Skocz do zawartości

Wybory prezydenckie


oskar

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszmy się i radujmy! Co prezydent to kolejna Rzplita!

A imienne podziękowania przypominaly listę płac na końcu Gwiezdnych Wojen. Zwróciliście uwagę, ilu urzędnikom magistratu dziękował? To za Wasze, Warszawiacy, pieniądze kupiono wygraną w Warszawie!

I jeszcze cytacik: "Panie Prezesie! Melduję wykonanie zadania!"

 

 

Niestety, Polska przegrała wybory do Sejmu. Te są potwierdzeniem. Kto miał otrzeźwieć? Rolnicy? Słuchacze RM?

 

Nie martwmy się. Na szczęście prerogatywy prezydenta są bardzo ograniczone. Rezultat wyborów jest taki jakby prezydenta... NIE BYŁO WCALE. Poprostu będzie entuzjastycznie przyklepywał wszystkie sejmowe rewolucje PiS i Samoobrony.

 

Gdyby wygrał Tusk, przynajmniej by została jakaś kontrola przy pomocy "rzucania kłód rządowi pod nogi".

 

Proponuję przypomnieć sobie "osiągnięcia" pana Kaczyńskiego jako Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Zdaje się, że przegrał jakieś procesy za obrzucanie inwektywami z nimisterialnego stolca.

 

Z drugiej strony - bardzo ładna nazwa partii: "Prawo i Sprawiedliwość".

A ja bym napisał: >>"Prawo" i "Sprawiedliwość"<<

 

Aha, w sobotę przypadkiem zobaczylem w TWN-Turbo tajną inwestycję Prezydenta Warszawy - tunel pod rondem wraz ze ślicznym ogranicznikiem wysokości. Zapomniał się nim pochwalić podczas akcji propagandowej... tfu... kampanii wyborczej!

 

 

Wracając do astronomii a właściwie - astronautyki - NASA musi się pospieszyć, bo za parę lat nie będą mieli gdzie znowu wylądować, Księżyc sprawiedliwie i zgodnie z prawem zostanie ukradziony.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak sobie Was czytam i wcale się nie dziwię, że wygrał Kaczyński.

Tusk i PO swoim programem nie mówili nic nowego, od wielu lat to samo głosiło UPR (ja na nich głosowałem odkąd odrosłem od matczynej piersi) i co... byli przez większość Polaków uważani za oszołomów politycznych i gospodarczych. A teraz nagle Tusk miałby wygrać z takimi samymi hasłami?!

Dla mnie byłby to tylko dowód na siłę mediów i różowego Salonu.

IMHO Tusk przegrał nie ze względu na program gospodarczy PO, który reprezentował ale przez to, że ludzie mają dość ekipy, która go popierała czyli:

1. A. Kwaśniewskiego

2. J. Urbana

3. L. Milera

4. Byłej UW, etc.

Ta ekipa przez 15 lat nic nie robiła jak tylko k***ła polską politykę i staczała w dół Polską gospodarkę rozkradając majątek narodowy.

Dlatego jak dla mnie Panowie: Zero zdziwień i nie ma co szat drzeć.

Jeśli PiS i PO chcą wygrać następne wybory to muszą wykonać taki Koncert życzeń, czego sobie i Wam życzę :Beer:

Edytowane przez Flowenol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecal prawo i sprawiedliwosc . To moze mozna bedzie Go zmusic do zajecia sie falszowaniem akt sadowych i chronieniem osoby i tego faktu przez wszystkie szczeble prokuratury , SO , SA , SN , RPO , MS rzadow , marszalkow sejmu itd.. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze mi się myli kto co obiecywał ale dla potomności dobrze jest taką listę obiecanek zrobic. Powinna to być wspólna lista dla L. kaczyńskiego i PiS-u bo to wszystko było mieszane. Z tego cco pamiętam to:

 

