Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Po dokładniejszych oględzinach zdjęć ktorych ostatnio napykałem jak głupi znalazłem całkiem niezłą fotkę! Jakimś cudem ostrość jest całkiem całkiem jednak fotka troche poruszona (cóż brak napędu :szczerbaty: )

Zebym jeszcze pamiętał na jakich ustawieniach ją robiłem :Boink:

dscn5371hn3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A daj spokój Sumi z tym Vac'kiem,za duza matryca,trzeba doskonalych warunkow zeby ta kamera fotografowac.

Obrobka materiału trwa godzinami,a pamiec jest tak zaabsorbowana,ze nawet na gg nie mozna wejsc:)

Pod wieczor powinienem miec jednak jakies "pierwsze światło" do pokazania.

 

Tak wiec,zeby nie mnozyc watkow(kto kiedykolwiek szukal czegos w wyszukiwarce forum ten zrozumie),przedstawie tutaj pierwsza fotke z ogniska 6m mojego C11 z uzyciem 1.3mln kamery przemyslowej VAC-135.

 

Pierwsze spostrzezenia sa takie,ze kamera potrzebuje bardzo dobrego oswietlenia,a to znaczy ze jej zastosowania astro,ograniczaja sie do Ksiezyca i jasnych planet.

 

Ponizej zdjecie zlozone z TRZECH kadrow ,pomniejszonych do 85% swych oryginalnych rozmiarow:)

Zeby uzyskac tej wielkosci mozajke, uzywajac TouCama,musialbym skleic 12 kadrow.

 

Ze wzgledu na format video kamery- 1280x1024pixeli-obrobka materiału jest bardzo czasochłonna.

 

No ale dosc tego,ponizej zdjecie.

 

Clipboard01.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A daj spokój Sumi z tym Vac'kiem,za duza matryca,trzeba doskonalych warunkow zeby ta kamera fotografowac.

Obrobka materiału trwa godzinami,a pamiec jest tak zaabsorbowana,ze nawet na gg nie mozna wejsc:)

Pod wieczor powinienem miec jednak jakies "pierwsze światło" do pokazania.

 

Tak wiec,zeby nie mnozyc watkow(kto kiedykolwiek szukal czegos w wyszukiwarce forum ten zrozumie),przedstawie tutaj pierwsza fotke z ogniska 6m mojego C11 z uzyciem 1.3mln kamery przemyslowej VAC-135.

 

Pierwsze spostrzezenia sa takie,ze kamera potrzebuje bardzo dobrego oswietlenia,a to znaczy ze jej zastosowania astro,ograniczaja sie do Ksiezyca i jasnych planet.

 

Ponizej zdjecie zlozone z TRZECH kadrow ,pomniejszonych do 85% swych oryginalnych rozmiarow:)

Zeby uzyskac tej wielkosci mozajke, uzywajac TouCama,musialbym skleic 12 kadrow.

 

Ze wzgledu na format video kamery- 1280x1024pixeli-obrobka materiału jest bardzo czasochłonna.

 

No ale dosc tego,ponizej zdjecie.

 

Clipboard01.jpg

W obawie przed zadlawieniem pamięci wolałem kupić DMK 21 z malym czipem i dobrze zrobiłem. Mam tylko więcej avików do nakręcenia podczas sesji, ale szybko sie je obrabia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(

tak na pierwszy rzut oka to się niemal w głowie nie mieści to co obaj piszecie

ale właśnie jak ekstremalna jest to fotografia na takich ogniskowych i przy takiej różnicy kontrastu, może przybliżyć to, że w okularze na dużych powiększeniach da się zaobserwować jak nierównomiernie widać powierzchnię Księżyca - w jednym miejscu jest żyleta a w drugim mydło, więc to samo dotyczy pola widzenia kamery, jeszcze potem składać takie klatki, soft po prostu sobie z tym nie radzi,

kurde kto by pomyślał, że to wszytko odbywa się (dla 6 metrów ogniskowej) w polu wielkości 4,6 x 3,7 minuty kątowej!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie!

Mile slowa,jednak porzadek rzeczy wszyscy znamy,najpierw stabilna atmosfera,a dopiero wtedy mozliwe sa ostre fotki.Tutaj seeing oceniam na 7/10!

 

Ps.

 

Lemarc,nie wiem,narazie jestem zdegustowany VACkiem,widac na zdjeciach z niego jakies linie.Koledzy z forum Rosyjskiego i Ukrainskiego robia ta kamera udane fotki,ale byc moze z racji "powiekszenia" jakie daje kamera,seeing musi byc idealny.Nie wiem,czas pokaze.

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.