Skocz do zawartości

lustro


JS 53

Rekomendowane odpowiedzi

W ciagu ostatnich kilku miesiecy byly oferty sprzedazy tuby z takim lustrem , lusterkirm katwym, i ch mocowaniem w cenie nowego lustra . Najlepiej poprzedladac ogloszenia sprzedam tu i na teleskopy.pl

Cen lustra 150/1500 -F10 jest mniejsza z racji nierobienia parabolizacji .

parabolizowane czyli mniejsze niz F8 to 600- 700 zl . http://www.astrokrak.pl/sklep/index.php?cP...ef4c02ffacfbae4 .

Za ta cene byl caly teleskop z takim lustrem .

Tanio szloby zrobic samemu sferyczne np. 230/1900, czy 170/136 . W razie czego pomoge .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciagu ostatnich kilku miesiecy byly oferty sprzedazy tuby z takim lustrem , lusterkirm katwym, i ch mocowaniem w cenie nowego lustra . Najlepiej poprzedladac ogloszenia sprzedam tu i na teleskopy.pl

Cen lustra 150/1500 -F10 jest mniejsza z racji nierobienia parabolizacji .

parabolizowane czyli mniejsze niz F8 to 600- 700 zl . http://www.astrokrak.pl/sklep/index.php?cP...ef4c02ffacfbae4 .

Za ta cene byl caly teleskop z takim lustrem .

Tanio szloby zrobic samemu sferyczne np. 230/1900, czy 170/136 . W razie czego pomoge .

 

Wiem że mam mistrza południowej Polski w drapaniu szkła pod bokiem :notworthy: ale zdrowie trochę marne u mnie. :angry: W przeciwnym wypadku dałbym się chyba skusić bo warunki jako takie by były.Przegwintowałem ten pręt do przeciwwagi w skyluxie którego nie umiałeś wkręcić u mnie do końca.Poprostu gwint był za słabo nacięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia:

 

6" - sfera = da sie wyjac juz za 100pln

6" - parabola = podobno wysokiej jakosci F8 razem z cela, widzialem za 250.

 

Pozdrawiam.

Serce rosnie lecz rozum podpowiada ,że to zbyt piękne.Niestety jestem raczej uziemiony na moich 503 m2 posiadłości i nie obracam się w "kręgach zbliżonych do dobrze poinformowanych o lustrach"Chciałem to napisać w stylu Cygnusa ale kudy mi do mistrza :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rybniku troche ponizej ronda gliwickiego jest mistrz od szlifowania zwierciadel . Swoje sam parabilizowal .

Tak na prawde to dzieki niemu i na wzor zaczalem robic swoje lustro .

Ceny co podal Hans za gotowe lustro sa mniejsze niz material . Sferyczne lustro latwo samemu mozna sprawdzic przed kupnem . Najmniej roboty i tanio to odkupic cala tube , skyluxa montaz masz i zawsze mozna go tak przerpbic ,ze tuba 170 mm lustrem dobrze bedzie mu pasowac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rybniku troche ponizej ronda gliwickiego jest mistrz od szlifowania zwierciadel . Swoje sam parabilizowal .

Tak na prawde to dzieki niemu i na wzor zaczalem robic swoje lustro .

Ceny co podal Hans za gotowe lustro sa mniejsze niz material . Sferyczne lustro latwo samemu mozna sprawdzic przed kupnem . Najmniej roboty i tanio to odkupic cala tube , skyluxa montaz masz i zawsze mozna go tak przerpbic ,ze tuba 170 mm lustrem dobrze bedzie mu pasowac .

 

Ano zobaczymy .Narazie w walce o kasę domową amatorska astronomia sromotnie przegrywa z wydatkami na zdrowie.Jutro syn jedzie do kliniki okulistycznej i teleskopy dostanie ale na oczy :blink: Chociaż Mikołaj blisko może by skrobnąc jakieś pismo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano zobaczymy .Narazie w walce o kasę domową amatorska astronomia sromotnie przegrywa z wydatkami na zdrowie.Jutro syn jedzie do kliniki okulistycznej i teleskopy dostanie ale na oczy :blink: Chociaż Mikołaj blisko może by skrobnąc jakieś pismo?

Pismo to do Dziadka Mroza, konieczne z pieczątką i pozytywną opinią Kolektywu.

Mikołaj to ŚWIĘTY więc może się pomódl!

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pismo to do Dziadka Mroza, konieczne z pieczątką i pozytywną opinią Kolektywu.

Mikołaj to ŚWIĘTY więc może się pomódl!

 

Diadia Maroz i nowogodnaja jołka zawsze były dosyć daleko od Rybnika.U mnie jest Mikołaj z diobłami a we Wilijo Dzieciątko pod choinką.I napewno za mojej kadencji na tym padole nic tego nie zmieni. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serce rosnie lecz rozum podpowiada ,że to zbyt piękne.Niestety jestem raczej uziemiony na moich 503 m2 posiadłości i nie obracam się w "kręgach zbliżonych do dobrze poinformowanych o lustrach"Chciałem to napisać w stylu Cygnusa ale kudy mi do mistrza :notworthy:

 

Moje lustro (wtedy sferyczne) kupilem razem z cela, tuba, montazem EQ2 i lusterkiem wtorym za 350.

Ta druga oferta byla razem z lusterkiem wtornym i 2" wyciagiem za 500, wiec wyszlo mi 250 za lustro z cela 150 za wyciag i 100 za lusterko wtorne. Staram sie na forum bajek nie opowiadac.

 

Pozdrawiam.

 

;)

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serce rosnie lecz rozum podpowiada ,że to zbyt piękne. Niestety jestem raczej uziemiony na moich 503 m2 posiadłości i nie obracam się w "kręgach zbliżonych do dobrze poinformowanych o lustrach"Chciałem to napisać stylu Cygnusa ale kudy mi do mistrza :notworthy:

Łoj!!

Co chciałeś w moim stylu pisać? Mój styl doprowadza niektórych do białej gorączki więc może lepiej że napisałeś w swoim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje lustro (wtedy sferyczne) kupilem razem z cela, tuba, montazem EQ2 i lusterkiem wtorym za 350.

Ta druga oferta byla razem z lusterkiem wtornym i 2" wyciagiem za 500, wiec wyszlo mi 250 za lustro z cela 150 za wyciag i 100 za lusterko wtorne. Staram sie na forum bajek nie opowiadac.

 

Pozdrawiam.

 

;)

 

O jej :unsure: .Jeżeli to odnosi się do mnie .Te ceny właśnie bardzo koją moje nerwy i pozwalają miec nadzieję że kiedyś dojde do takiego patrzydła. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.