1. Wprowadzenie cen urzędowych na podręczniki szkolne.

2. Zmniejszenie liczebności sejmu i senatu

3. Likwidacja KRRiT

4. Wybudowanie 3mln mieszkań do 2008 roku.

5. Jarosław Kaczyński nie będzie premierem

6. Państwowe uczelnie wyzsze będą bezpłatne.

7. Likwidacja NFZ i centralne zarządzanie pieniędzmi na zdrowie.

8. Nie wprowadzenie podatku dochodowego dla rolników

9. Nie wprowadzenie podatku katastralnego

10. Podatek dochodowy od osób fizycznych 19% i 38%

11. Likwidacja tzw. podatku Belki

12. Odebranie biernego prawa wyborczego dla osób skazanych prawomocnym wyrokiem za przestępstwoi umyślne.

13. Ograniczenie imunitetów .

14 Powołanie komisji sejmowej prawa i sprawiedliwości do rozliczenia złodziei którzy okradli polskę

 

więcej nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze mi się myli kto co obiecywał ale dla potomności dobrze jest taką listę obiecanek zrobic. Powinna to być wspólna lista dla L. kaczyńskiego i PiS-u bo to wszystko było mieszane. Z tego cco pamiętam to:

 

1. Wprowadzenie cen urzędowych na podręczniki szkolne.

2. Zmniejszenie liczebności sejmu i senatu

3. Likwidacja KRRiT

4. Wybudowanie 3mln mieszkań do 2008 roku.

5. Jarosław Kaczyński nie będzie premierem

6. Państwowe uczelnie wyzsze będą bezpłatne.

7. Likwidacja NFZ i centralne zarządzanie pieniędzmi na zdrowie.

8. Nie wprowadzenie podatku dochodowego dla rolników

9. Nie wprowadzenie podatku katastralnego

10. Podatek dochodowy od osób fizycznych 19% i 38%

11. Likwidacja tzw. podatku Belki

12. Odebranie biernego prawa wyborczego dla osób skazanych prawomocnym wyrokiem za przestępstwoi umyślne.

13. Ograniczenie imunitetów .

14 Powołanie komisji sejmowej prawa i sprawiedliwości do rozliczenia złodziei którzy okradli polskę

 

więcej nie pamiętam

 

Jestem skłonny się założyć że zostanie zrealizowany wyłącznie punkt ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezszcze nigdy nie było tak żeby ekipa rządząca utrzymała ster władzy po kolejnych wyborach. Powód jest znany i niekoniecznie związany tylko z jakością rządów.

Ja mam tylko nadzieję że media będą równie dokładnie patrzyły na ręce obecnej władzy co tej odchodzącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.PO wejdzie w koalicje bo towarzystwo musi się załapać na stołki inaczej nici z kasy,dużej kasy.PiS pójdzie na liczne kompromisy(według zasady niechcem a muszem),więc ich program(czyli obiecanki cacanki) diabli wezmą.Rosji możemy nadmuchać.Z Unią grzecznie bo narazie jesteśmy trzecim światem w Europie.Jeszcze Busha trzeba cmoknąć w mankiet,bo on nawet przed wyborami w USA niczego nam nie załatwił,wiedząc że kilka milionów wystraszonych Polaków z reguły bez porządnych dokumentów do niczego nie jest mu potrzebne.A może się mylę :Boink: iczeka nas siedem lat tłustych :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy PiS da kase na układ stowarzyszeniowy z ESA czy bedą woleli to przeznaczyć na dodatki dla bezrobotnych co było więcej bezrobotnych...

O tym, mozemy i tak zapomniec, mimo ze Czesi czy Slowacy wydaja w ESA mniej wiecej 10 mln euro rocznie, ktore i tak wracaja w formie nakladow na badania w danych krajach. Ale u nas to jeszcze sporo lat minie zanim tak sie stanie.

 

-->A co do pkt nr. 14

14 Powołanie komisji sejmowej prawa i sprawiedliwości do rozliczenia złodziei którzy okradli Polskę.

To rownoznaczne z polowaniem na czarownice, z tym drobnym dodatkiem, ze w tym przypadku i nasz nowy Prezydent powinien sie pojawic przed taka komisja za pewne niedopowiedzenia z poczatku lat 90. (kto slyszal o FOZZ i dosc mglistym udziale PC, ten wie, o co chodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 Powołanie komisji sejmowej prawa i sprawiedliwości do rozliczenia złodziei którzy okradli Polskę.

To rownoznaczne z polowaniem na czarownice, z tym drobnym dodatkiem, ze w tym przypadku i nasz nowy Prezydent powinien sie pojawic przed taka komisja za pewne niedopowiedzenia z poczatku lat 90. (kto slyszal o FOZZ i dosc mglistym udziale PC, ten wie, o co chodzi).

