Skocz do zawartości

Canon PowerShot A85


MK_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma ktoś przypadkiem zdjęć nieba fotografowanego bezpośrednio tymże aparatem (A85), bez teleskopu

itp.

 

McArti nasze nie są z A85 bo te beda troche lepsze.

 

MK_PL wyslalem Ci kilka zdjęć z samego aparatu. Moge wrzucic jeszcze inne:

 

 

http://img349.imageshack.us/img349/3559/dc6sv.jpg

 

http://img136.imageshack.us/img136/3744/pe...005100524pg.jpg

 

http://img207.imageshack.us/img207/2493/an...200510124lf.jpg

 

To chyba tyle.

 

P.s. Innych ustawień w przypadku tych aparatów sie stosuje niż 15sek ISO200/400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje drogi qbanosie za już i proszę o jeszcze.

 

Bardzo ładne te fotografie.

Ja poczyniłem próby, ustawiłem 15 sek, ISO 400, wyszedłem na balkon, pstrykam, i nic - ciemność, nie wiem może światła latarń mialy na to jakiś wpływ. Jestem świadom że niektórych może śmieszyć to co pisze, ale nadmienie że jestem całkowitym laikiem - nie wiem co to jest ta ekspozycja, o co dokladnie chodzi z tym czasem naświetlania, ISO, zwolnienia migawek, itd., no ale także dla takich jak ja jest to forum. Czyż nie?

Edytowane przez MK_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje drogi qbanosie za już i proszę o jeszcze.

Wiecej narazie ni ma bo sie nie zrobiły jeszcze:)

Światła latarń mają bardzo niekorzystny wplyw na zdjęcia i wizual również wiec unikaj ich jak ognia :D

Spróbuj jeszcze ustawić ostrość na nieskończoność i selftimer 2 sek żeby nie poruszyć. Oprzyj o coś aparat i cyknij 15sek ISO400. Czas naświetlania to właśnie to 15sek - wtedy migawka jest otwarta i fotony padają na matryce. A ISO to jest czułość z jaką matryca rejestruje fotony. DO astrofoto wybieramy najdłuższy czas i największe ISO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje drogi qbanosie za już i proszę o jeszcze.

 

Bardzo ładne te fotografie.

Ja poczyniłem próby, ustawiłem 15 sek, ISO 400, wyszedłem na balkon, pstrykam, i nic - ciemność, nie wiem może światła latarń mialy na to jakiś wpływ. Jestem świadom że niektórych może śmieszyć to co pisze, ale nadmienie że jestem całkowitym laikiem - nie wiem co to jest ta ekspozycja, o co dokladnie chodzi z tym czasem naświetlania, ISO, zwolnienia migawek, itd., no ale także dla takich jak ja jest to forum. Czyż nie?

 

najpierw musisz ustawić ostrość na czymś na horyzoncie (jasnym) i zablokowac ostrość, potem puścic robienie zdjęcia (wykonanie ekspozycji :szczerbaty: ) niewiem czy trzeba mówić, że aparat nie może być trzymany w rękach tylko być na statywie albo o coś oparty. żeby nie poruszyć należy robić zdjęcie z samowyzwalacza np 2sek. (jest w menu tam gdzie sie ustawia ISO itp.) niewiem również czy trzeba powiedziec że aparat robi wtedy zdjęcie prze 15sek i nienalezy go wtedy dotykać.

 

ps. sorry qbanos nie widze twojego posta bo jeszcze śpie :)

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw musisz ustawić ostrość na czymś na horyzoncie (jasnym) i zablokowac ostrość, potem puścic robienie zdjęcia (wykonanie ekspozycji :szczerbaty: ) niewiem czy trzeba mówić, że aparat nie może być trzymany w rękach tylko być na statywie albo o coś oparty. żeby nie poruszyć należy robić zdjęcie z samowyzwalacza np 2sek. (jest w menu tam gdzie sie ustawia ISO itp.)

 

Canony maja ten plus, ze jak nastawisz na ciemne niebo i poczekasz chwilke to ostrosc sama sie ustawi i bedzie OK.

