Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

gryf188 - dziękuję!, ta rozdzielczość to kwestia pogody, piksela kamery i średnicy teleskopu.

Lemarc - 3-go wieczorem było piękne niebo, ale ja byłem na rodzinnym wyjeździe, więc zrobiłem zdjęcie Księżyca nad warszawskim hotelem i tyle B)

Wczoraj wchodziło delikatne zamglenie, ale było bardzo spokojnie, bezwietrznie. Ja sprawdzam seeing przez okno na strychu - mrugają mocno czy słabo. Bo prognozy a rzeczywistość to jedno, a i SCT studzi się normalnie dłuższą chwilę.

 

Pogodnego nieba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
35 minut temu, Lukasz83 napisał:

Polecam full res ;)

Zanim się człek zachwyci polecam w google grafika wpisać Astropolis/Księżyc/nazwa krateru :D nie raz po takiej akcji powiedziałem łee zachwycony swoim super osiągnięciem :) LINK

 

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, piękne zdjęcie, powiedzieć, że szczena opada to tak jakby nic nie powiedzieć. Gdybym choć raz miał taki widok w wizualu ....  Można tylko pomarzyć. Za kilka miesięcy pod porządnym niebem np. w Chile z dobrym teleskopem pod ręką, nawet gdybym miał spać pod namiotem, jeść suchary i popijać wodą ze strumyka oddałbym wakacje full wypas na Bahamach, Bermudach czy innych Aleutach. 

A u mnie na razie pogoda taka, że nie tylko Gassendiego, ale w ogóle Księżyca nie widać. 

  • Lubię 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc 13 godzin przed pełnią, 8 lutego 2020r, na wysokości około 29o, w zapowiadanych przez MB dobrych warunkach (1,28" i 4/3).

 

Jesień i zima "uziemiła mnie"  - a 90 dni bez możliwości robienia zdjęć "odcisnęło swoje piętno. Dzisiaj, przy temperaturze bliskiej zera stopni szedłem na podwórze jakby było tam koło dwudziestu stopni. Wcześniej błękitne czyste niebo upodabniało aurę do wiosennej lecz południowy zimny wiatr szybko rozwiał złudzenie. Miałem wrażenie jakby z każdą minutą temperatura obniżała się o jeden stopień. Po upływie pół godziny, czułem się jak w -30 stopniach.

 

Refraktor achromatyczny TS152/900, Barlow Celestron Ultima 2x (F ekw. 2270mm), ASI290MM, Filtr Omegon Halpha 12nm, EQ-ATM, FireCapture2,6, Autostakkert!3 (400/2000), Registax6, Microsoft ICE.

 

Libracja zachodnia wynosiła zaledwie W-4,3o, ale to wystarczyło aby móc zobaczyć znajome struktury Mare Orientale. Wspaniale wyrzeźbione pierścienie.

 

1236750453_MozaikaMareOrientale8_02.2020r_18.56_TS152F2270_ASI290MM_OmegonHalpha12nm_mozaika105....thumb.jpg.57c3154af4cf1087261d3fafeb081672.jpg

 

Góry Leibnitza przy południowej libracji S-3,7o.

 

1825318920_GryLeibnitza8_02.2020r_18.52_TS152F2270_ASI290MM_OmegonHalpha12nm_105....thumb.jpg.c26c8329acc9aa594d467f8592d9ec12.jpg

 

Zachodnia krawędź z kraterem Vasco da Gama, obok mniejsze: Dalton i dwa Balboa. Przed nimi na przedpolu Cardanus i Crafft.

 

1512701990_VascodaGama8_02.2020r_18.54_TS152F2270_ASI290MM_OmegonHalpha12nm_105....thumb.jpg.adfc5349c81cb7e5cc469a3cf1e23b4b.jpg

 

 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Loxley napisał:

Libracja zachodnia wynosiła zaledwie W-4,3o, ale to wystarczyło aby móc zobaczyć znajome struktury Mare Orientale. Wspaniale wyrzeźbione pierścienie.

Właśnie skończyłem podziwiać utrwalone na zdjęciach struktury. Wspaniały widok. Szkoda, że seeing dosyć słaby.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.