Skocz do zawartości

jak ogrzać się w trakcie obserwacji ;)


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

W piatek i sobote moja byla firma (jestem ostatni dzien w robocie) jak co roku wypedzila wszystkich na "szkolenie". W cudzyslowiu bo wiadomo jak takie szkolenie wyglada... Niemniej aby dotrzec na miejsce na czas, ustawilem budzik na 4.00 ubralem sie, chwycilem lornetke i powedrowalem na stacje. Pierwsze co zaczilem po wyjsciu na mroz, byly hihotki swiecace nad glowa... O kurde, ale niebo. Wyszarpalem BPC z plecaczka i lekko sie zataczajac ruszylem ku stacji z zadarta do gory glowa i szklem przy oczach. M42, Plejady, Hihotki, M31, gromady w woznicy, LUP! O kurde ale wyrznalem... Podniaslem sie i polazlem dalej ku stacji, obraz on-line zamieniajac na krotkie kontrolne shorty, ja piernicze ale mnie to kolano boli.

 

Na stacji nie bylo juz tak wesolo - latarnie, co nie zmienia faktu ze dalej jopilem sie na M42 i co jasniejsze gromadki. Na jakies 5 min. przed przyjazdem pociagu ludzi na stacji bylo juz sporo i gdzies w tle cichych rozmow uslyszalem "ty, kurde, ale numer, gosciu sie tak spieszy, ze ciaponga przez lornetke wypatruje..." Tlumiac hihot rodzacy sie w trzewiach zgubilem ITIego, nic to trza byc twardym. Wedrowka na miesce firmowego zlotu zajela mi 9 godzin. Przysnalem na jakims przemowieniu, ale na kolacji bylem juz w jako takim stanie.

 

Ok. 22 usunalem sie cichaczem z imprezy i wykradlem lornete z pokoju liczac, ze nikt mnie w ogrodzie hotelu nie bedzie nekal. Akurat wylaczyli latarnie... Uwalilem sie na jakiejs lawecze i sie zaczelo:

 

M34, HiHa, M31, M81, M82, Wieszak, M27, M39, M29, M45, M103... o rany zasieg pod 6M golym okiem... NGC654, NGC659, NGC663... czesc gruby, Hyp, rzygasz? Nie jopie sie w gwiazdy. O kurde! Serio daj popatrzyc, NGC 886, NGC7789, NGC957 o rany ale masz zaje... lornetke, to stare ruskie sklo, jak kopsniesz fajke to pokaze Ci kilka bardziej spektakularnych obiektow, M33, o rany widze! M31, uchhhh HiHa, o ja pier... M81, M82 czesc chlopaki co wy tu robicie... khem... Hihi no wiec tego se podgladamy... Ale basen jest tam, uh kreci mi sie w glowie... Becia choc tu do nas na laweczke to i tobie cos pokazemy, ale ja mam chlopaka, choc nie marudz, w ciaze od tego nie zajdziesz, M31, M33 o kurde ale fajna, o spadajaca gwiazda! al moja noga, przepraszam, sie mi zatoczylo, BEATA! GDZIE JESTES!? TUTAJ! CHLOPAKI MI GWIAZDY POKAZUJA! CO CI POKAZUJA!????

M33 hyp, niesamowita, nic nie widze, tutaj, Hihi Gruby moglbys przesunac troche Becie na prawo, bo mi sie to twoje kanciaste kolano w tylek wbija, Hehe oczywiscie, No tak przyszly kobiety i ja juz sobie nie popatrze, dawaj lornetke, albo ustaw cos fajnego, NGC7063, Wieszak, hihi, chyba jestem pijana, M31, HiHa, M81, A ta jasna to co to? Mars, o rany, M82, M34, M39 Zimno mi, musze do lazienki, LUP! al, nie rozpychaj sie tak, o raju moja d... M103, ITI, NGC663 ide , zimo, ja tez, To i ja ide, ty jakis dziwny gruby jestes, zamiast chlac wode jak wszyscy siedzisz w tym parku, Co kto lubi... M31, M110, M33, M39, M29 o rany chyba widze velia east! Ale zimo czas do wyra...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre. :ha: Przypomina mi się, jak na imprezę do przyjaciół pod miastem przywiozłem teleskop i będąc lekko wstawionym usiłowałem wycelować szybko w Saturna, bo część gości / potencjalnych obserwatorów zbierała sie już do odjazdu. No i nie trafiłem :blink::rolleyes: Aż wyjechali :ha: Pozdrówki!

-Jarosław

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiej imprezie kazdy chcialby byc.Scisk,tlok,wiadomo.Ciezko wszystko ogarnac.Zeby tak chociaz uszczknac z atmosfery wewnatrz hotelu,a niedoswiadczonym panom szlachetnie umozliwic samodzielne obserwacje nieba w ogrodzie,nawet poswiecajac lornetke.

 

Hans,swietny opis!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.