Skocz do zawartości

zakupy swiateczne.


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W pewnym sensie bedzie to watek "jaki okular?" ale nie do konca. Przekopalem sie przez rynek okularkow, swoje tez juz wiem i przez rozne szklo lookalem. Zbudowalem sobie taka oto liste:

 

Celestron Axiom 23mm (849pln)

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...e542504c50cd19e

dostepnosc = (na zamowienie - 2tyg)

 

vs

 

Vixen LVW 22mm (829pln)

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...e542504c50cd19e

dostepnosc = (w magazynie)

 

vs

 

Vixen LV 40mm (519pln)

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...e542504c50cd19e

dostepnosc = (na zamowienie - 2tyg)

 

vs

 

Vixen LV 25mm (539pln)

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...e542504c50cd19e

dostepnosc = (w magazynie)

 

vs

 

W70 25mm (299pln)

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=105

dostepnosc = (???)

 

vs

 

TV Panoptic 24mm (1200-1600pln)

dostepnosc = (trza sciagnac)

 

Generalnie okular ten ma uzupelnic LV 2,5mm i LV9mm. Na razie mam na stanie Soligora SPL26mm i jest fajnie. Obraz jest dobry, ostry, kontrastowy i pole przy F4 daje przyzwoite, ale dziad nie lyka zadnych filtrow. Na razie sklaniam sie ku LV25mm wersja the best economic, lub ku TV24mm Panoptic, wersja no concessions lub pozostane przy moim soligorku kombinujac z filtrami, wersja for lazies. Ciekawy natomieast jestem waszych subiektywnych odczuc co do wymienionego szkla.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma byc ekonomicznie to kup jakiegos taniego plosla tak aby jego gwint pasowal do filtrow. Z niego tulejke zaloz do 26mm okularu co masz . Pewnie wystarczy cos podtoczyc i gwint zrobic w metalowej czesci z soczewkami rosyjskiego okularu . Albo odwrotnie - zrobic tulejke z gwinem na filtr i wlozyc do 26mm .

Jak jeste z posiadanego zadowolony to tak warto zrobic bo okulary nie czesta zadawalaja na dluzej .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy LVW22mm i powiem krótko - wypas!

Kiedyś porównywaliśmy go z Panoptikiem Waldka 22mm - Waldek, Marvaz, Polaris, PiotePe, emde - i wygrał jakością obrazu w Newtonie f5 stosunkiem nieprzerywanym 4:1

(ten 1 to Waldi :szczerbaty: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oddam swoj glos na Panoptica 24mm. Jest to jeden z najnowszych Panopticow i przez wielu uwazany za najlepszego z tej serii. Panoptic 24mm na najwiekszy fieldstop jaki mozna upakowac do okularu 1.25 cala, daje wiec najwieksze pole widzenia. Poza tym jest jednym z najlepszych okularow na rynku, gdybys sie chcial kiedys przesiasc na bino. Sam teraz zbieram wlasnie na niego i po poszukiwaniach ponownie przekonalem sie, ze wujek Al wie co robi.

 

Oczywiscie idealem bylo by wyprobowac Vixena i Panoptica i przekonac ktory Ci sie bardziej podoba i czy ewentualne roznica jest warta dotatkowych $. Ja juz mam przygotowane miejsce w mojej malej skrzyneczce na ten ostatni okular, ktory powinien zamknac na pewien czas moja kolekcje... no coz jak bylem dobry to moze cos mikolaj zostawi pod choinka.

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oddam swoj glos na Panoptica 24mm. Jest to jeden z najnowszych Panopticow i przez wielu uwazany za najlepszego z tej serii. Panoptic 24mm na najwiekszy fieldstop jaki mozna upakowac do okularu 1.25 cala, daje wiec najwieksze pole widzenia. Poza tym jest jednym z najlepszych okularow na rynku, gdybys sie chcial kiedys przesiasc na bino. Sam teraz zbieram wlasnie na niego i po poszukiwaniach ponownie przekonalem sie, ze wujek Al wie co robi.

 

Oczywiscie idealem bylo by wyprobowac Vixena i Panoptica i przekonac ktory Ci sie bardziej podoba i czy ewentualne roznica jest warta dotatkowych $. Ja juz mam przygotowane miejsce w mojej malej skrzyneczce na ten ostatni okular, ktory powinien zamknac na pewien czas moja kolekcje... no coz jak bylem dobry to moze cos mikolaj zostawi pod choinka.

Pozdrawiam,

Maciek

 

 

Mikołaj a przypada 6 grudnia i raczej pod choinką niczego nie zostawi,no chyba że w ogródku. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwadziescia kilka mm to tobry patent aby osiagnac max pole na 1,25" z rozsadna zrenica. Poza tym okular dotarl wczoraj i cieszy me oko juz od kilku godzin (nie zauwazyliscie, ze deszcz sie nasilil? ;) ) Po za tym ten XL40mm jest 2" nie wcisne :Boink:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwadziescia kilka mm to tobry patent aby osiagnac max pole na 1,25" z rozsadna zrenica. Poza tym okular dotarl wczoraj i cieszy me oko juz od kilku godzin (nie zauwazyliscie, ze deszcz sie nasilil? ;) ) Po za tym ten XL40mm jest 2" nie wcisne :Boink:

 

Pozdrawiam.

 

JAKI?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw baaardzo napalilem sie na LVW.

Potem zaczalem kombnowac jak by tu moze uzbierac na TV.

Zbieralem, zbieralem, zbieralem.

Zaplacilem rachunek w warsztacie samochodowym, zegnaj TV, Zegnaj LVW.

Zaczalem kobinowac z LV, SWA i W70

Przeczytalem kilkadziesiat recenzji na obu forach.

Kupilem.

 

w70.JPG

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padac bedzie przez tydzien. (czyli do nastepnej srody;) )

 

Tak to W70. Ma sporo bardzo pozytywnych recenzji. Uznalem, ze za te pieniadze wart ryzyka. Jak cos bede mogl o nim napisac to napisze. Zrobie mini test W70 25mm vs Soligor SPL 26mm.

 

Fote robilem dzis o 5.50 rano. Wez to pod uwage przy ocenianiu. ;)

 

Gdybym byl bogaty... tia... na pewno poszedl bym w LVW lub TV, a tak mam nadzieje, ze jakosc tego szkielka warta bedzie wiecej niz 300pln. (podobnie jak to oceniam przy stosunku kasa- jakosc Vixenowskich LV)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.