Skocz do zawartości

M31


Gość TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie super. Tak dokładnej fotki dawno nie widziałem (można odzielić jądro od ramion), całość nie jest pozlewana(wynika to chyba z dokładnego prowadzenia).

 

A mi sie wydaje ze to wynika niestety z przepalenia w obrobce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, jestem pewien, że przy tej ilości materiału i tak ładnie ustawionej ostrości można wyciągnąć więcej z tego zdjęcia, przede wszystkim chyba za mocno jest wypalony środek. Poza tym wydaje mi się, że też warto zawsze spróbować zrobić ze 2-4 zdjęcia np. 240s, montaż powinien dać sobie z tym radę.

 

Nie mniej widzę, że idziesz jak przecinak w astrofoto :) Tak trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, jestem pewien, że przy tej ilości materiału i tak ładnie ustawionej ostrości można wyciągnąć więcej z tego zdjęcia, przede wszystkim chyba za mocno jest wypalony środek. Poza tym wydaje mi się, że też warto zawsze spróbować zrobić ze 2-4 zdjęcia np. 240s, montaż powinien dać sobie z tym radę.

 

Nie mniej widzę, że idziesz jak przecinak w astrofoto :) Tak trzymać

 

 

Tomek,

 

Mam wrażenie że 3 minuty to optimum bez guidowania. 4 minuty tez pociągnie tylko odsetek fotek ruszonych będzie wyższy. Tak właśnie myslę, że Filed flattener byłby dobrym rozwiązaniem.

BTW Ile się powinno robić darków i z jakimi czasami ?

Do tej pory miałem jakieś 3-5 darków z czasami po 180 sek, przy fotkach 180sek. Darki następnie składałem w master metodą "average", a następnie odejmowałem od fotek. Może macie jakieś inne zalecenia ?

 

Pozdr

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o teraz bajka :)

w sumie, to Tomek powinien obrabiać, bo to on podpuszczał :D

McArti znakomicie, qbanos też, a mnie jakaś ameba wychodziła :Boink:

męczyłem się z nią, zawsze jakieś za bardzo zielone wychodziło i jeszcze dziwne takie kreseczki ukośne, jak zacinający deszcz.

ale faktem jest, że materiału, to chyba jednak trochę za mało, co?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o teraz bajka :)

w sumie, to Tomek powinien obrabiać, bo to on podpuszczał :D

McArti znakomicie, qbanos też, a mnie jakaś ameba wychodziła :Boink:

męczyłem się z nią, zawsze jakieś za bardzo zielone wychodziło i jeszcze dziwne takie kreseczki ukośne, jak zacinający deszcz.

ale faktem jest, że materiału, to chyba jednak trochę za mało, co?

pozdrowienia

 

Ano trzeba trochę więcej materiału. Człowiek się uczy na błędach. Następnym razem dłużej posiedze na cykaniem

:Salut:

 

Pozdr

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M31 bez teleskopu . :D

Zwykla kamerka Canon20D , obiektyw Canon 100-400/4 L , montaz TAL 3-M .

5 klatek po 120 sek bez prowadzenia .

 

Zaczynam eksperymenty z focenia DS-ow , to jedena z pierwszysh prob ....

post-1549-1132683498_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.