Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, w jednym poście trzy, żeby miejsca nie zabierać na forum:

wiatr    192

bardziej toffi niż beżowy. Ale może takie skojarzenie bo cukru mi brakuje :-)

Charon_X    781

  jak na wysokość Księżyca nad horyzontem i temperatury - super. Ja przedwczoraj po raz pierwszy od roku oglądałem Kopernika i Stadiusa przez okular - więcej nie widziałem w 14".

BlackAdder    647

Ostre fotki ale ... Czy nie da rady suwaczka gainu lub czasu poruszyć w stronę jasności?

Histogram Twoich zdjęć pokazuje piksele tylko całkiem po lewo. Może dla już istniejących zdjęć poruszyć sam histogram? Ułatwi to ich odbiór innym i pokaże więcej walorów jak choćby kapitalne cienie Alp na Twoim zdjęciu, które cytuję po przesunięciu suwaka. Nie to że się czepiam, tak daję pod rozwagę, ok? :)

BlackAdder Histogram.jpg

1271248889_ksiezyc20_50_22_g5_ap10_convobrobka_png_pop.jpg

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, OBERON RD napisał:

 

BlackAdder    647

Ostre fotki ale ... Czy nie da rady suwaczka gainu lub czasu poruszyć w stronę jasności?

Histogram Twoich zdjęć pokazuje piksele tylko całkiem po lewo. Może dla już istniejących zdjęć poruszyć sam histogram? Ułatwi to ich odbiór innym i pokaże więcej walorów jak choćby kapitalne cienie Alp na Twoim zdjęciu, które cytuję po przesunięciu suwaka. Nie to że się czepiam, tak daję pod rozwagę, ok? :)

 

 

Może materiał już za ciemny, jak rozjaśniłeś to wychodzi już chropowaty wzorek od obróbki. Ja się zawsze staram trzymać histogramu ok 75% podczas nagrywania.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, OBERON RD napisał:

 

BlackAdder    647

Ostre fotki ale ... Czy nie da rady suwaczka gainu lub czasu poruszyć w stronę jasności?

Histogram Twoich zdjęć pokazuje piksele tylko całkiem po lewo. Może dla już istniejących zdjęć poruszyć sam histogram? Ułatwi to ich odbiór innym i pokaże więcej walorów jak choćby kapitalne cienie Alp na Twoim zdjęciu, które cytuję po przesunięciu suwaka. Nie to że się czepiam, tak daję pod rozwagę, ok? :)

BlackAdder Histogram.jpg

1271248889_ksiezyc20_50_22_g5_ap10_convobrobka_png_pop.jpg

Dzięki bardzo za korektę :) Ostatnio mam bardzo duży problem z moim starym monitorem. Na monitorze wszystko OK, ale już na innych fotki wychodzą bardzo ciemne. Chyba czas na nowy :) Pozdrawiam

 

Edytowane przez BlackAdder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZbyT napisał:

ten krater to Teofilus

nie znalazłeś VMA? Dziwne

a swoją drogą, gdy prosisz o identyfikację to nie zamieszczaj odbicia lustrzanego ... bo to nie ułatwia ;)

 

pozdrawiam

Hej,

Dzięki za pomoc.

Co do widoku, zamieszczam tak jak pokazuje kamerka i, w którą stronę jest odbicie?, góra dół czy lewo prawo?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VMA to Virtual Moon Atlas. Nie powinno być problemów z jego znalezieniem. Nie skończysz wpisywać w wyszukiwarkę a już będzie kilka podpowiedzi

odbicie jest prawo-lewo. Struktury wyglądają znajomo ale jakoś dziwnie więc chwilę trwało zanim zorientowałem się z czym mamy do czynienia. Filmowałeś przez kątówkę?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ZbyT napisał:

VMA to Virtual Moon Atlas. Nie powinno być problemów z jego znalezieniem. Nie skończysz wpisywać w wyszukiwarkę a już będzie kilka podpowiedzi

odbicie jest prawo-lewo. Struktury wyglądają znajomo ale jakoś dziwnie więc chwilę trwało zanim zorientowałem się z czym mamy do czynienia. Filmowałeś przez kątówkę?

 

pozdrawiam

Wielkie dzięki.

No właśnie google nic nie podpowiedziało.

Tak filmuję zawsze przez kątówkę pryzmatyczną, oprócz odwrócenia obrazu ma to jakieś znaczenie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Synta 12" i ASI120MM, Stack 25% z 1500 klatek

Mare Nectaris, po prawo Teophilus

morzee2.png.b0893d40e741b5422a141fae360c90ca.png.3b8048c5b58e4979dc01abdf606e5ecf.png

Teophilus2.png.b0c73dde5c1a2bcf23da2742483e9cca.png.a408b15a3143af3199318bfabb5234a7.png

Krater Janssen

Janssen2.png.b28a3366fbd50e00dae798f17dbfbe35.png.27a4201e1d5e3f49690abe02c5df565c.png

Na dole po lewo trójka kraterów: Vlacq, Pitiscus i Hommel. Tuż pod kadrem krater Janssenksssu2.jpg.5ff2f54c95633df1b3f517dd84607cd0.jpg

Edytowane przez Poszukiwacz15
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.