnie taniej wychodzi od toczonych pierścionków metalowych ;D ;D ;D

Trzeba uważać przy projekcji Słońca aby nie spalić gumki ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze to wygladalo jak gumka, szara dosc twarda ,ale raczej nie metalowa tulejka ! ::)

 

wczoraj robilem testy na marsie i chyba wszystko gra z tym okularem mam taki power ze i tak mi szczegolow nie przybywa, albo to ta pogoda na marsie :-

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.