Skocz do zawartości

M42 - pierwsza obrobiona fotka


Gość TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

W załączeniu pierwsza sensowna moja fotka. M42 za pomocą ED80, GM8, 300D, 16x3min ISO800.

Nie jest to rewelacja, ale dużo lepiej niż wczesniej :ha:

Wszelkie uwagi mile widziane. :Beer:

 

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie sie naświetliło ale jest mocno przepalony środek. Skąd wzieły się te ukośne pasy na fotce? Coś nie tak z odjęciem darka może :unsure: No i ja bym zmienił trochę kolorystykę ale to rzecz gustu. A tak w ogóle to powalająca ilość szczegołów i piekny Runnig Man :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, fotka ma naprawdę potencjał i moim zdaniem można by z niej więcej wyciągnąć. Ciekawy jestem ile zrobiłeś darków. Co do ukośnych pasów to faktycznie przy jasnym rozjaśnieniu zdjęcia pokazują się mocno. To napewno wpływ obróbki. Z innych rzeczy to kolor według mnie zdecydowanie za mocno idzie w niebieski, może monitor na którym to obrabiałeś mprzekłamuje kolorki. No i środek jest całkowicie przepalony. Warto porobić parę zdjeć np. na ISO200 i nawet 120s. Zresztą ja też dopiero się uczę, ale z ostatnich testów właśnie na ISO200 środek wyszedł mi zdecydowanie mniej przepalony.

Poza tym widzę, żę montaż sprawuję się chyba nieźle :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Niestety wszystkie fotki, które zrobiłem mają przepalony środek. :szczerbaty: i chyba z tym niewiele zrobie. Zresztą to pierwsze obrabiane w jakiś sensowny spoósób zdjęcie. Co do darków, to mam ich 5 po 180 sek. Z nich zrobiłem uśrednionego master darka. Przyznaję, że nie wiem skąd biorą się te pasy :Boink: Macie jakies pomysły. BTW mam jakiś stary monitor, także kolory zapewne są u mnie jakies zupełnie inne niż u Was.

Montaż daje jakieś 50-60% dobrych fotek przy ogniskowej 600-1000 mm.

 

Pozdro

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę na Twoich zdjęciach czerwieni, pewnie to wina filtra IR. Poza tym muszę pochwalić dobre prowadzenie no i skala Cirrusa robi wrażenie. W M42 wydobyłeś peryferyjne subtelności, kosztem przepalenia centrum, ale to i tak normalka. Przewiduję, że niezadługo będziesz konkurencyjny dla kilku gości ze ścisłej czołówki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem cos poprawić w M42. Może teraz bedzie troche lepiej :Beer: ?

Zostało mi jeszcze pare obiektów do obróbki.

Po pierwszych doświadczeniach widzę, że trzeba smażyć matryce w 300D w ok. 1.5-2h wtedy rezulaty powinny być przyzwoite.

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

 

Tak jak pisałem wyżej obrabiałem darki, składanka w IP. Później korekty w AP. Co do krążków to może być kwestia ustawienia ostrości. ED 80 ma światłosiłę 7.5, a Rubinar 5.6. Poza tym to system Maksutowa czuły na temeparturę :D

Co do obróbki to nie ukrywam, że jestem jeszcze lewy... :Beer::lol:

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w AA 3.0 jest coś takiego jak DDP i ta funkcja zrobiła super robotę! :Beer:

Polecam.

Musze przyznać że Rubinar nie jest tak wyczulony na tem. jak MTO1000

Ustawiłem raz i trzyma ostrość przez całą noc od 22giej do 5tej rano co mnie zdziwiło.

 

No i dodam że jak na sprzet tej klasy to rysuje możliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w AA 3.0 jest coś takiego jak DDP i ta funkcja zrobiła super robotę! :Beer:

Polecam.

Musze przyznać że Rubinar nie jest tak wyczulony na tem. jak MTO1000

Ustawiłem raz i trzyma ostrość przez całą noc od 22giej do 5tej rano co mnie zdziwiło.

 

No i dodam że jak na sprzet tej klasy to rysuje możliwie.

 

DDP to podstawa, ale jak wszystkie klatki mialy wypalony srodek, to nic nie zdziala!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, 3min dla F/7.5 nie powinno przepalić środka.

moniżej corp z F/5.6 i 150s

Pawle daj Corpa

 

Adam,

 

U mnie jest przepalony przy 3 min. Może Kudłacze sa tak ciemne, a mgławica tak jasna :D

 

PT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.