Skocz do zawartości

teleskop w miare mobilny do 15tys.


Kerad

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, ta historie wymyslilem sobie z nudow w celu zmarnowania cennego czasu kilkunastu osob z tego forum i wywolania dyskusji o wyzszosci trojkata nad kwadratem <_< . Myslisz, ze nie mam ciekawszych rzeczy do roboty niz pisanie opowiadan fantastycznych na forum astronomicznym? Przepraszam za arogancje, ale ta sugestia byla bardzo niemila.

 

Wyobraź sobie, że nie takie rzeczy zdarzają się na forum :rolleyes: , co poniektórzy udają płeć słabą by wzbudzić większe zainteresowanie swoimi tematami :ha: . Proszę żebyś jeszcze raz przeanalizował swoje wcześniejsze posty. To że ktoś zbiera pieniądze na swój wymarzony teleskop przez pięć lat i uzbierał 15 tyś. mnie nie dziwi :Beer: , dziwi mnie to że przez pięć lat wyrzeczeń z powodu chęci jego zakupu, ten ktoś nie zainteresował się co tak naprawdę kupuje :blink: . Nie jesteś pierwszą osobą która zbierała pieniądze na sprzęt i zadaje na tym forum pytanie co kupić, ale osoby o tak długim stażu pytają się już o konkrety tzn. czy kupić telpa x tu jego dane czy y . Sam widzisz że w związku z powyższym Twoje podejście jest dość dziwne ( odbiega od normy ), być może jesteś Wyjątkiem to w takim razie przepraszam :notworthy::Beer: .

Ale jeżeli robisz z ludzi balona to jest to w najmniejszym razie niegrzeczne :angry::whip: .

 

 

pozdro

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerad kup sobie przede wszystkim lornetke taką koło 8x56, 9x63 ją i tak musisz mieć. widzisz tu była i czekała na ciebie Svarowski 10x40 ale już sprzedana jest. :]

 

Lornetke juz mam od dawna, niby nie jest to specjalnie wyrafinowany sprzet, bo "Vanguard BR1050W" do takich raczej nie nalezy:). Kupilem ja kiedys za pieniadze otrzymane na I komunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że nie takie rzeczy zdarzają się na forum :rolleyes: (...) dziwi mnie to że przez pięć lat wyrzeczeń z powodu chęci jego zakupu, ten ktoś nie zainteresował się co tak naprawdę kupuje

 

To dlatego, ze zbieram pieniadze w trybie "zaocznym", lub inaczej "drugoplanowym" - tzn. zbieram ostro, ale nie podniecam sie tym za bardzo sprawdzajac co tydzien ile juz mam, ale wyznaczam sobie kwote docelowa i po prostu nie wydaje pieniedzy, ktorych wydawac nie musze odkladajac ja na dany cel. Dlatego wlasnie nie biegalem przez te 5 lat i nie zastanawialem sie co kupic za pieniadze, ktorych fizycznie nie posiadalem. Najpierw musze miec kase, pozniej sprecyzowac cel zakupu.

 

 

 

 

 

być może jesteś Wyjątkiem to w takim razie przepraszam :notworthy::Beer: .

Ale jeżeli robisz z ludzi balona to jest to w najmniejszym razie niegrzeczne :angry::whip: .

pozdro

Krzysiek

 

Przeprosiny przyjete :Beer: . Fakt, ze ktos zachowuje sie niestandardowo i moze dziwnie nie musi od razu oznaczac, ze klamie albo robi sobie z ludzi jajca :] . Zreszta dzieciecy okres zwracania na siebie uwagi za wszelka cene przeszedlem juz dosc dawno :rolleyes:

 

Niech mnie planetoida w leb trzasnie, jesli robie sobie z forumowiczow jajca! :burza:

 

________________

Przepraszam za dwa posty pod soba, cos mi sie potentegowalo :Boink:

Edytowane przez Kerad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kupując teraz teleskop i tak zaczniesz zbierać na drugi. Mówie, a raczej pisze poważnie. B)

Wg. mnie to tak chciałbym mieć, gdybym był na Twym miejscu.

1 - Dwa telepy, tzn. refraktor apo około 120mm + jak największy newton na dobsonie

2 - Jeśli już jeden sprzęt to jak największy schmidt-cassegrain na bardzo solidnym montażu

 

Myślę, że to docelowo dobre rozwiązania, niestety mało mobilne, ale jak myslisz tak przyszłościowo, to pewnie zakładasz posiadanie auta.

 

Niestety nie jestem, a raczej nie byłem na Twoim miejscu, ale cóż, może kiedys dozbroimy z Ryśkiem nasze refraktory w chromacor. No a newtonie na dobsonie już myślę.

 

Aha i jeszcze jedno. Pomyśl bardzo powaznie ile przyszlościowo czasu będziesz mógł poświęcić na obserwacje, to arcy istotna rzecz, tym bardziej, że przecież chodzi o noc. Ja liczyłem na dużo więcej czasu ... no i się przeliczyłem, ale w moim przypadku praca, dom, rodzina + inne zainteresowania. :Boink:

 

Pozdrawiam i życzę zadowolenia ze sprzętu :Beer::Beer::Beer:

Edytowane przez carlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.