Skocz do zawartości

Foto Classic


Merak

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to jest jakiś news... ale na wszelki wypadek naskrobię.

 

1) Pojawiła się polska strona Meade Instruments Corporation prowadzona przez Foto Classic Sp. z o.o. : www.meade.pl

Możemy na niej przeczytać, że: "Przedstawicielem MEADE w Polsce jest Foto Classic Sp. z o. o., od wielu lat prowadzący sprzedaż artykułów MEADE i BRESSERA."

 

2) Pojawiły się w Foto Classic jakieś nowości, może nie rewolucyjne ale zawsze. Raz, seria teleskopów MESSIER (Meade/Bresser), dwa - nowy, bardziej czuły deep-sky imager Meade'a (niestety to monochromat z paskiem filtrowym a więc odpada dla niecierpliwych).

Tylko wspomnę jeszcze o serii apochromatów Sky-Watcher bo to już "nowość" trochę przebrzmiała, ale jednak godna uwagi. Ceny apo, jakkolwiek wciąż dość wysokie, bardzo spadły w ostatnim czasie.

 

Ad 1) Myślę że to dobra wiadomość. Jeśli ktoś chce, może kupić sprzęt Meade bez ponoszenia podwyższonego ryzyka (wiadomo o czym mówię). Oczywiście, pewne ryzyko pozostaje bo Foto Classic miewał już różne kłopoty (też wiadomo).

 

Trochę mnie niepokoi że jakoś rzadko jest mowa o tej firmie na forum. A oferta sprzetowaz coraz ciekawsza!

Czy ktoś miał jakieś doświadczenia z tą firmą Foto Classic i mógłby coś napisać?

 

W każdym razie rynek się cywilizuje, a przedstawicielami zostają poważne firmy. No, powiedzmy - w miarę poważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już było, i rak i ryba.

A co nie było, śniło się chyba... :-)

 

Sorki, jakoś do mnie to dopiero teraz dotarło. A nie lubię mnożyć bytów ponad potrzebę.

 

Nadal jednak ciekawi mnie... jakby tu powiedzieć... ocena ryzyka przy ewent. zakupie czegoś w Foto Classic. Strony mają takie sobie a i wybór jakiś taki eklektyczny. Ale najciekawsze jest żywe doświadczenie klientów.

Czy ktoś tam kiedyś coś kupował i ma jakąś opinię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim pojawiły się wiadomości, że sprzedają MEADE, kupiłem u nich LPI (taka kamerka z oprogramowaniem) po wymianie 2-3 maili na temat ceny itd. Przesyłka była gratis, bo kamerka coś koło 1000 PLN, i taniej była do kupienia niż u innych w Polsce. Na przesyłkę czekałem 2-3 tygodnie, za fakturę płaciłem przy odbiorze. Ale na maila o cenę MEADE Starfinder 16” na paralaktyku, nie dostałem odpowiedzi (kwiecień 2005).

 

Porównując czas reakcji i pamięć o kliencie, to Astrokrak jest lepszy, wysyłał odpowiedzi o Barlowa i reduktor itp. itd. Ostatecznie kupiłem coś innego w DO, bo było taniej od Celestrona, niż od Meade i nie musiałem czekać.

 

Ostatnio kupowałem w ASTROCOMie w Niemczech, bo ci w ogóle dbają o klienta :Salut: odpowiedzi tego samego dnia (j.angielski, bo niemiecki znam za słabo) po uzgodnieniu cen, kosztów przesyłki paczka przyszła po 14 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu kupiłem w Fotoclassic-u swoją Syntę. Odbierałem sprzęt osobiście, bo mam niedaleko. Obsługa była bardzo miła; nie miałem wcześniej teleskopu na dobsonie i na moją prośbę pracownik firmy złożył cały sprzęt na trawniku przed firmą. Dostałem jeszcze gratis złączkę kątową. Siedziba też wygląda porządnie, ogólnie polecam tą firmę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia? Ja wiem, czy tak to można nazwac? Zamowiłam, przyslali po 5 dniach; i tak oto wielka rura stoi u mnie w pokoju - jeszcze nie ruszana (od 3 tyg!!!!!!). Co do firmy, to nie mam nic do zarzucenia, oprócz tego że nie potwierdzili zamówienia i kurier bidny musiał mnie szukać po Radomiu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.