Skocz do zawartości

M42 ED


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Celestron 80ED - pierwsza próba M42 - ogólnie 20min, ISO400 po dwie minuty - punktowość idealna, i jeden strzał 6min - prawie w punkt, ale niestety widać, że gwiazdki przez to troche pojechane. Żal mi było ilości zarejestrowanej mgławicy na tej focie...

Oczywiście 300D na GP z wgranym PECem bez guidowania.

 

M42ED-22min-net.jpg

 

Będę dorzucał kolejne foty Oriona do tego wątku, cobyście widzieli czy postępy są jakieś czy zacofaństwo... :Beer:

Edytowane przez emde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, ja bym wywalił tą pojechaną klatkę i dorobił krótsze np. 3-4min ale koniecznie też punktowe. Wtedy zdjęcie byłoby już pierwsza liga. Sorry, że się czepiam ale chyba już najwyższy czas zacząć się powoli czepiać fotek a nie tylko je wychwalać, poziom poszedł niesamowicie w górę więc trzeba podnieść poprzeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, ja bym wywalił tą pojechaną klatkę i dorobił krótsze np. 3-4min ale koniecznie też punktowe. Wtedy zdjęcie byłoby już pierwsza liga. Sorry, że się czepiam ale chyba już najwyższy czas zacząć się powoli czepiać fotek a nie tylko je wychwalać, poziom poszedł niesamowicie w górę więc trzeba podnieść poprzeczkę.

...racja, ale powstrzymać się nie mogłem... :szczerbaty:

Jednak na poważnie - to 6min rejestruje niesamowitą ilość mgławicy i dlatego ten czas będę preferować. Może zejdę do 5min ze wzgl na stosunek dobrego materiału do pojechanego...

Dwie minutki dobre będą na trapezik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepiękne zdjęcie :)

i rzeczywiście szkoda, że trochę montaż pojechał,

heh ale czy to PE, czy dryf?

pozdrowienia

 

a rzeczywiście, to zawsze dylemat, pojechane gwiazdki, ale tyle materiału wokół, którego zawsze szkoda, zeby się zmarnował :D

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dziwne to troche emde, bo tak zacząłem przegladać swoje surówki no i sam popatrz:

 

IMG_0029_30sek_crop.jpg

 

a to tylko 30sek, crop surowej klatki, niczym nie ruszanej

tylko to było na syncie 200/1000, to aż taka różnica jasności między nią a 80ED ?? :o

 

 

a to sorry, bo tak patrzyłem na tą poprzednią "2 min" i ledwo co tam było widać, już myślałem, że folii baadera zapomniałeś zdjąć czy co? :Boink::ha:

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakieś 1,5x więciej świateła... :rolleyes:

co do folii baadra... nigdy jej nie zdejmuję... :szczerbaty:

nie emde to nie jest 1,5x więcej

 

To jest (7,5/5)^2=2,25x więcej światła i jakieś 1,9x krótszy czas naświetlania (uwzględniłem sprawność newtona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętasz Maciej, zrobiłem próbę z przerobionym Canonem w Jeziorach po skończonej sesji z bąblem, strzelając dwie foty M42 przy wschodzącym Orionie. Mgła nadała specyficzny klimat zdjęciu.Takahashi FS-128 F6, 2 x 300sec iso800 z filtrem UHC-S. Obróbka na szybko bez zabawy z wypalonym centrum i kolor też nie wygłaskany, w końcu to tylko dwie foty. To tylko ciekawostka dla porównania co może Canon bez filtra IR. Efekt na tyle dobry że nie mogę się doczekać przygotowanej sesji z tym obiektem.

m42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętasz Maciej, zrobiłem próbę z przerobionym Canonem w Jeziorach po skończonej sesji z bąblem, strzelając dwie foty M42 przy wschodzącym Orionie. Mgła nadała specyficzny klimat zdjęciu.Takahashi FS-128 F6, 2 x 300sec iso800 z filtrem UHC-S. Obróbka na szybko bez zabawy z wypalonym centrum i kolor też nie wygłaskany, w końcu to tylko dwie foty. To tylko ciekawostka dla porównania co może Canon bez filtra IR. Efekt na tyle dobry że nie mogę się doczekać przygotowanej sesji z tym obiektem.

post-451-1130964940_thumb.jpg

 

no i sie skonczylo rumakowanie .... :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.