 

Ja tam czekam aż postawią przed tą komisją Ojca Dyrektora i zapytają gdzie się podziały poniedzę, które zbierał na wykupienie Stoczni Gdańskiej.

Ciekawe było by takze zbadanie źródeł i wielkości finansowania zarówno PO jak i PiS jakoś tak odnosze wrażenie, że zarówno jedni jak i drudzy wydali dużo więcej niż ustawa przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że ta nauczka zajmie aż 4 lata ale trudno, poczekamy.

Mój kandydat przegrał ale staram się zawsze szukać pozytywów.

Teraz chociaż będzie jasna sytuacja: Sejm, Senat, Prezydent nie będzie jak uciec od odpowiedzialności. Bogatsi nie będziemy ale może za to będzie sprawiedliwiej.??? Zobaczymy.

Ja mam tylko jedno życzenie: niech ta komisja PiS'u ds. rozliczeń odbierze komuchom pole golfowe w Konstancinie (państwowa czyli nasza wspólna ziemia warta setki milionów sprytnie kupiona od SGGW za 11mln PLN).

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam aż postawią przed tą komisją Ojca Dyrektora i zapytają gdzie się podziały poniedzę, które zbierał na wykupienie Stoczni Gdańskiej.

Ciekawe było by takze zbadanie źródeł i wielkości finansowania zarówno PO jak i PiS jakoś tak odnosze wrażenie, że zarówno jedni jak i drudzy wydali dużo więcej niż ustawa przewiduje.

Cytat:

"- A jo, górnik z kopalni Szombierki, jo sie wos pytom... gdzie jest ten górnik z Kopalni Bytom co sie wos pytoł?"

 

To może lepiej nie czekać i nie pytać.

Ci, co ich Kaczyński PUŚCIŁ W SKARPETACH, pododstawali kataru i... leczą się za pieniądze z NFZ.

 

A Ojca Dyrektora to chyba redemptoryści by mieli stawiać przez komisją bo kto inny? Ale ich stocznia równie mało obchodzi, jak jakakolwiek krytyka O.D.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszamy za RM i Ojca Dyrektora.

Podpisano:

Niewinni, aczkolwiek szczerze zawstydzeni, mieszkańcy Torunia

BTW. A najbliższe 4-lata trzeba chyba będzie spędzić w stylu PiS:

"Piwo i Sprawiedliwość". To nam chyba tylko zostało - upojenie i przeczekanie.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak stolki . Patrzac na ekren tv widze Rokite i za nim Hanne Gronkiewicz Waltz :burza: co wyglasza zadania odnosnie wiekszego udzialu w rzadach / i stolkach / . Pani Hanna jest zywo zainteresowana . Zobaczymy czy PiS ustapi wiecej stolkow niz mial w zamiarze . Mrszalkiem sejmu ma byc ktos wczesniej uzgodniony PO PiS czyli z PO . Kto bedzie to jest wazne . Moze decydowac czy dac pod glosowanie czy na polke jak to zrobil CW w swojej sprawie . Marszlek z PO jest warunkiem koalicji - tak to zrozumialem .

W sumie grupa osob co w III Rzeczpospolitej zawsze byla w rzadzie nawet nie dopuszcza mysli, zeby nie byli . Sa tak w sobie zadufani tak jak wiekszosc polakow przez nich wycyckana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak stolki . Patrzac na ekren tv widze Rokite i za nim Hanne Gronkiewicz Waltz :burza: co wyglasza zadania odnosnie wiekszego udzialu w rzadach / i stolkach / . Pani Hanna jest zywo zainteresowana . Zobaczymy czy PiS ustapi wiecej stolkow niz mial w zamiarze . Mrszalkiem sejmu ma byc ktos wczesniej uzgodniony PO PiS czyli z PO . Kto bedzie to jest wazne . Moze decydowac czy dac pod glosowanie czy na polke jak to zrobil CW w swojej sprawie . Marszlek z PO jest warunkiem koalicji - tak to zrozumialem .

W sumie grupa osob co w III Rzeczpospolitej zawsze byla w rzadzie nawet nie dopuszcza mysli, zeby nie byli . Sa tak w sobie zadufani tak jak wiekszosc polakow przez nich wycyckana .

