Skocz do zawartości

Ronchi tester


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

Próbowałem kupić w Niemczech u Ludesa i na teleskopes.de ale nie mieli na magazynie i kazali czekać 2 miechy w dodatku z tylko 10 liniami /mm zamiast z dwudziestoma więc zrezygnowałem i podziękowałem im za taką obsługę :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy często robi różne projekty do druku.

 

By wykonać druk ( sito lub offset ) potrzebne są specjalne klisze

( 1 - kolor składowy + czarny i kaiś tam nie znam się dobrze ), przy pomocy których naświetla się matryce. Przeważnie zostaje mu troche miejsca niewykożystanego na takich kliszach , tak więc przygotował na nich odpowiednio gęste siatki. No i stałem się szczęśliwym posiadaczem ekranów wymiar 5x5 w roznych gestościach ( o ile pamietam to można mieć 2400 dpi czyli ok 90 lini/mm , ale lepiej wykonać mniej gęste siatki ).

Potem jeszcze raz naświtlał klisze ( i przy okazji ekraniki dla mnie :) no i ... niewyszło , tzn. niektóre linie w siatkach były grubsze - no 1 wyszła na oko dobrze. Myśle że wszystko zalezy od kierunku orientacji lini na kliszy, oraz czy grubość lini koresponduje z uzytą rozdzielczością. Myśle że na drukarce drukującej na foli też można takie siatki wykonać , byle by grubość lini + odstęp była podwielokrotnoscią rozdzielczości drukarki.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po poniższym linkiem jest dostępny plik postscriptowy który na drukarce laserowej 600DPI naświetla 30 calowych ekranów o rozdzielczości 100 linii na cal.

http://telescopemaking.org/images/ronchi/r...729cf8ac8fe55a7

 

A jeśli chodzi o wykonanie ekranów o różnej rozdzielczości na naświetlarce to grubość linii (a zarazem rozdzielczość) trzeba ściśle dostosować do rozdzielczości naświetlarki. WYnika to z tego że jak naświetlarka ma wykonać linię o np. grubosci 1 mm i dalej 1 mm przerwy itd. a jej najmniejszy mozliwy do uzyskania punkt to np. 0,4 mm to nie jest w stanie naświetlić 1mm linii tylko na początku leci z liniamii po 0,8 mm a co którś linie (albo przerwę) naświetli jako 1,2 mm. W wyniku czego mamy co jakiś czas linie o większej grubości. Więc aby uzyskać właściwy efekt to trzeba się trzymać wielokrotności najmniejszego punktu możliwego do naświetlenia. Nie uzyskamy wówczas ekrany o rozdzielczości np. 100 LPI ale 113 LPI jednak to chyba nie jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.