Skocz do zawartości

Nicola Tesla


KOPER

Rekomendowane odpowiedzi

Co sadzicie o jego pomyslach na uzyskanie energii ?

 

Wyglda na to ze przemysl moglby sie zalamac po wykorzystaniu tych pomyslow :)..nie potrzebowalibysmy juz takiej ilosci paliwa na wytworzenie energi :)

 

np. Cewka Tesli albo jednostka o srednicy 25 cm powinna wytwarzac 100 KM czyli juz calkiem sporo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz, ale musiałem przenieść ten temat do granic nauki, bo raczej tu jego miejsce,

 

nie ma perpetum mobile, a jego słynna cewka, to tylko transformator wysokiej częstotliwości, który przetwarza, a nie wytwarza prąd elektryczny.

 

tesla.jpg

 

więc może być tylko widowiskowym urządzeniem, wytwarzającym "błyskawice", a nie cudownym wynalazkiem, generującym darmową energię

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transformator Tesli służy do wielu efektownych pokazów. Np. ustawiasz go przy ścianie i uruchamiasz - sąsiadka za ścianą zdumiona widzi snopy iskier wybiegające z gwożdzików w ścianie, na których zawiesiła obrazki.

Albo - zbliżasz do transformatora Tesli świetlówkę i ta zaczyna swiecić, pomimo że nie jest podłączona do prądu.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo, to jest dobre: "...Mr. Tesla usiadł na siedzeniu kierowcy, wepchnął pręty do pudełka i powiedział „teraz mamy moc”. Włączył bieg i pojechał! "

 

wiesz co, taki rzeczy tworzą ludzie, którzy są święcie przekonani, że w bazie "area 51" są latające spodki z katastrofy w Roswell, a kręgi w zbożu, to jakieś magiczne znaki pozostawiane przez UFO, a wogóle to światem już dawno rządzą kosmici :Boink: a egipskie piramidy, są tego najlepszym przykładem :ha:

postaraj się o wiecej krytycyzmu, w tym co znajdziesz i przeczytasz w internecie :)

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy czym warto tez powiedziec, ze transformator tesli jest JEDYNIE narzedziem, a zjawiska zachodzace przy uzyciu jego NAPRAWDE nie sa tajemnicze, zaskakujace, nieprzewidywalne i niezwykle.

wielu ludzi w wysokich napieciach doszukuje sie niezwyklych tajemnic, a ich tam nie ma.

temat jest istotnie fajny, ciekawy i co najwazniejsze daje pole do popisu amatorom, dlatego polecal bym korzystac z prawdziwie (popularno)naukowych stron, ktorych autorzy znaja sie na rzeczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesla by ponad swoj czas. Wiedzial czego nie wiedzieli inni. Niezaleznie jakby krytykowac to fakt .

Teraz mozemy niedowierzac czy krytykowac opisy innych na temat tego co widzieli i opisywali nie rozumiejac , tak samo nie rozumiemy . Osobiscie wydaje mi sie ze opisuja rzeczy niemozliwe , choc 20 lat temu tez to co mamy teraz bylo niemozliwe . Moze Tesla byl jeszcze przed tym co teraz potrafimy zrozumiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesla by ponad swoj czas. Wiedzial czego nie wiedzieli inni. Niezaleznie jakby krytykowac to fakt .

Teraz mozemy niedowierzac czy krytykowac opisy innych na temat tego co widzieli i opisywali nie rozumiejac , tak samo nie rozumiemy . Osobiscie wydaje mi sie ze opisuja rzeczy niemozliwe , choc 20 lat temu tez to co mamy teraz bylo niemozliwe . Moze Tesla byl jeszcze przed tym co teraz potrafimy zrozumiec?

Zbigu, jakie jest przesłanie Twojego postu? Gloryfikujesz NIEROZUMIENIE?

Należy chyba dążyć do tego by więcej z zadziwiających zjawisk otaczającego nas świata zrozumieć niż epatować otoczenie dumnym "i wciąż wierzę biednymi zmysłami, że ci ludzie na drugiej półkuli muszą chodzić do góry nogami" z deklaracją że nigdy tego nie zrozumiem. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos kiedys napisal : Nie tylko szkielko i oko ...

Masz racje, ze nalezy dazyc do zrozumienia, ale to czego nie umie sie w danym okresie zrozumiec lepiej tak pozostawic niz negowac . Tylko tyle chcialem wyrazic moim postem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielokrotnie spotkalem sie z takim twierdzxeniem ze foton to nie czastka tylko kwant a kwant to jednostka energii :)

 

 

moim zdaniem energia to nic innego jak materia tylko ze w innej postaci ...cos w stylu wody ktora moze przyjac kilka stanow skupienia

 

jak sie zapatrujecie na fakt ze wszystko co nas otacza jest w rzeczywistosci czastka ?...ktore zmieniaja swoje wlasciwoscia zaleznie od warunkow w ktorych sie znajduje ..a w swojej najbardziej zaawansowanej postaci anihiluje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie zapatrujecie na fakt ze wszystko co nas otacza jest w rzeczywistosci czastka ?...ktore zmieniaja swoje wlasciwoscia zaleznie od warunkow w ktorych sie znajduje ..a w swojej najbardziej zaawansowanej postaci anihiluje ?

Bliższe prawdy będzie stwierdzenie, że wszystko co nas otacza jest energią, która w pewnych warunkach przyjmuje postać cząstek (materii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliższe prawdy będzie stwierdzenie, że wszystko co nas otacza jest energią, która w pewnych warunkach przyjmuje postać cząstek (materii).