Kiedyś już chyba o tym mówiliśmy, powiadasz że lepsza byłaby SAMOOBRONA z hasłem TKM? Bo innych argumentów nie używasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie jedyne wartosciowe co gloszono w tej kampanii to jednomandatowe okregi . Glosilo to PO , PiS mial duze "ale" do tego pomyslu . Liczylem, ze po nsp. wyborach juz bedzie lepiej . Teraz nawet na te jednomandatowe okregi nie licze .

TKM pewnie bedzie a z kim to dopiero sie dowiemy .

 

Kaczka po przejeciu wladzy przez Solidarnosc oznajmiła Teraz kur.a MY -w domysle bedziemy korzystac z wladzy . Drugie w przedwyborczych zmaganiach na prez. W-wy spierd..aj Dziadu .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczka po przejeciu wladzy przez Solidarnosc oznajmiła Teraz kur.a MY -w domysle bedziemy korzystac z wladzy . Drugie w przedwyborczych zmaganiach na prez. W-wy spierd..aj Dziadu .

 

Mylisz się Zbig w obu cytatach. W w-wie było spieprzej dziadu, a to duża różnica. Jezeli chodzi o TKM to jest to morda doczepiona Kaczyńskiemu on to powiedział w zupełnie innym (odwrotnym) kontekście. Było mniej więcej tak siedzieli sobie z Krzaklewskim i ustalali co i jak. Kaczyńskiemu bardzo się nie podobały pomysły Krzaklewskiego i powiedział mniej więcej tak. Panowie nie moze byc tak, że teraz K... My. TKM to było hasło Krzaklewskiego, a Kaczyński był temu przeciwy. W/g mnie Kaczyński ma na sumieniu o wiele większe sprawy niż głupawe hasła czy powiedzonka. Największy grzech Kaczyńskiego to eksperyment pt. trzecia droga(IV RP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sięp przyjżeć rozkładowi głosów. Tusk wygrywyał we wszystkich większych miastach. Oznacza to, że ludzie wykształceni, młodzi i z obiektywnym, liberalnym i wolnorynkowym spojrzeniem na gospodarkę nie miali złudzeń kto powinien być prezydentem. Jak widać było nas za mało bo co to jest te 51% frekwencji?

Tak więc wygrał ten kto więcej obiecał, a przez socjalistów to zamiast modelu irlandzkiego to będziemy mieli drugie Niemcy - rosnący dług publiczny i bezrobocie oraz deficyt - w przydapku reichu wynoszący 120 mld euro, a czemu tyle? Bo tam każdy zwolniony z pracy dostaje przez trzy lata zasiłek wynoszący 70% ostatniej pensji. Ale wróćmy do naszej Polski. Źle się stało, że PO przegrało najpierw i wybory do sejmu, a potem jeszcze prezydenckie. Obie Kaczki teraz będą robić co chcą, a co Jarek wymyśli to Lesiu podpisze.

Zgadzam się, żę PO nie powinno wchodzić do rządu. PiS raczej nie jest na tyle głupi żeby budować koalicję z LPR i Samoobroną bo to były więcej niż samobój. Więc albo powinien dogadać się z PO i zgodzić sięna jej program gospodarczy albo PO nie powinno sobie zparzątać głowy rządami tylko pozwolić PiS uworzyć rząd mniejszosciowy. Co to da? Konstytucja mówi, że rząd, który nie przedłoży zatwierdzonego projektu ustawy budżetowej na trzy miesiącę przed końcem roku budżetowego zostanie rozwiązany przez prezydenta. Ile wytrzymują rządy mniejszościowe? Popatrzmy na Włochy tam do niedawna przez 4 lata było ich chyba ze 16.

 

Tak na koniec chciałbym jeszcze podumać na temat naszej polskiej socjalnej mentaloności, która wręcz żąda od państwa żeby zapewniło mu pracę, opiekę i wogłole co tam jeszcze zechce. Polcecam lakturę zeszłotygodniowego Wprost, gdzie można znaleźć ciekawy artykuł na temat bezrobocia i jego polskiej wersji.

Na koniec mały cytat również z Wprost na temat wybyrów prezydenckich i socjalnego modelu trzeciej drogi (oby nie takiego jak w argentynie), więc jak to stwierdziła wójt gminy na jakims karpackim pipidówku "Wybory już są roztrzygnięte bo wszystkie decyzje i tak zapadają u matki boskiej na Jasnej Górze" oj proszę państwa z takim podejsciem to rząd liberalny będziemy miali jak wrócimy do czasów rozbicia dzielnicowego. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.