Jump to content

Nareszcie mądra i odważna decyzja PiS-u

Mirek Krasnowski
 Share

Recommended Posts

Marek Jurek kandydatem na marszałka sejmu. Nareszecie PiS bierze sprawy w

swoje ręce. Na dzień dzisiejszy nie ma dla Polski lepszej rzeczy niż

mniejszościowy rząd PiS-u. Przynajmniej sukcesy i porażki będą miały jednego

ojca. Łatwiej i obiektywniej da się partie rozliczyć za 4 lata. Rząd

mniejszościowy ma jedną ogromną zaletę. Nie moze być rządem politycznym tylko

rządem fachowców. Jestem przekonany, że PO poprze w sejmie każdą dobrą dla

Polski ustawę.

tylko, że takie zataczanie sie z lewa na prawo, wcale nie przyspiesza naszego marszu ku lepszej przyszłości <_<

narodowo-rozliczeniowa kadencja przejdzie i znów wróci komuna, czy inni lewacy

a tak już jest w demokracji, że rację ma średnia (nawet ze wskazaniem na tych poniżej średniej)

była nadzieja na wyprostowanie tego marszu, lecz przy następnych wyborach znowu nikt inny będzie rządzić, tylko własnie lewa strona, wybrana po raz kolejny, przez rozgoryczoną rzadami "prawicy", większość :(

Bedzie straznikiem wartosci - dla mnie tez jedno , Komorowskiego czy kogos z PO lepiej aby nie . UW, KLD, UD itp poprzednie postacie aktywistow PO sa zaprawione w wygrywaniu i rzadzeniu choc wyborow pozniej nie wygrywali ale byli w rzadach . Lepiej tak z osobna . Ludzie z PO mieli caly czas istotny wplyw na nasza gospodarke , i jak sadze wymiar sprawiedliwosci , a ostatnio wygryzajac CW pokazali uklady ze sluzbami. Media lansuja ich jak super atrakcyjna i najwartosciowsza panienke bez ktorej nie bedziemy szczesliwi .

Tego polamanca PO PiS nie przetrawilibysmy .

I dzięki Bogu Zbig, że ludzie z PO i KLD bylui w rządach przez te lata - dzięki temu gospodarka jeszcze jakoś funkcjonuje.

:Beer: Mam odwrotne zdanie . Reformy nas rozlozyly . Reformy zapewnialy miejsca dla swoich . Nikt przy zdrowych zmyslach nie rozwalilby struktury panstwa, jego gospodarki gdyby nie widzial swoich interesow .

A NFI ? Jak nas okradziono i wmowiono ze uwlaszczono . To tylko poczatkowy przyklad

Jakby na poczatku transformacji wszystko musial zatwierdzac prosty rolnik to takich oszustw by nie bylo .

Edited by zbig

to ten sam z ZChN? :ha:

taa, no to pieknie będzie :szczerbaty:

Myślę że marszałkiem pan Jurek będzie podobnym jakim by był pan Tusk. Nie podejrzewam go o polityczne manipulacje porządkiem obrad.

A co do koalicji - PiSPO byłaby złą koalicją, podobnie jak rząd mniejszościowy będzie marnym rządem, z drugiej strony nie uda się rozmaitych księżycowych pomysłów PiS przeprowadzić i to jest dobre!

Tylko ciekawe, jak MNIEJSZOŚCIOWO przeprowadzić ZMIANY USTROJOWE zwane CZWARTĄ RP.

:Beer: Mam odwrotne zdanie . Reformy nas rozlozyly . Reformy zapewnialy miejsca dla swoich . Nikt przy zdrowych zmyslach nie rozwalilby struktury panstwa, jego gospodarki gdyby nie widzial swoich interesow .

A NFI ? Jak nas okradziono i wmowiono ze uwlaszczono . To tylko poczatkowy przyklad

Jakby na poczatku transformacji wszystko musial zatwierdzac prosty rolnik to takich oszustw by nie bylo...

Tylko by były zerowe podatki rolne i wysokie świadczenia dla rolników.

