Skocz do zawartości

Jak długo tolerować pazerność naszych handlowców?


Emcekwadrat

Rekomendowane odpowiedzi

To bardzo ciekawe :)

 

Daleko nam jeszcze do takiego systemu podatkowego w Polsce :(

 

Ale przynajmniej Astonomia jako hobby dobrze sie rozwija, ceny spadaja i to dobrze wrozy na przyszlosc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten krok to co właściwie?

 

Bardzo konkurencyjne ceny synty..

 

Nikt w takich cenach do tej pory nie oferował w Polsce podobnego asortymentu synty/sky-watcher.

pozdr

PS. Pirx trochę namotałeś z tym vatem. Vat oblicza się od wartości netto. Dla przykładu coś kupione w hurtowni za 100 zł + 22 zł vat po dodaniu marży sklepu detalicznego np. 10% do ceny netto wychodzi 110 zł + 24,2 zł = 134, 20 zł. Różnica vatu zatem 2,20 zł, czyli dokładnie tyle samo % ile wynosi marża.

 

Do postu niżej. Gdy pojawia się nowy pośrednik cena przedmiotu zwiększa się o marżę kolejnego dostawcy. Vat jest jedynie pochodną marży. Jest to to podatek od wartości dodanej, taka jest idea tego podatku. Mylisz vat z podatkiem obrotowym, który obowiązywał w socjaliźmie. Ten Profesor, który "musi odejść" :) zlikwidował podatek obrotowy na rzecz vatu.

Edytowane przez Emcekwadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blisko pół roku od założenia tego wątku polecam wszystkim, którzy udowadniali, że w Polsce sprzęt astro musi być drogi, przeczytanie ponowne swoich argumentacji.

 

Jednak miałem rację, taniej być może, a teraz to się ziściło. Delta zrobiła pierwszy krok, czekamy na decyzje konkurencji.

 

pozdr

Przeczytałem, zgodnie z zachętą, Twój post inicjujący ten wątek.

Napisałeś tam, że wysokie ceny w Polsce to zmowa producentów, układ, trzeba na nich nasłać Komisję Europejską i Inspekcję Robotniczo-Chłopską, nieprawdaż?

 

A tu proszę, co za niespodzianka - zwykłe prawa rynku zadziałały, nawet premier nie musiał palcem grozić. Konkurencja z Niemiec zaczęła bez problemów wysyłać sprzęt do Polski za drobne 35 euro, akceptują karty kredytowe, więc (poza ewentualnymi kwestiami reklamacji, co może usprawiedliwiać kilkadziesiąt złotych różnicy) nie ma dla klientów żadnego powodu, żeby mieli przepłacać w Polsce. Więc polskie firmy poszły po rozum do głowy i obniżyły trochę ceny, bo lepiej zarobić mniej, niż wcale, a jak ktoś kupi teleskop, to może kupi od razu kilka okularów, czy inne akcesoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, zgodnie z zachętą, Twój post inicjujący ten wątek.

Napisałeś tam, że wysokie ceny w Polsce to zmowa producentów, układ, trzeba na nich nasłać Komisję Europejską i Inspekcję Robotniczo-Chłopską, nieprawdaż?

 

No tak czytanie ze zrozumieniem jest za trudną sztuką dla niektórych osób.

Prosiłem o przeczytanie własnych argumentacji, a nie wyłącznie mojego pierwszego postu. O Inspekcji Robotniczo-Chłopskiej też nie wspominałem (brudna insynuacja). Ale jak komuś coś lata przed oczami to nic na to nie poradzę. :D

Edytowane przez Emcekwadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak czytanie ze zrozumieniem jest za trudną sztuką dla niektórych osób.

Prosiłem o przeczytanie własnych argumentacji, a nie wyłącznie mojego pierwszego postu. O Inspekcji Robotniczo-Chłopskiej też nie wspominałem (brudna insynuacja). Ale jak komuś coś lata przed oczami to nic na to nie poradzę. :D

Z IRCh-ą, to taki dowcip był, dziś chyba można, nespa?

Ja swoją wypowiedź sprzed pół roku przeczytałem i nic się nie zmieniło, to po co miałem się do niej odnosić: rynek astro wciąż niewielki, podatki wysokie, sytuacja polityczna niepewna, to i trudno oczekiwać jakichś rewelacji cenowych.

Za to Twoja zmiana stanowiska o 180 stopni jest ciekawa. Naprawdę na podstawie jednej promocji w DO (wynikającej zapewne z obniżki cen producenta Synty) wyciągnąłeś tak daleko idące wnioski? Czy to raczej optymizm przyniesiony przez wiosnę?

Proszę administratora o zamknięcie tego watku.

Czemu? Przyznaj, że bzdury pisałeś pół roku temu na temat spisku handlowców zawyżających ceny, to zapomnimy o sprawie. A Ty, nie wiem po co, sam ją jeszcze wygrzebałeś swoim wczorajszym postem.

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż pozostaje mi tylko podziekować wszystkim, którzy raczyli coś napisać w tym wątku.

Każdy ma swoje stanowisko i trzeba je uszanować.

Proponuję temat zakończyć. Przepraszam za być może zbyt ostrą polemikę z mojej strony.

Temat uważam za istotny z punktu widzenia kieszeni astroamatorów. Myślę, że ku zadowoleniu wszystkich ceny sprzętu astro będą spadać w dalszym ciągu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.