Skocz do zawartości

Siedem Sióstr


qbanos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wraz z zakupieniem przeze mnie montażu oraz napędu pojawiła się nareszcie możliwość wykonywania zdjęć w projekcji okularowej Taira 4,5/300. Gdy tylko dotarł do mnie napęd z DO w środę, od razu postanowiłem sprawdzić jego możliwości korzystając z ładnej pogody.

 

Tamtej nocy wyniosłem wraz z movax'em cały sprzet na dach bloku i skupiłem się na foceniu Siostrzyczek. Zarówno montaż jak i napęd poradził sobie nieźle czego efektem jest fotka którą prezentuję poniżej:

 

Parametry: 120x15sek ISO400 + 80x15sek ISO400 świecone kolejnej nocy już z balkonu.

 

m458lf.jpg

 

Problem pojawił się w czasie obróbki fotki - powstało zbyt dużo wersji ale wreszcie zdecydowałem się pokazać taką jak widać na załączonym obrazku :)

 

Podsumowując myślę że jeszcze dam radę trochę powalczyć tym moim A60, generalna zasada to robienie dużej ilośći klatek, wyosiowanie aparatu, ostrość i dobre niebo które tamtych nocy było bardzo przeciętne lub wręcz złe  <_<

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zacięcie, 120 + 80 klatek, każda 15 sek. drugie tyle na zczytanie danych przez aparat - rączki moga być zgrabiałe. Próbowałem z moim Canonem robić fotki meteorów i zniechęcił mnie właśnie czas zczytywania danych.

 

Pozdrowienia

Rączki siedzą w kieszeni - samo się kręci i robi. W zasadzie mogę nawet iść do domu podczas sesji tylko co zastanę jak wrócę? :D

 

Najbardziej zdziwiło mnie to że się złapała mgławica :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomecze Was jeszcze troche moimi fotkami jako że Siostrzyczkom też spokoju nie chce dać :D

 

Tym razem fotka w wiekszym rozmiarze. W myśl zasady: większe powiekszenie - ciemniejszy obraz słabiej widać mgiełkę ale coś tam jest.

 

Generalnie chyba coś z ostrościa było nie tak albo takie placki podczas stackowania wyszły..

 

150x15sek ISO400, delikatna obróbka:

 

pleiades200511058ty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie McArti!! :D

 

Tymczasem zabawy ciąg dalszy. Wczoraj takie oto foto popełniłem, znowu większy power i mały resize, 140x15sek ISO400:

 

m450dk.jpg

 

Widok jak z 8" Newtona :D

Zaczynają mi się siostrzyczki podobać, gdyby tak jeszcze je odziać co by nie marzly w te zimne noce :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.