Skocz do zawartości

Kupię okular


Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Chodzi mi po głowie wskoczenie półkę wyżej i wymiana celestrona x-cel 12,5mm na vixena lub televue.

Plossla meade 26mm też, ale tego dopiero wiosną jak otrzymam dostawkę z USA.

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...e5635c74008534e

Edytowane przez carlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Chyba wiesz co piszesz, inni pewnie nie. Interesujacy okular ? Ze wzgledu na cene , wymiar, ogniskowa , typ , zastosowane soczewki , ER , itd ... . Napisz moze do jakiego telepa i jakie masz to cos ktos domysli sie jaki . :Beer:

Z saiedniego forum wiem, ze do 35 mm . Plossle w swiatlosilmym telepie nie spisuja sie dobrze. Najlepiej kup 20 mm / jak nie masz / kellner z synty . bywaja po 40 zl. Sa czesciowo w plastikowej obudowie ale warto .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig napisałem już chyba wszystko co ważne:

 

- średnia/długa ogniskowa (raczej średnia niż długa, powiedzmy że 10...25mm),

- dobry (nie Nagler ale też nie Kellner), może jakiś lantan na przykład

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swiatlosilnych telepach 20 mm kellner z Synty super i jasne obrazy daje. Sprawdz. Do tego ladnie wspolpracuje z aparatami w projekcji okularowej . Moze na jakims zlocie?

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, planuję wypad na zlocik w Białej, może tam będzie okazja to z chęcią przetestuję :)

 

Jednak myślę o trochę lepszym sprzęcie. Dlatego nie kupowałem od razu wiaderka plossli. Wolę powoli skompletować jakiś w miarę dobry zestaw. Długiego już od tamtej pory kupiłem i jestem zadowolony. Teraz pora na coś co da pow. w granicach 60-90x czyli chyba najczęściej używane do DS. A skoro najczęściej to niech to już będzie dobry okular (do tej pory korzystałem z jakiegoś ruskiego cholerstwa, pole toto ma duże ale fatalnie skorygowane).

 

W sumię mógłbym wziąć jakiegoś nowego lantana z DO, no ale jeśli ktoś ma na zbyciu coś podobnego...

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60x-90x najczęściej?

Niewiem ale masz prawdopodobnie taurusa 270tak?

Ja mam taurusa 380 i do obserwacji DS najlepiej pasue mi okular o ogniskowej około 10mm a do gromad kulistych lepszy wydaje się nawet o mniejszej ogniskowej żędu 7-8mm. Niewiem może to tylko moje spostrzeżenia ale tak mi się wydaje. Power 60x-90x to według mnie raczej do przegladania nieba i obserwacji obiektów które zajmują duży obszar na niebie.

Pozdrawiam Michał

Pogodnego nieba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.