Rolnicy od zawsze mają PROSTE KRYTERIA - "niech mi będzie dobrze, o innych się nie martwię poradzą sobie, i tak kradną!"

I dzięki Bogu Zbig, że ludzie z PO i KLD bylui w rządach przez te lata - dzięki temu gospodarka jeszcze jakoś funkcjonuje.

Ci, co w polityce i w KAMPANIACH wyborczych kierują się dobrem publicznym i REALIZMEM programowym - ponoszą klęskę za klęską w wyborach.

Skuteczna jest tylko DEMAGOGIA, POPULIZM i kampania negatywna.

A co do koalicji - PiSPO byłaby złą koalicją, podobnie jak rząd mniejszościowy będzie marnym rządem, z drugiej strony nie uda się rozmaitych księżycowych pomysłów PiS przeprowadzić i to jest dobre!

Tylko ciekawe, jak MNIEJSZOŚCIOWO przeprowadzić ZMIANY USTROJOWE zwane CZWARTĄ RP.

A ja wierzę w to, że wiele może się udać. Jezeli stanie ustawa obniżająca podatki na 18 i 32% to PO musiała by zwariować aby takiej ustawy nie poprzeć. Jezeli stanie zmiana konstytucji w obszarach o biernym prawie wyborczym, zmniejszeniu liczebności sejmu i senatu, ograniczeniu imunitetów to PO także je poprze.

Nie wierze aby ludzie z PO zrezygnowali z koryta , chca wieksze i dlatego przetargi .

Z tym rolnikiem to chyba marzy mi sie powrot Cenzora lecz do spraw gospodarczych . Moglby skreslac poronione pomysly naszych politykow i tylko tyle . Senat , Prezydent nie spisali sie w tej roli .

Tomek może np. Renatka Beger. Studentka mojej uczelni UAM :D

Mirek, Beger to jest bardziej bezpieczna, bo mimo wszystko to rozumu za dużo ona nie ma. A Jurka nigdy nie lubiłem, jak dla mnie jest za bardzo natchniony politycznie i na marszałka się nie nadaje.

P.S. No i mamy marszałka Jurka :(

Edited by tomekL

Jurek ostatnio spuścił z tonu i przynajmniej wydaje się być bardziej rozsądny niż parę lat temu. Miałem go okazję parę razy słuchać w politycznych śniadaniach w Trójce (nie pamiętam czy tak się ta niedzielna audycja nazywa) i mówił zupełnie inaczej niż ten dawny, wojujący Marek Jurek.

>>>marzy mi sie powrot Cenzora lecz do spraw gospodarczych . Moglby skreslac poronione pomysly naszych politykow i tylko tyle

Przecież chodzi o to żeby takim cenzorem był rynek a nie politycy. To jedyny skuteczny mechanizm, wystarczy się trochę rozejrzeć. Nadzieję na zmniejszenie roli państwa w gospodarce i ręki polityków w naszej kieszeni niósł tylko program PO.

Nikt tutaj nie jest zakochany w politykach PO, popieramy ich program a nie pozycję przy korycie a jak się programowi sprzeniewierzą to sobie sami sznur ukręcą.

W sumie to ludzie mają chyba spore nadzieje rozbudzone tymi reklamami wyborczymi PiS'u.

Mam tylko nadzieję że za 4 (może krócej) lata kapitalizm nie wróci z twarzą SLD. Ponoć "Polak mądry po szkodzie" ale wiemy że poeta dopisał inne zakończenie do tego wierszyka już pare setek lat temu <_<

Pozdrawiam

He, He, a co powiecie na wice marszałka Andrzeja. Jedno trzeba powiedzieć Kaczyńscy dotrzymują obietnic i Samoobronie i Ojcu Dyrektorowi (Marek Jurek). Tylko czy uda im się dotrzymać obietnic wyborcom. Z mojego punktu widzenia dobrze się dzieje bo ludziom otwierają się oczy. Mam kolegę, który zagłosował za Kaczyńskim kiedy przeczytał przed drugą turą wyborów ze Lepper nie będzie kandydował na wice marszałka tylko samoobrona wystawi jakąś kobietę. Chłopak ma dzisiaj strasznego kaca. Czyżby PiS miał pobić kolejny rekord szybkości spadku notowań. Poprzedni należał do SLD.

