Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pięknie. :Salut:

Wstawiaj nieco większe fotki. W przypadku tego zdjęcia można będzie się wtedy w pełni delektować plastyczną strukturą dużego krat. HERSCHEL. Większa skala, pozwoli także przyjrzeć się bliżej czterem małym gościom złapanym w końcu na ciemnym dnie krat. PLATO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie. :Salut:

Wstawiaj nieco większe fotki. W przypadku tego zdjęcia można będzie się wtedy w pełni delektować plastyczną strukturą dużego krat. HERSCHEL. Większa skala, pozwoli także przyjrzeć się bliżej czterem małym gościom złapanym w końcu na ciemnym dnie krat. PLATO.

Przyznam, że nie radzę sobie z powiększaniem fotek.

Wychodzą mi albo przeostrzone albo mydlane :(

MF i Plato 150pr.jpg

Edytowane przez misiowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki jakie są każdy widzi. Jednak jak jest bakcyl na łysego to nic nie zatrzyma przed nagrywaniem avików. Wczorajszej nocy nagrałem chyba z 20GB różnych prób, z czego 90% nie nadawała się do niczego. Próba uwiecznienia "promienistego" Keplera i Gassendi z ciekawymi rowami w środku:

 

PS. Dwie wersje po dekonwolucji i krzywych i przed

kepler_deco.jpg

kepler.jpg

gassendi_deco1.jpg

gassendi.jpg

Edytowane przez kurzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gassendi wygląda jakby robiony ogniskową 5m?

Kurzy, wrzuć jakieś informacje techniczne z tej sesji? Ogniskowa, filtry ....

 

 

C11 barlow 2x ( ogniskowa ok. 5,6m przed barlowem wkręcony do tubusa filtr sky-glow ) kamerka toucam z detektorem mono, filtr Astronomik IR-Planet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Schickard z poniedzialku. Seeing nie wymiatal ale byl o.k.

 

Mond3011090010_7.jpg

 

Pozdr.,

Maciek

 

Kurcze, te zdjecie tu calkiem inaczej wyglada, niz u mnie w PS. Jest o wiele za ciemne i przekontrastowane. Musze sprawdzic, co nie gra, bo programy sa na nowym kompie.

Edytowane przez Matt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Misiowaty,

 

no mistrzem astrofoto to ja juz na pewno nie jestem :Boink:, ale dzieki za kompliment. Tak, z ta fotka wiele nie gra, ja obrabialem ja nie tylko nowa metoda ale i na nawym kompie. Widac metoda jest do kitu :D.

Sprobuje poprawic, w kazdym razie wielkie dzieki za feedback!

 

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to raczej są kwestie techniczne przy stackowaniu, o poziom "wsadu" bym się nie martwił pamiętając Maćku

twoje piękne foty planetarne :). Obraz wynikowy Kiężyca wydaje się rozmyty jeśli stackujesz wybierając kilka punktow odniesienie

na duzym obszarze to przy nienajlepszym seeingu nie dziwi taki efekt. Masz potężny chib w kamerce ja perwsze co bym zrobił to

pozbył się jednak próbnie barlowa na którejś z sesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest corac fajniej. Patrze na to zdjęcie i przypominam sobie jak to było, kiedy sie w mrozie stało i nagrywało..

Może dobre czasy jeszcze wrócą:) Twoje zdjęcie cieszy tym bardziej że z Newtona :Salut:

Przyznam, że z wielkim zainteresowaniem czekam na pierwsze światło z Twojego Newtona...Jak postepy w pracy? Napiszesz coś?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz wynikowy Kiężyca wydaje się rozmyty jeśli stackujesz wybierając kilka punktow odniesienie

na duzym obszarze to przy nienajlepszym seeingu nie dziwi taki efekt. Masz potężny chib w kamerce ja perwsze co bym zrobił to

pozbył się jednak próbnie barlowa na którejś z sesji.

 

Probowalem podczas tej sesji i bez i z barlowem. Fotki z barlowem sa wlasciwie prawie wszystkie do kosza.

Poeksperymentowalem za to z nowymi wersjami starych programow na moim kompie i podpasowalem

troche poszczegolne ustawienia. Nie jest jeszcze doskonale ale o duzo lepiej. Wygladzone zdjecia produkuje

mi nieostra maska (mam nadzieje ze tak to sie nazywa) w photoshopie, konkretnie ustawienie 0,2 progu.

 

Nowy Fitswork robi mi nieznany mi do tej pory artefakt takich zeberek (Moretus). Nie wiem jeszcze, jak sie go calkiem pozbyc.

 

Schickard, Schiller, Bailly 301109.jpg Rimae Sirsalis 301109.jpg Moretus3011090012_2.jpg

 

Pozdrawiam,

Maciek

Edytowane przez Matt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem podczas tej sesji i bez i z barlowem. Fotki z barlowem sa wlasciwie prawie wszystkie do kosza.

Poeksperymentowalem za to z nowymi wersjami starych programow na moim kompie i podpasowalem

troche poszczegolne ustawienia. Nie jest jeszcze doskonale ale o duzo lepiej. Wygladzone zdjecia produkuje

mi nieostra maska (mam nadzieje ze tak to sie nazywa) w photoshopie, konkretnie ustawienie 0,2 progu.

 

Nowy Fitswork robi mi nieznany mi do tej pory artefakt takich zeberek (Moretus). Nie wiem jeszcze, jak sie go calkiem pozbyc.

 

Schickard, Schiller, Bailly 301109.jpg Rimae Sirsalis 301109.jpg Moretus3011090012_2.jpg

 

Pozdrawiam,

Maciek

 

 

Co najmniej dużo lepiej środkowa fotka wyszła cool :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.