Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.08.2020 o 13:31, Loxley napisał:

Niezwykły wygląd ma "karuzela" mniejszych kraterów w Klaviuszu - wyraźnie uciekają w górę, ponad dno krateru i ma się wrażenie, że są to bańki w smolistej mazi, które przed chwilą pękły.

Ta fraza godna jest nagrody Nike, zresztą jak cała loxleyowa poezja lunarna.    :respekt:

Łukasza gra ostro, Loxley czy nie pora na dodanie paru cali do apertury? Z tych 6" chyba już dużo więcej nie wyciśniesz a w twoich rękach większa apertura to byłaby prawdziwa lunarna wunderwaffe. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Loxley napisał:

Wśród nich Rima Hadley w kotlinie górskiej,

I też pięknie widoczne wzniesienia North Complex ! :)

Czyli i zmniejszą tubą też można zarejestrować.

 

Księżycowe zakamarki z większej apertury sprawiają, że można niemal dotknąć Księżyca - super.

Ale kadry @Loxley "tylko" z 6 cali są wyjątkowe, rozpoznawalne nawet gdyby nie były podpisane. Nie wiem jak to ująć, ale wydaje mi się, że są wyjątkowo plastyczne, soczyste

 

Edytowane przez gawain74
  • Lubię 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tj. 12 września o 6:30 materiał zbierany już przy jaśniejącym niebie. Chyba nie mogłem dospać :) Cel: Sinus Iridium.

Zdjęcie trochę przeprocesowane, ale materiał ogólnie był niedoświetlony (przez jasne tło), wykres pokazywał, że jest ładne wysycenie (ale tła), dlatego forsowna obróbka.

Seeing niestabilny, tylko 500 klatek z 5.000.

EQ6, TS RC6", ASI 178 mm, PIPP, AS, Registax, PS.

306801433_2020_09_12_0430_Moon_391PS2.thumb.jpg.f892a8eeb1a7785eeada0aa91c4301ca.jpg

Edytowane przez Bartosz
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny Arystarch, niezwykle klimatyczne ujęcie, takie postapokaliptyczne, jakby mrok pochłaniał świat. 

Od lat czaję się żeby wstać rano i podziwiać ten rejon Srebrnego Globu w zanikającej fazie, ale lenistwo jest silniejsze. :icon_redface:

Może za miesiąc się uda, Księżyc będzie w podobnej fazie ok. 12 października a to akurat będzie weekend.   

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem cię, ja też miałem obserwować, bo libracja ciekawa itd. ale wytrzymałem od 0.00 do 2.00 przy Marsie. Księżyc wschodzi u mnie za sosnami, musiałbym siedzieć kolejne 2 godziny do 4.00 aby wyszedł zza bliskich drzew. A już się plątałem przy fotografowaniu Marsa i mgławic :getlost:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, Arek_P napisał:

Neper, też go wczoraj widziałem i miałem ochotę zarejestrować, ale po Marsie warunki były już fatalne i dałem sobie spokój.

Dokładnie, tak. Też mi wczoraj "chodził szkic Nepera po głowie", ale warunki seeingowe pogorszyły się znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze światło zaliczone - no właściwie drugie :) Pierwsze było 2020.11.03. 7 stopni nad horyzontem pomiędzy chmurami.

A poniżej składanka 3 panele każdy 800 klatek z 2.000. PIPP, AS, PS.

EQ 6, Bresser Messier AR-152 / 1200, ASI 178 mm, IR Pass 685 nm, 2020.11.04., Leszno. Fotka zmniejszona do 2000px. W pełnej rozdzielczości prezentuje się lepiej, ale nie ma jak wrzucić na Forum.

188723779_Moon20201104skadanka4.thumb.jpg.1bdf4462a61da0c745f95832a3375b21.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.