Wielokrotnie fotografowalem niebo samym aparatem i za kazdym razem obiektyw bezblednie ostrzyl na gwiazdy (nieskonczonosc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odswiezam temat na okolicznosc wczorajszego eksperymentu z projekcja okularowa.

 

Pierwsza fotka - Ha/Chi Per:

Mak 127/1540+Plossl 32mm, A75, 17x15s, ISO400, zlozone w Registax, winietowanie-crop w PhotoPaint.

 

 

 

Druga fotka - M35 Gem:

Mak 127/1540+Plossl 32mm, A75, 4x15s, ISO400, zlozone w Registax, winietowanie-crop w PhotoPaint.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MK_PL:

Chciałem tylko powiedzieć, że na Twoim miejscu nie kombinowałbym z cyfrówką z malutką matrycą, z malutkim niewymiennym obiektywem i bez długich czasów. Po prostu zainwestuj 50zł w Zenita i tyle :) . Zaufaj mi, że z dobrym obiektywem wyniki będą znacznie lepsze. No ale to moje zdanie.

 

Pozdro :)

Edytowane przez Jendrako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis znow skorzystalem z przeswitu w chmurach i ustrzelilem M44 - Zlobek, ale ze SkyLuxem ktory daje mi wieksze pole.

 

SkyLux 70/700+Plossl 32mm, projekcja A75, 15x15s., ISO400, f/2.8, winietowanie/crop w PhotoPaint.

Brzydka poswiata to od Ksiezyca :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nice one! A masz jakas tulejke czy cos w tym stylu, zeby dokladnie zgrac osie?

 

Tak, mam tuleje dedykowana do PowerShotow Axx i przejsciowke z clamping-ringiem na 3 srubki do mocowania aparatu na okularze. Idealnie pasuje na Plossla 32mm, choc troche rysze boki obudowy okularu przy wsuwaniu :-( Za to osiowosc jest niemal idealna.

 

Moge dzis wieczorem wrzucic fotke calego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to trojstubowe mocowanie dawno sobie odpuscilem,bo rani obiektyw apatatu,a w ta srebrna "redukcje"wkleilem cieniutki gwint M42x1 z mocowania starego Zenita. Zdjecia nie pokaze bo mi sie nie wgrywaja,nie wiedziec czemu....?

 

Ah juz widze Ty masz inne rozwiazanie ,to zdaje sie mocowanie okularu tylko.

To dodam jedynie,ze gwinty niektorych Ploosli pasuja do wybebeszonych ze szkiel obiektywow zenitowskich i wychodza z nich fajne mocowania okularow-na gwint poprostu.

Pzdr.

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to trojstubowe mocowanie dawno sobie odpuscilem,bo rani obiektyw apatatu,a w ta srebrna "redukcje"wkleilem cieniutki gwint M42x1 z mocowania starego Zenita. Zdjecia nie pokaze bo mi sie nie wgrywaja,nie wiedziec czemu....?

 

Ah juz widze Ty masz inne rozwiazanie ,to zdaje sie mocowanie okularu tylko.

To dodam jedynie,ze gwinty niektorych Ploosli pasuja do wybebeszonych ze szkiel obiektywow zenitowskich i wychodza z nich fajne mocowania okularow-na gwint poprostu.

Pzdr.

 

Tak, to rozwiazanie zupelnie nie ingeruje w obiektyw. Na to bym sobie nigdy nie pozwolil.

Clamping ring na 3 sruby to uchwyt na okular.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalaczam kolejna probe.

 

Double Cluster Per

Skylux 70/700+Plossl 32mm, A75, ISO400, 15x15sek.

Z powodu znacznego zaswietlenia nieba przez Ksiezyc i lune miejska, zmniejszylem gamma do 0.60:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość polaris

Kolejne proby.

 

Warunki: miasto, Ksiezyc blisko pelni.

 

Mak 127/1540, PL32mm, A75, 15x15sek. ISO400, dark, Registax.

Prowadzenie RA na EQ3-2.

 

M13

 

 

 

M57

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.