Skocz do zawartości

1-wszy teleskop


Nigger

Rekomendowane odpowiedzi

Link:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70976124

 

Czy jako pierwszy teleskop opłaca się kupić ten w/w na allegro ?? Wie ktoś czy jest on w miare dobry ?? Czy cena jest OK w stosunku do jakości ??

Prosze o dużo komentarzy bo nie chce popełnic błedu i kupić jakiegos bubla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz sie ze zapytales nim kupiles . :Beer:

Nie kupuj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ma po prostu sferyczne zwierciadlo o srednicy 150 mm . Aby dawalo dobre obrazy musi miec minimum 1200 mm srednicy ogniskowa najlepiej jakby mial 1500 mm .

Ten teleskop ma lustro sferyczne o ogniskowej ok 700 mm i aby to sferyczne lustro jako tako ogniskowalo w jednym miejscu to dano w wyciag jakis korektor - soczewke barlowa i dlatego powlekana ogniskowa 1400 .

 

Nie bedzie z niego obraz takiej jakosci jak z lustra 150 m odpowiednio zrobionego pod krotka tube czyli parabolizowanego . Parabolizowanie i ponowne aluminiowanie takiego lustra kosztuje kilka stow . Musialbys jeszcze przedluzyc tube albo lustro przeszlifowac na mniejsza ogniskowa . Nie warto tak sie bawic .

Jak juz to kup z krotka tuba i krotka ogniskowa zblizona do dlugosci tuby - wtedy jest lustro bez soczewek w wyciagu .

Nie kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Za tyle kasy możesz kupić coś znacznie lepszego i pewniejszego, nowego jak i używanego.

Napisz co chciał byś oglądać to napewno dostaniesz rade co kupic.

Powiedz też jaka jest górna ganica wydatków na teleskop jak i okólary i filtry.

i najważniejsze:

NIE ŚPIESZ SIĘ.

 

Pozdrawiam

kamilM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź. W żadnym wypadku nie śpieszy mi sie z zakupem teleskopu bo dopiero mam 600 zł i zanim uzbieram jakieś 2,5 tys. to minie do wakacji :)

Interesują mnie obserwacje planet głownie, ale czasem chciałbym spojrzec na mgławice itp.

Narazie nie bedzie mnie stac na aparat, ale w przyszłości chciałbym troche pofotografowac (i z tym wiąże sie kolejne pytanie: kupic aparat fotograficzny czy taka kamerke co jest np. na stronach Celestronu lub Astrokraka do zakupu - CCD czy coś w tym rodzaju :) )

Max. koszt to ok. 2,5 tys. zł

Z góry thx za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź. W żadnym wypadku nie śpieszy mi sie z zakupem teleskopu bo dopiero mam 600 zł i zanim uzbieram jakieś 2,5 tys. to minie do wakacji :)

Interesują mnie obserwacje planet głownie, ale czasem chciałbym spojrzec na mgławice itp.

Narazie nie bedzie mnie stac na aparat, ale w przyszłości chciałbym troche pofotografowac (i z tym wiąże sie kolejne pytanie: kupic aparat fotograficzny czy taka kamerke co jest np. na stronach Celestronu lub Astrokraka do zakupu - CCD czy coś w tym rodzaju :) )

Max. koszt to ok. 2,5 tys. zł

Z góry thx za podpowiedzi.

 

Jak masz 2500 to masz szanse na naprawde niezly sprzet na poczatek.

Tylko nie kupuj "na wariata".

I zastanow sie nad sprzetem uzywanym, ale z pewnego zrodla.

Wtedy kupisz dobry sprzet za 50-60% wartosci rynkowej i bedziesz mial kase na akcesoria.

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź. W żadnym wypadku nie śpieszy mi sie z zakupem teleskopu bo dopiero mam 600 zł i zanim uzbieram jakieś 2,5 tys. to minie do wakacji :)

Interesują mnie obserwacje planet głownie, ale czasem chciałbym spojrzec na mgławice itp.

Narazie nie bedzie mnie stac na aparat, ale w przyszłości chciałbym troche pofotografowac (i z tym wiąże sie kolejne pytanie: kupic aparat fotograficzny czy taka kamerke co jest np. na stronach Celestronu lub Astrokraka do zakupu - CCD czy coś w tym rodzaju :) )

Max. koszt to ok. 2,5 tys. zł

Z góry thx za podpowiedzi.

Mógłbyś wziąć pod uwagę Newtona 200mm f=6 na dobsonie(kilka modeli) wyjdzie około 1700zł, zostanie na dobre okulary do DS i planet. Co do aparatów to proponuję kamerkę Philipsa (CCD) na początek a dopiero potem możesz pomyśleć o drogiej niestety lustrzance cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi !

Własnie zastanawiam się czy wybrać teleskop mocniejszy, ale na dobsonie czy tez troche słabszy, ale z większą mozliwością fotografowania. Po namysłach narazie przychodza mi takie pozycje :

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...ccb12b980453d23

 

 

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...22501a7707a2760

 

 

http://www.dfoto.pl/sklep/customer/product...8&cat=33&page=2

 

 

http://www.dfoto.pl/sklep/customer/product...5&cat=33&page=3

 

 

Co byście wybrali na moim miejscu ?? Do tego chciałbym dokupic jeszcze barlowa 2x i jakieś filtry ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja numer 3 zdecydowanei odpada. Rura jest za długa i wszystko będzie się chwiało. Pozycja 2 i 4 to to samo więc wybierając jedną z nich bierz tą tańszą. Co do pozycji numer 1 to wydaje się dość ciekawa. Dostajesz montaż (podobno) klasy EQ-5. Rura troche długa ale montaż powinien dać sobie radę. Optymalnym zestawem byłoby coś takiego http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...arge.php?id=251 lub http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=343 . Ceny są trochę wiekszę od tych teleskopów co podałeś ale warto napewno trochę dołożyć sianka.

Wybierając teleskop musisz odpowiedzieć sobie jescze na dwa następujące pytania:

1. Chcesz zająć się astrofotografią czy tylko vizualem?

2. Obserwujesz w mieście czy wyjeżdzasz za miato lub ewentualnie mieszkasz w mało zaświetlonej miejscowości?

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym fotografowac bo to bedzie mnie bardziej trzymało przy teleskopie.

Mieszkam niestety w warszawie, ale tuttaj nie bede prawie wogóle obserwować na wyjazdach lub w bardzo mało oświetlonej mijescowosci.

Dzieki bardzo za odpowiedzi, naprawde dużo mi pomogliście, a teleskop już konkretnie bede wybierał jak uzbieram jakąś konkretną sume. Odezwe się jeszcze w pomocy ostatecznej :)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie obserwacje planet głownie, ale czasem chciałbym spojrzec na mgławice itp.

Jeśli nigdy nie oglądałeś nieba przy pomocy sprzętu z prawdziwego zdarzenia, powinieneś zrobić to jak najprędzej. Wyobrażenia na ten temat mogą być dalekie od rzeczywistości. Pamiętać należy też o fakcie, że astronomia amatorska dla początkujących może wiązać się z wieloma zawodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nigdy nie oglądałeś nieba przy pomocy sprzętu z prawdziwego zdarzenia, powinieneś zrobić to jak najprędzej. Wyobrażenia na ten temat mogą być dalekie od rzeczywistości. Pamiętać należy też o fakcie, że astronomia amatorska dla początkujących może wiązać się z wieloma zawodami.

Ten post powinien się przykleić gdzieś na stronie głównej forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.