Od czasow Einsteina i jego E = mc^2 wiemy, ze energia to materia i odwrotnie. A tak przy okazji: co oznacza slowo "czastka", ktore wystepuje w powyzszym zdaniu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasow Einsteina i jego E = mc^2 wiemy, ze energia to materia i odwrotnie. A tak przy okazji: co oznacza slowo "czastka", ktore wystepuje w powyzszym zdaniu? ;)

Wiem o tym. Chodzi mi o to, że energia jest czymś bardziej "pierwotnym" od materii. Na początku materii nie było, a wszystko jakoś biegło. A słowo cząstka oznacza cząstkę, nie kumam pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja jestem zwolennikiem Teorii Strun ..wydaje mi sie ze jest ona najbardziej przejrzysta i ogarniajaca teorie juz znane w jedna calosc :) ..sens teorii tez wydaje sie byc najblizszy prawdy biorac pod uwage to co do tej pory czlowiek zaobserwowal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zwolennikiem Teorii Strun ..wydaje mi sie ze jest ona najbardziej przejrzysta i ogarniajaca teorie juz znane w jedna calosc :) ..sens teorii tez wydaje sie byc najblizszy prawdy biorac pod uwage to co do tej pory czlowiek zaobserwowal :)

 

ja wręcz odwrotnie... nikt mi jeszcze dostatecznie tej teorii nie wyjaśńił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam ksiazke Superstruny i ukryte wymiary autora ...Greene

 

 

tutaj chodzi przede wszystkim o to zeby polaczyc wszystkie teorie fizyczne w jedna calosc mechanike kwantowa ...model standardowy itp

 

poniewaz problem polega na tym ze czastki takie jak kwarki czy na etapie piany kwantowej nie zachowuja sie tak jak to okresla model standardowy stad wlasnie powstala mechanika kwantowa ..w swiecie mechaniki kwantowej czastki moga sie przenikac anihilowac itp. ..teoria strun ma za zadanie polaczyc wszystko w jedna calosc aby okreslac zachowanie materii w sposob fiozyczny na wielkosciach Plancka i w naszym wymiarze :)

 

jesli chodzi o calosc to Superstruny probuja definiowac wszystkie do tej pory znane teorie jest ich chyba 5 ..jeszcze nie jest ona zdolna do takiego "cudu" ale do tej pory zaszlism,y najdalej i wiele sprzecznosci z modelu standardowego wzgledem innych teorii sie pieknie zazebia :)

 

duzo by o tym pisac polecam ksiazke..odrazu struny daja rzut na rozumowanie innych wymiarow ..co jest tez bardzo interesujace :)

Edytowane przez KOPER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mówisz tu o tzw. teorii wszstkiego.

 

Z teoria strun jest jeden podstawowy problem... nie obserwowalna w doświadczeniu

 

nie do konca tak :) nie jest udowodniona w 100 % a czy jest nieobserwowalna doswiadczalnie to jeszcze na ten temat nie mozemy nic powiedziec :)... poniewaz musielibysmy ja obalic najpierw a narazie aparat nam tego nie umozliwia :)

 

obecnie teoria strun jest czesciowo zbadana na etapie ok 25 % ale mnie najbardziej frapuje fakt ze tak maly procent poznania tej teorii ktory ma swoje odzwierciedlenie w doswiadczeniu pozwala nam zrozumiec swiat na niewyobrazalnym dotad etapie dla czlowieka :)

 

ciagle sie przesuwamy ale chyba kazdy z nas ma ta swiadomosc ze zanim poznamy "wszystko" minie troche czasu a byc moze nie poznamy "wszystkiego" nigdy ;)

 

skoro istnieje mechanika kwantowa i TW to musi sie udac je jakaos polaczyc ..tych 2 "swiatow" jestesmy swiatkami ...wielowarstwowosc materii polega na tym ze mimo iz sa czastki ktore "zyja" we wlasnym czasie i przestrzeni i teoretycznie nie wplywaja na nas sa jak najbardziej czescia nas poniewaz skladaja sie na przestrzen w ktorej jestesmy(dlatego miedzy innymi mozemy je badac)

 

to ze dzialamy w czasoprzestrzeni slonca nie oznacza ze nas nie ma w skali supergromad galaktyk ...patrzac do gory w czasie rzeczywistym dla nas wszystko stoi i bedzie stalo przez cale nasze zycie a przeciez wiemy ze obiekty te poruszaja sie z predkosciami niejedokrotnie wiekszymi niz mozna sobie w ogole wyobrazic ...np. gwiazdy w rejonie jadra galaktyk ...czy przemieszczanie sie gromad galaktyk na poziomie milionow kilometrow/godzine :)

 

Fizycy sceptycy podchodza do teorii strun tak jakby ona opisywala kolejne zjawisko do kolekcji :) jednak to nie jest kolejne zjawisko tylko proba zrozumienia mechanizmu dzialania tego co juz poznalismy i nazywamy dziedzinami nauki....czy unifikacja jest podstawowa filozofia wielkiego wybuchu ?

 

musimy zdac sobie sprawe ze byc moze Superstruny nigdy nie zostana w 100% potwierdzone doswiadczalnie nie ze wzgledu ze nie mozna tylko ze nie bedziemy mieli takich mozliwosci w postaci aparatu fizyki biologi chemi i matematyki ;) poniewaz aparat ten jest wytworem ludzkim.. proba opisania wlasnego srodowiska jezykiem stworzonym rowniez przez ludzi....zwanym matematyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.