Skocz do zawartości

Dieta


Rekomendowane odpowiedzi

Piotr gratulacje! Ja po urlopie nieco przytyłem, ale mniej więcej trzymam wagę. Chodzi mi po głowi rzucenie palenia więc nie wiadomo jak ta waga będzie wyglądać, ale liczę, że drastycznie nie wzrośnie.

 

 

Rzucaj palenie, rzucaj !! to 100x prostrze niż zrzucanie sadła...

 

Mój przepis:

 

-znalezienie kilka powodów dla których chcesz to zrobić (motywacja)

-odstawka z dnia na dzień

-przez pierwsze kilka tyg. skubiesz cały czas obrane marchewki (karoten chamuje głód nikotynowy)

 

Mi się udało , nie palę od paru lat B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mateuszu :notworthy::notworthy::notworthy: i jeszcze raz :notworthy::notworthy::notworthy: !

A apropo diety to ja mam pare niezawodnych sposobow :

- choroba (minimum 3 tyg) na mocnych antybiotach, z goraczka 40`C(sporadycznie) i niejedzeniem niczego cyklicznie :) - teorytycznie jesli jestesmy na antybiotach wiecej niz 2 tyg to organizm nie bedzie mial tak zwanego laknienia po nich, znaczy nie bedzie cie krecilo by jesc, jesc i jesc.

- chleb typu FIT - to taki chlebek zwykle ciemny, dosc ciezki i ziarnisty. Sycacy i meczymy sie juz przy jego jedzeniu spalajac przez to kalorie + spora dawka blonnika dla naszego ukladu pokarmowego :)

- dieta winogronowa (osobiscie nie testowalem jeszcze ale znajomi mi ja kiedys polecali) polega na zastapieniu winogronami czego sie da, sok z winogron zamiast picia, winogronka zamiast sniadania i kolacji.

- metoda na gloda - jesz dopiero kiedy nie da sie przez twoje burczenie zasnac innym domownikom :Boink: - genialna metoda zdesperowanych dziewczyn z mojego miasta ... skuteczna ale jakim kosztem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mialem dokładnie tak jak Ty,dużo jadłem a nie tyłem,ale myślę że to z wiekiem może się zmienić,ni stąd ni z owad w ciągu roku postarzałem się o 20 Kg,czyli przytyłem

Lubiłem wspinaczkę no i teraz mogę tylko bawić się w zjazdy,o ile można się gdzieś łatwo wspiąć od tyłu,ale zaś za to na siłowni waga mi służy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A ja po półtorarocznej walce o wagę ciągle się nieźle trzymam. Chociaż ostatnio na wiele sobie pozwalam to waga jest w miarę OK.

 

 

Problem w tym że dużo zależy od predyspozycji osobniczych. Jeden wpierda... i nic, a drugi je jak ptaszyna i jest gruby, a już nie daj Boże mieć zaburzenia hormonalne przemiany materii, oj ciężka sprawa. Widziałem już takich.

 

Pozdrawiam i nie żałujcie sobie piwka bo to dobra rzecz :Beer: : wyrobicie sobie mięsień piwny, a i witaminą B się wzbogacicie, nie mówiąc już o mikroelementach zawartych w wodzie.

Edytowane przez doktor Robotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No to teraz ja...

Zacząłem w poniedziałek po zlocie w Bieszczadach

 

Zlot w Bieszczadach - 126, 5 kg

Dzisiaj tj. 7 maja - 123,0 kg i wyraźnie luźniejsze spodnie z potrzebą zapięcia paska na 4 (nie pierwszą) dziurkę!

Oskar dzięki za inspiracje!!!

 

Nie jem w ogóle chleba, makaronu, ziemniaków (ogólnie nie jem zapychaczy - rozpychaczy), mięsa smażonego - nic smażonego, nic słodkiego no poza morelką czy daktylkiem, nie pijam piwa, piję dużo wody i kiedy chce i jaką ilość chce... no i jem mniej

Muszę przyznać, że po pierwszym tygodniu (który był męczarnią) zauważyłem wyraźny spadek łaknienia - nie chce mi się już jeść ok. 22. Jadam mniej - szybciej czuje się syty. Mimo to nauczyłem się nie jeść do syta.

 

Po prostu zacząłem jeść normalnie (bo wcześniej nie jadłem śniadania, nie jadłem obiadu - wracałem do domu i jadłem wszystko za cały dzień)

 

Paweł

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja znów zaczynam iść w drugą stronę.

Mleko, białe serki, owoce, białe mięcho, itp itp plus siłownia, bieganie, basen, wkrótce też piłka nożna i nieco wspinania dla rozrywki. I tak prawie cały tydzień. :) W zdrowym ciele zdrowy duch!

 

93 kg. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znów zaczynam iść w drugą stronę.

Mleko, białe serki, owoce, białe mięcho, itp itp plus siłownia, bieganie, basen, wkrótce też piłka nożna i nieco wspinania dla rozrywki. I tak prawie cały tydzień. :) W zdrowym ciele zdrowy duch!

 

93 kg. :D

 

Ja mogę mięcho pochłaniać tonami!!! Uwielbiam ryby i kurczaki, nie pogardzę kiełbachą i boczkiem :D Ale nie wyobrażam sobie jakiejkolwiek aktywności fizycznej bez odpowiedniej dawki węglowodanów, zarówno przed jak i po wysiłku/treningu. Trzeba uzupełnić zasoby glikogenu mięśniowego. Generalnie dieta powinna być dobrze zbilansowana i nie powinna eliminować jakiegokolwiek składnika (białko, węgle, tluszcz). No, chyba, że jest to krótkotrwała dieta redukcyjna.

 

68-69 kg, 176 cm wzrost.

 

Kanarkusie, po jakich drogach wspinasz się z taką masą :blink: SZACUNEK !!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanarkusie, po jakich drogach wspinasz się z taką masą :blink: SZACUNEK !!!

 

Tylko po łatwiutkich niestety. Ale fajnie jest. :) To akurat zabawa tylko dla rozrywki.

Na inne jestem niesztety za ciężki, by zawisnąć na 'fakersie' i dalej sobie majtać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Oskar - przeczytałem historę twojej diety i bardzo jestem ciekaw co teraz pokazuje Twoja waga

Napisz koniecznie ile ważysz i jeszcze jedno... od początku diety nie jesz pieczywa?

pozdr Kacper

 

Ps. Trzymam kciuki, też mam ochote zrzucić pare ładnych kg ;)

Edytowane przez Kacpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.