Skocz do zawartości

Philips ToUcam Pro 740K + Fujinon


marpio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do sprzedania kamerkę Philips ToUcam Pro 740K. Kamerka jest bez oryginalnej obudowy.

Jest natomiast przerobiona na długie czasy naświetlania. Do zamocowania płytki kamerki wykorzystałem część nasadki kątowej z mojego Meade'a 2070. Kamerka jest zamocowana do obiektywu Fujinon 1.8/17.5-105mm, który sprzedaję razem z kamerką. Obiektyw jest w dobrym stanie z minimalnymi zabrudzeniami wewnątrz(szkoda się nimi przejmować), natomiast na przedniej soczewce widać malutkie wytarcie powłoki(nie sądzę aby miało jakikolwiek wpływ na jakość fotek). Po wykręceniu czterech śrubek mocujących obudowę z obiektywem możemy go odłączyć i wkręcić tulejkę 1.25"(część nasadki), możemy teraz kamerkę podłączyć bezpośrednio do teleskopu zamiast okularu.

Moja propozycja to 230zł + koszty przesyłki

Poniżej kilka fotek zestawu.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marpio, a mógłbyś przybliżyć, jak rozwiązałes problem mocowania pbc, znaczy płytki do tego kątownika?

bo bardzo ciekawy pomysł :)

Płytkę przymocowałem do kątownika czyli fragmentu kątówki przyklejając klejem epoksydowym dwa małe elementy z plastiku w kształcie też kątowniczków. Musiałem trochę kombinować bo zależało mi na podłączeniu Fujinona ale nie chciałem też stracić możliwości podłączenia tulejki 1.25". Jeżeli chcemy zamocować tylko samą tulejkę, wystarczą dwa identyczne plastikowe kątowniczki(lub podobne elementy), a jedynym problemem jest umieszczenie osiowo matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jeszcze nie ma chętnych na mój zestaw. Nie wiem czy jest to spowodowane ceną, jeśli tak to czekam na propozycje. Jeżeli komuś nie pasuje obiektyw, to mogę pomyśleć o sprzedaniu bez obiektywu.

Przypominam, że kamerka jest przerobiona na długie czasy, a to różni ją bardzo od kamerek nieprzerobionych.

O tym jak ryzykowne to przedsięwzięcie wiedzą tylko ci, którzy podjęli się takiej przeróbki.

Philips jest moją drugą kamerką przerobioną na długie czasy, pierwszy był Logitech QCH(już sprzedany).

Kupiłem Canona 350D i szkoda mi, że kamerka będzie się marnować.

Obiektyw, który proponuję w zestawie jest bardzo ciekawą propozycją. Jest to 6x zoom, który zastąpić może kilka obiektywów. Ogniskowe od 17.5mm(duże pole widzenia) do 105mm(prawie teleobiektyw). Wystarczająco dobrą jakość daje już od przysłony 2.8. Porównywałem z Heliosem 2/58mm i Fujinon daje bardzo podobne obrazy, a Helios jest naprawdę niezłym obiektywem jeżeli bierzemy pod uwagę centralną część obrazu(taka nas interesuje w przypadku kamerki internetowej). W tej cenie jaką zaproponowałem Fujinon jest prawie gratis.

Szkoda aby nie był wykorzystany razem z kamerką. Do EOSa nie da się go niestety podłączyć :D

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obiektywu jest pierścień z gwintem 1" do kamerki przemysłowej. Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi. Pierścień umieszcza się z tyłu obiektywu i przykręca ten czarny z otworkami. Obiektyw można teraz przykręcić do kamerki przemysłowej. Cały zestaw elementów na fotce.

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.