Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

O,rzeczywiscie ! Kto mi teraz uwierzy,ze nie zrobilem tego celowo?Rejon ladowania Apollo 16 w samym srodku kadru:)

 

Dzieki za podpowiedz.

 

Rano nie miałem czasu, teraz zaznaczam na Twoim obrazku miejsce, gdzie 30.07 1971 wylądował LM- "CASPER", na którego pokładzie przybyli i wędrowali po tej tej ciekawej okolicy - John Young(dowódca) oraz Charles Duke(pilot). Przy okazji dodaję -gwoli przypomnienia (chyba nie masz mi za złe) - kilka pamiątkowych obrazków z tamtej misji. Twoja fotografia i fotografie NASA łatwiej będą się kojarzyły z tamtą wyprawą. Pozdrawiam i dziękuję! Jum.

a16.dukefamily.jpg

a16.pan4623clbl.jpg

a16EVA1_4618.jpg

AS16_107_17446HRk.jpg

GPN_2000_001134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano nie miałem czasu, teraz zaznaczam na Twoim obrazku miejsce, gdzie 30.07 1971 wylądował LM- "CASPER", na którego pokładzie przybyli i wędrowali po tej tej ciekawej okolicy - John Young(dowódca) oraz Charles Duke(pilot). Przy okazji dodaję -gwoli przypomnienia (chyba nie masz mi za złe) - kilka pamiątkowych obrazków z tamtej misji. Twoja fotografia i fotografie NASA łatwiej będą się kojarzyły z tamtą wyprawą. Pozdrawiam i dziękuję! Jum.

 

Dodaję, co przeoczyłem.

s_l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dziś, może jutro wrzucę coś nowego, na razie nagrywam aviki, aż pogoda padnie. Rewelacji nie ma, no może niektóre tematy jakby lepiej się udały. Dzisiaj ciekawe obiekty wyjdą z cienia: Plato, Archimedes, Stadius, Prosta Ściana, Pitatus, Clavius itp. Oby pogoda się utrzymała. :Salut:

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanyś świetne fotki. Ja mam niestety problem z ustawieniem dobrze platformy i nie mogę zrobić avika dłuższego niż 45s. Dodatkowo platfoma pracuje skacząco i trochę obraz się rozmazuje na niektórych klatakch :mellow: Tak więc z 400 klatek wybieram zaledwie 40-50 :szczerbaty:

Pierwsze 3 zdjęcia barlowem NPZ 3x ostatnie bez barlow.

CCDCap_0000.jpg

CCDCap_0004.jpg

CCDCap_0005.jpg

CCDCap_0007.jpg

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie nagrywam dłuższych avików niż 30 sek. ponieważ Ksieżyc i tak zjeżdża z kadru w pionie i poziomie, w zależności czy się wznosi, czy opada na ekliptyce. Przy ogniskowej 2-2,5 metra można dłużej, ale nie przy f: powyżej 5 metrów, kiedy to trzeba by korygować pilotem położenie w kadrze, nawet na prędkości księżycowej, która w montażu jest średnią z calej orbity. Przy seeingu jaki przeciętnie mam dobrych klatek wychodzi 10%, albo jeszcze mniej.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj muszę poczekać az się atmosfera uspokoi, bo na razie nie da się fotografowac przy ogniskowej = 5m.

Tym czasem mam okazję wrzucić kilka fotek z poprzednich wieczorów. Wszystkie fotki robione przy SC10" f:20, czyli ogniskowej = 5m. kamerka Logitech, migawka-1/15s. 10f/s. avik 300kl. (30sek) Pierwsza przedstawia krater Poccolomini, druga -Theophilus, trzecia - Catharina, czwarta krater Beaumont leżący na skraju M.Nectaris, w sąsiedztwie poprzedników.

K240307JJ.JPG

THEOPHILUS.JPG

K240307R.JPG

K240307U.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga seria pochodzi z wczoraj, tj. 26 marca. Okolice księżycowych Alp to jeden z ciekawszych pod względem plastyki rejonów, szczególnie przy wschodzie Słońca. Udało mi się po paru latach zrobić zadowalającą fotkę otoczenia góry Piton, jak też gdzie niegdzie zarysów szczeliny biegnącej wewnątrz Doliny alpejskiej. Do pokazania jej na całej swej długości potrzeba trafić na lepsze warunki.

K260307X.JPG

K260307W.JPG

K260307AA.JPG

K260307NOP.JPG

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Na początku mojej przygody z AF wspominałem, że moja szkoła posiada obserwatorium z teleskopem Meade LX90 250/2500mm. Nareszcie zaczęliśmy je w pełni wykorzystywać. Wraz z moim kolegą Grzegorzem, który przyniósł swojego EOS'a 300D i telekonwerter 2x wykonaliśmy nasze pierwsze astrofoto tym sprzętem :helo: Oceńce sami:

 

http://img103.imageshack.us/img103/3218/aaaank6.jpg <-- bez odszumiana

http://img19.imageshack.us/img19/4809/11aov9.jpg

 

Pozdrawiam

Rafał

Edytowane przez eReSix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga seria pochodzi z wczoraj, tj. 26 marca. Okolice księżycowych Alp to jeden z ciekawszych pod względem plastyki rejonów, szczególnie przy wschodzie Słońca. Udało mi się po paru latach zrobić zadowalającą fotkę otoczenia góry Piton, jak też gdzie niegdzie zarysów szczeliny biegnącej wewnątrz Doliny alpejskiej. Do pokazania jej na całej swej długości potrzeba trafić na lepsze warunki.

 

Lemarc, piekne!

Szczegol powalajacy. Gratuluje.

Niesmialo wrzuce swoja wczorajsza mozaike calego basenu:

 

 

 

Gdziez mi do Twojej ostrosci...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki bardzo dobre jak na poczatek. Proponowal bym tylko (jeśli nie były obrabiane) zmienić kontrast w Canonie na mniejszy, oraz pomiar światła na punktowy i mierzyć go na najjaśniejszym detalu Księżyca, wówczas najwyższe światła nie będą przepalone i cienie też będą w miarę czytelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki bardzo dobre jak na poczatek. Proponowal bym tylko (jeśli nie były obrabiane) zmienić kontrast w Canonie na mniejszy, oraz pomiar światła na punktowy i mierzyć go na najjaśniejszym detalu Księżyca, wówczas najwyższe światła nie będą przepalone i cienie też będą w miarę czytelne.

 

No tak, przepraszam, ze nie napisalem co i jak.

Mak 127 z katowka 2" + ToUcam 740k (na balkonie)

3xAVI 120sek./5fps = 600 klatek/avi

Obrobka Registax 3.

 

Dzieki za mile slowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, przepraszam, ze nie napisalem co i jak.

Mak 127 z katowka 2" + ToUcam 740k (na balkonie)

3xAVI 120sek./5fps = 600 klatek/avi

Obrobka Registax 3.

 

Dzieki za mile slowa :)

To było do Twojego poprzednika ale byłeś nieco szybszy w pisaniu posta. Twoim fotkom nic nie brakuje akurat względem kontrastu. :Beer: Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.