Z mojego punktu widzenia dobrze się dzieje bo ludziom otwierają się oczy.

Szybko i szeroko się otwierają, ale z czasem ponownie zamykają. Szczególnie przed kolejnymi wyborami.

Dlatego nigdy nie oceniam polityków na podstawie ich (przedwyborczych) obietnic, a na podstawie tego co do tej pory zrobili. Niestety najczęściej, jeżeli już coś robią, to robią we własnym interesie, a nie interesie swoich wyborców.

A potem zmiana szyldów, haseł, nowe obietnice, a rzeczywistość nadal szara.

Mnie nie cieszy, to co się dzieje na naszej scenie politycznej. Zapewne w końcu powstanie jakiś (mniejszościowy?) rząd. Tylko ile przetrwa? Już dzisiaj mam wrażenie, że jeszcze nie powstał, a już zmierza ku własnemu (nieszczęśliwemu) końcowi. :(

Więc już po kolalicji. <_< W obecnym stanie nie wobrażam sobie aby mogło być inaczej. Co mi zresztą pasuje, przynajmniej gdy kaczki będą się rozliczać ze swoich obietnic, nie będzie można zwalić niczego na spory i program koalicyjny :banan:

Nadzieję na zmniejszenie roli państwa w gospodarce i ręki polityków w naszej kieszeni niósł tylko program PO.

Nikt tutaj nie jest zakochany w politykach PO, popieramy ich program a nie pozycję przy korycie a jak się programowi sprzeniewierzą to sobie sami sznur ukręcą.

:wow::ha:

Przepraszam, nie będę się wypowiadał i wszczynał jakiejkolwiek dyskusji, ale już dłużej nie wytrzymałem. Zabrałem głos w tym wątku raz, teraz zabiorę drugi i więcej nie będę się wypisywał, bo moje myślenie zupełnie jest inne niż większości z Was.

Zagłosowałem za p. Kaczyńskim, bo bardziej wierzę mu niż p.Tuskowi, że w Polsce może być lepiej (i nie koniecznie gwarantem tej lepszości jest koalicja PO jak trąbią media) . Poza tym mam dość michnikowszcyzny i tego całego naszego Ubekistanu. I dalej... uważam, że po rządach UD, potem UW i KLD (albo odwrotnie nie pamiętam :icon_redface: bo nazwy się zmieniają ale to wciąż Ci sami ludzie) trzeba być niesamowicie naiwnym aby wierzyć ich obietnicom (programom) wyborczym.

Dla mnie p.Tusk jest reprezentantem ludzi i idei, z którymi walczył od wielu lat wyzywany oraz wyśmiewany UPR. Teraz dla sukcesu wyborczego PO przejęła w większości hasła UPR (powiedzcie sami ile ze swoich haseł wyborczych zrealizowały poprzednie ekipy). Czysty faryzeizm!

Ja miałem już dość, 16 lat zmarnowanych i wizji kolejnych 4 takich samych jak poprzednich. Czy dobrze wybrałem... czas pokarze.

Głosowałem tak jak napisałem. Nie czuję się przy tym ani przygłupem ani mocherowym berecikiem ale jak się czyta takie teksty od ludzi, do których czuło się sympatię to gdzie coś w człowieku się obsuwa. Więc proszę, chcecie lżyć z naszego nowo wybranego w demokratycznych wyborach Prezydenta proszę bardzo to tylko kwestia smaku i kultury, ale przestancie (przynajmniej nie którzy) obrażać ludzi, którzy głosowali inaczej niż chieliście.

Godzicie tym w moją Wolność wyboru i nie tylko.

EDIT: temat dotyczy również wątku Wybory prezydenckie, bo tam pisałem ściślej mówiąc.

Edited by Flowenol