Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, próbował ktoś z Was złożyć takie zdjęcie z wielu zdjęć z krótszym czasem naświetlania? Poświata od oświetlonej części Księżyca powinna być o wiele mniejsza a jednocześnie przy wielu zdjęciach dobrze widoczna część popielata...

Edytowane przez FanFerrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario jak dostawiasz aparat do okularu, masz jaką redukcje czy co? Sam mam aparacik kompakt i chcę sobie pofocić. Jak widać nie tylko użytkownicy drogich lustrzanek mogą robić fajne zdjęcia.

 

Poprostu przykladam cyfrówke do okularu i pstryk. Robie więcej zdjęć a potem wybieram co lepsze.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coby wątek nie przekształcił się w " A jak focic przykładajac kompakta do okularu?" Ale to takie moje marudzenie. Jak w/g was jest ok, to ja sie więcej czepiał nie bedę. :)

 

Pozdrawiam.

 

 

Rozumiem, po prostu spodobało mi się zdjęcie tego księżyca zrobione w taki sposób. Ale widocznie mam wypaczony gust :szczerbaty:

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syn.jpgI kolejne fotki księżyca z ostatniej sesji

 

No to może ja się teraz przyczepię. :szczerbaty:

Księżyc ma baaardzo dużą tarczę, z kilkuset większymi nazwanymi kraterami oraz morzami, łańcuchami górskimi, dolinami, sinusami itd. Proponuję kontynuować dobrą świecką tradycję założyciela tego wątku Lemarca: niech autor zdjęcia określonego tworu na Srebrnym Globie opisze to, co sfotografował. W ten sposób wątek dalej będzie miał charakter poznawczy. I to by było na tyle. :Salut:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj były dwie brzegowki na raz <_< ale takie słabe gwiazdki, że nie wykonalne. Oczywiście nastawiłem się na robienie światła popielatego na różnych czasach, a po skopiowaniu do kompa fotek zauważyłem je, jedna przy północnym, druga południowym biegunie. Poniższa fotka pochodzi z SW-ED80, Canon 350D, ISO 400, 1x 8sek. Godz. 19:13.

IMG_5665b.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce jeszcze fotke z dzisiejszego wieczoru.Kratery Armstrong Collins i Aldrin widoczne duzo lepiej niz wczoraj.

 

Sabine2.jpg

 

Pstryknąlem takze krater Biussingault,to wlasciwie dwa kratery,mniejszy w obrebie wiekszego,jak taleze w zlewozmywaku..

 

moc.jpg

 

i Catharina

 

podwojne.jpg

 

Reszte zdjec pokaze jak tylko je obrobie.

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce jeszcze fotke z dzisiejszego wieczoru.Kratery Armstrong Collins i Aldrin widoczne duzo lepiej niz wczoraj.

 

Sabine2.jpg

 

Pstryknąlem takze krater Biussingault,to wlasciwie dwa kratery,mniejszy w obrebie wiekszego,jak taleze w zlewozmywaku..

 

moc.jpg

 

Reszte zdjec pokaze jak tylko obrobie.

Świetne foty. Ja wymiękam, dzisiaj z syntą + barlow 3x próbowałem coś nagrać na Księżycu ale wszystko masakrycznie pływało. Na 1000 klatek pewnie 10 byłoby dobrych :rolleyes: Bez barlowa już było lepiej :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu trzeba nagrywac 2000klatek i fotke skladac z 20 ramek:)

 

Pierwsza dzis fotka,ale ostatnia tej nocy,nad ktora siedze z pol godziny i nie moge zidentyfikowac regionu,ktory przedstawia,a daje glowe,ze fotografowalem poludniowe rejony.

 

s_l.jpg

 

Moze ktos zna te rewiry?

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.