Skocz do zawartości

Będą NOWE TESTY...


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

sorrki ale na Waszej stronce piszecie "Tym razem będzie to test teleskopu Meada LDX75 – apochramata o średnicy 127mm na montażu HEQ5 z Autostartem, którego mamy już jakiś czas dzięki firmie FOTOCLASSIC i nie możemy przetestować:"

 

w Fotoclassicu jest : Teleskop - Meade - LDX 75 - AR 5" AT - System optyczny achromatyczny refraktor

 

 

a poza tym to: testujcie, testujcie :D:Beer:

i niech :burza: ida w cholerę

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorrki ale na Waszej stronce piszecie "Tym razem będzie to test teleskopu Meada LDX75 – apochramata o średnicy 127mm na montażu HEQ5 z Autostartem, którego mamy już jakiś czas dzięki firmie FOTOCLASSIC i nie możemy przetestować:"

 

w Fotoclassicu jest : Teleskop - Meade - LDX 75 - AR 5" AT - System optyczny achromatyczny refraktor

a poza tym to: testujcie, testujcie :D:Beer:

i niech :burza: ida w cholerę

 

to był test na czujność... :Beer:

a na serio to przez te cholerne chmurwy już nie wiem co to teleskop... trzeba będzie sobie na nowo wszystko przypominać coby do Newtona piwa nie nalać.... :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był test na czujność... :Beer:

a na serio to przez te cholerne chmurwy już nie wiem co to teleskop... trzeba będzie sobie na nowo wszystko przypominać coby do Newtona piwa nie nalać.... :szczerbaty:

 

no to lepiej sobie przypomnijcie ;) ....reportaze z Waszych obserwacji mocno trzymaja klimat i trzeba przyznac ze zawsze jak je czytam czuje sie jakbym sam stal ze swoim teleskopem u siebie na gorce i obserwowal niebo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emde a ja mam pytanie z innej beczki kompletnie ale też odnośnie Waszych testów. Piszecie, że pole zmierzone było mniejsze o ładnych parę stopni od deklarowanego dla na przykład Vixena LVW czy Naglera. Wiem, że ten parametr jest bardzo często zawyżany ale czy nawet dla takich okularów jak Naglery? Zawsze myślałem, że co jak co ale TV Nagler ma te swoje 82 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była już o tym mowa w wątku testowym na forum, jak mi się wydaje... Pole było mierzone metodą kolimatorową, która być może nie jest w 100% idealna... Niemniej pole w niektórych Plooslach pokrywa się lub jest bardzo zbliżone do producenckich, a w konstrukcjach "poważniejszych" niestety już się dane rozchodzą... dla potwierdzenia powiem że dla Meada 14mm Mirek mierzył kiedyś pole w "normalny" sposób (na gwiazdkach) i wyszedł o ile pamiętam zbliżony (+/-1st) do naszego wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie, ale są malusienkie różniczki...

 

wojna na wyczernienie i wyższość koloru (złoty powinien byc lepszy sprawdźcie to) przy roszeniu i moze wykonania

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.