Skocz do zawartości

Obserwatorium lublin i okolice.


siwy99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niedawna interesuje się astronomią niestety nie posiadam jeszcze własnego sprzętu mam zamiar do końca roku coś kupić ale niewiem jaki sprzęt?Nigdy nie obserwowałem nieba przez teleskop!!!

Czy w okolicach Krasnegostawu lub Lublina znalazł by się ktoś uprzejmy kto by pozwolił mi zobaczyć niebo przez refraktor lub reflektor ,pomogło by mi to w dokonaniu jakiegoś sęsownego wyboru.Oczywiście nie za darmo .

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od niedawna interesuje się astronomią niestety nie posiadam jeszcze własnego sprzętu mam zamiar do końca roku coś kupić ale niewiem jaki sprzęt?Nigdy nie obserwowałem nieba przez teleskop!!!

Czy w okolicach Krasnegostawu lub Lublina znalazł by się ktoś uprzejmy kto by pozwolił mi zobaczyć niebo przez refraktor lub reflektor ,pomogło by mi to w dokonaniu jakiegoś sęsownego wyboru.Oczywiście nie za darmo .

:Beer:

W Kasnymstawie mieszka prezes PTMA Oddział Lublin, poszukaj kontaktu przez stronę

www.ptma-lublin.astronomia.pl

Mieszkam w Lublinie. Obserwacje astronomiczne w samym Lublinie nie są zbyt atrakcyjne z racji ogromnego zaświetlenia nieba. Z tego powodu trudno mi zaoferować pokaz nieba z balkonu, natomiast wyjazd 30-40 km aktualnie nie jest dla mnie możliwy, z racji wyłączenia z użytkowania moich czterech kółek.

Mógłbym Ci pokazać mały refraktor i mały reflektor, mały MAK czyli RUBINAR, różne różniste statywy ale wszystko niskiego lotu, kupę sprzętu analogowego do ew. astrofototo (niemodne bo niecyfrowe), ze szczególnym uwzględnieniem wad tego chłamu, jak i pogawędzić o tym co i za ile można kupić.

Jeśli to dla Ciebie jest interesujące - proszę o wiadomość na PW.

Możesz też przyjść na zebranie PTMA - najbliższe 25 listopada o 17:15 w sali F II Instytutu Fizyki UMCS (Plac Marii C.-Skłodowskiej). Na zebraniu będzie (prawdopodobnie) prelekcja o zastosowaniu silników krokowych w ATM i prelekcja z astrofizyki.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Puławach działa dosc prężny klub astronomiczny i obserwatorium, z tego co wiem, jeżdżą tam wycieczki szkolne [obserwatorium jako dodatek do tzw. trójkata turystycznego]. Myślę,ze indywidualnie można by tez sie umówić. O ile pamiętam, to maja gdzieś stronę www, poszukaj w necie. Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Woli sprostowania jestem nowy zielony nie mam zielonego pojęcia o astronomi ale bardzo mnie ten temat zainteresował !!! dzięki waszemu forum :notworthy: czytam wszystkie odpowiedzi,i bardzo za nie dziękuję.

Jestem wdzięczny że mam możliwość kożystania z waszego doświadczenia .

Pozdrawiam siwy99.

Edytowane przez siwy99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, Siwy, że skrobnąłeś. Zauważyłeś pewnie że wiele jest wątków zapoczątkowanych przez pytanie nowego forumowicza np. CO JEST LEPSZE, potem zażarta dyskusja i wiele pytań DO CZEGO TO COŚ MA SŁUŻYĆ. Pytania te pozostają bez odpowiedzi a wojna zwolenników soczewek albo luster trwa przez pięćdziesiąt postów. Autor wątku więcej już nie daje znaku życia.

 

Umówiłeś się z kimś na jakiś pokaz czy nadal oczekujesz propozycji?

Pogoda na razie, sądzę że na dłużej, nie sprzyja obserwacjom nieba. Można pooglądać sprzęt, podyskutować, spojrzeć na jakieś ziemskie obiekty w dzień.

:Salut:

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje się skontaktować z prezesem PTMA lublin podobno mieszka w Krasnymstawie.

W najbliższym czasie nie uda Ci się skontaktować. Na najbliższym zebraniu też Go nie będzie!

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.