Skocz do zawartości

Ciekawe złudzenie optyczne


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

ta obracająca sie dziewczyna... niesamowite : O

 

ogladałem to ze swoją dziewczyną, doszlismy do wniosku ze kluczem do zmiany tego kierunku obracania (w naszym przypadku;p) jest obserowanie cienia...

najdziwniejsze jest to ze jesli kreci sie w lewo to stoi na prawej nodze a jak w prawo to na lewej :blink:

a przeciez to ten sam obrys kobiety...

 

swietne, pozdrawiam! : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Hey, natknąłem się na coś, co mnie zwaliło z krzesła. Tutorial: włącz full screen, wpatruj się w środek ekranu, na koniec oderwij wzrok od ekranu i popatrz przed siebie, na ten przykład na kwiatki na parapecie. Jak dla mnie bomba :)

 

 

Bomba złudzenie.

Pozdr. Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie wiem czy to było, nie da się sprawdzić wszystkich linków, ale zamieszczam :

 

image21636.jpg

 

zdjęcie znalazłem na forum, adresu nie podam bo wyjaśnione tam jest co z tym zdjęciem jest nie tak.

 

podpowiem jedynie że zdjęcie jest autentyczne, kto odgadnie o co w nim chodzi ?

Edytowane przez IrtyK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh nie tam nic nie ma, chodzi o tą twarz

 

 

No to zobaczcie to:

http://www.youtube.com/watch?v=srzrfuw8QqM...feature=related

 

Na początku rzeczywiście... szczerbaty.gif

 

Lub to:

http://www.youtube.com/watch?v=_oDdpSr0dTk...feature=related

 

Jak Wasz mózg zinterpretował ten dźwięk? Jakie mieliście odczucia?

ten pierwszy to znam, widziałem podobne też z stawem łokciowym

 

a o drugi to nie wiem o co chodzi

Edytowane przez IrtyK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to było, nie da się sprawdzić wszystkich linków, ale zamieszczam :

...

Pewnie ktoś wychowany bez jakichkolwiek związków z kulturą judeo-chrześcijańską (jakiś papuas czy eskimos) nie dałby się oszukać i od razu zobaczył to co jest, a nie to co się tylko wydaje... Swoją drogą, jesteśmy nieźle zaprogramowani!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś wychowany bez jakichkolwiek związków z kulturą judeo-chrześcijańską (jakiś papuas czy eskimos) nie dałby się oszukać i od razu zobaczył to co jest, a nie to co się tylko wydaje... Swoją drogą, jesteśmy nieźle zaprogramowani!

nie, to nie zależy od wychowania - nasz mózg jest z natury zaprogramowany do rozpoznawania postaci ludzkich a zwłaszcza twarzy i bo ta umiejętność jest kluczowa dla życia w społeczeństwie. tendencja jest tak silna że widzimy twarz nawet gdy logicznie rzecz biorąc wiemy że twarzy nie może tam być.

oczywiście wychowanie może powiązać to z tradycją religijną i wtedy twarz która pojawiła się w plamie na szybie albo w słojach drewna staje się automatycznie Jezusem lub Maryją, ale podejrzewam że eskimos też skojarzyłby to z jakimś swoim bogiem lub duchem - właśnie z powodu wrażenia niezwykłości od tego już krótka droga do sił nadprzyrodzonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mózg rozpoznaje twarze dosłownie wszędzie. Przykładem jest Księżyc w pełni.

 

Co do zdjęcia: są 2 soby i twarz. Miałem otwartą inną kartę i wróciłem do tego zdjęcia.. I przez chwilę widziałem coś zupełnie innego! Ale teraz nie mogę zmusić umysłu do innej interpretacji... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.