Skocz do zawartości

W czym przechowujecie swoje okulary?


grzel

Rekomendowane odpowiedzi

Bajerek jest ;) Prezentuje sie doskonale.

 

Walizeczka kosztowala 324 PLN.

Bylem ze sprzetem, pan wymierzyl, wpasowal w wymiar, rozlokowal i za tydzien walizeczka do odbioru.

Przy odbiorze jeszcze dokladne dopasowanie sprzetu, wyklejenie dodatkowych pianek i juz :Beer:

 

(Wielko)Polska robota!

 

Tak, sprzecik na to zasluzyl :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt prezentuje się świetnie ale 300zl to już ortoskopik by był B) . Ja jestem zboczony wszystko na okulary przeliczam. :Boink:

 

Ale warto poswiecic jeden okular za doskonala ochrone wszystkich ;)

 

Cena jest naprawde dobra.

Wystarczy popatrzeć ile kosztuje porządna torba fotograficzna a co dopiero walizeczka na teleskop.

Chciałbym identyczną... :rolleyes:

Ech... Tylko nie ma jak tego załatwić.... Dla mnie zła lokalizacja firmy :Boink:

 

Napisz skad jestes!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans - pomysł extraliga!

Moje przemyślenia do tematu:

1. Na allegro w demobilach można kupić tanio wojskowe ładownice i pas, albo nawet kamizelkę taktyczną. To spełni tą samą rolę. Na dobitkę to sprzęt rozwojowy :D bo można obwieszać się sukcesywnie. Wyjdzie drożej, ale wejdzie duuuużo więcej niż okulary, które będą też dobrze zabezpieczone.

2. Moja żona jest z zawodu (choć nie jedynego) krawcową. Ma zapasik niezłego materiału na worki żeglarskie, wodoszczelnego- więc lepszy niż jeans. Wiem, że podejmie się, bo chce ... być niezależniejsza ;) Myślę, że cena robocizny... do dogadania, ale z nią. Chceta, to piszta! Myślę, że Emde to nawet na jakieś fory liczyć może :D

3. Polaris - sprzęcior extra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis w koncu odebralem z Paco-Cases walizeczke:

 

 

 

I teraz trzymam w niej to:

 

 

 

Calosc wazy 9kg, wszystkie elementy w srodku sa idealnie spasowane :banan:

Nareszcie!

 

I tak sie zdobywa uznanie w poznańskim-uznanie na astro forum - Jurek, chciałem powiedziec Polaris :D

 

Na prawdę można sie od ciebie uczyc dbałości o sprzęt dlatego chętnie od ciebie kupuję co nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badzo ladna walizeczka. Co za okulary tam siedza, jezeli mozna spytac?

Maciek

 

Oczywiscie :-)

 

Z ostatniego zdjecia od dolu mamy:

 

Vixen Plossl 32mm

Vixen LVW 22mm

Vixen LVW 13mm

Vixen LV 9mm

Vixen LV 7mm

Vixen Barlow x2

 

Coz za roznorodnosc producentow, prawda? :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak sie zdobywa uznanie w poznańskim-uznanie na astro forum - Jurek, chciałem powiedziec Polaris :D

 

Na prawdę można sie od ciebie uczyc dbałości o sprzęt dlatego chętnie od ciebie kupuję co nieco.

 

Marcin.

Ale i tak dziekuje, Astrokosmo :-)

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie :-)

 

Z ostatniego zdjecia od dolu mamy:

 

Vixen Plossl 32mm

Vixen LVW 22mm

Vixen LVW 13mm

Vixen LV 9mm

Vixen LV 7mm

Vixen Barlow x2

 

Coz za roznorodnosc producentow, prawda? :szczerbaty:

Piekna kolekcja. A jezeli moge zapytac, czy sklep, w ktorym kupujesz sprzedaje jakies inne marki? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekna kolekcja. A jezeli moge zapytac, czy sklep, w ktorym kupujesz sprzedaje jakies inne marki? :lol:

 

:ha: Tak, sprzedaje!

O ile 4 srodkowe okulary to swiadomy wybor, tak pozycje 1 i 5 to zupelny przypadek.

Ale fakt, ze calosc kupiona w jednej firmie - sprawdzonej i lubianej. Dzis kupujesz, jutro masz sprzet u progu domu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niecierpliwie polarisie czekam na chrzest bojowy tej Twojej walizeczki, bo o ile ona wygląda rewelacyjnie i wszystko ładnie poukładane, to zastosowanie jej również jako pojemnik na okulary, hmm no bardzo jestem ciekaw jak Ci się sprawdzi, no chyba, że w czasie obserwacji szkła trzymasz pochowane po kieszeniach, a ta walizeczka tylko transportowa

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niecierpliwie polarisie czekam na chrzest bojowy tej Twojej walizeczki, bo o ile ona wygląda rewelacyjnie i wszystko ładnie poukładane, to zastosowanie jej również jako pojemnik na okulary, hmm no bardzo jestem ciekaw jak Ci się sprawdzi, no chyba, że w czasie obserwacji szkła trzymasz pochowane po kieszeniach, a ta walizeczka tylko transportowa

pozdrowienia

 

To tylko/az walizka do przechowywania i transportu.

W czasie obserwacji bedzie sobie grzecznie lezec w bagazniku samochodu, a okularki beda spoczywac na mojej ulubionej poleczce statywowej gdzie mam miejsce na 5x1,25" i 2x2" :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko na takiej półeczce łatwo o upadek okularu, ja przerobiłem walizeczkę po sztućcach i jest super stawiam ją jak na razie na taborecie, ale wkrótce się to zmieni bo projektuje stojak który będzie miał także specjalną pochyloną półkę na mapki z czerwonym podświetleniem i kramlą do przytrzymania mapy. Kiedy prowadzę obserwacje cały sprzęt mam pod ręką na odpowiedniej wysokości dla synty no i oczywiście żadne szkiełko nie spadnie, każdy okular ma swoje miejsce lubie porządek. Kiedy kończę zamykam walizkę i sprzęt jest bezpieczny nawet po upadku walizki otulony gąbką, teraz zastanawiam się nad zamontowaniem tam małego czerwonego światełka żeby po otwarciu samo się zapalało, będzie to bardzo wygodne gdyż często ją zamykam aby uchronić okulary przed osadzaniem się rosy (kolejna zaleta walizki).

 

Pozdrawiam Adam :Beer:

kkk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko na takiej półeczce łatwo o upadek okularu, ja przerobiłem walizeczkę po sztućcach i jest super stawiam ją jak na razie na taborecie, ale wkrótce się to zmieni bo projektuje stojak który będzie miał także specjalną pochyloną półkę na mapki z czerwonym podświetleniem i kramlą do przytrzymania mapy. Kiedy prowadzę obserwacje cały sprzęt mam pod ręką na odpowiedniej wysokości dla synty no i oczywiście żadne szkiełko nie spadnie, każdy okular ma swoje miejsce lubie porządek. Kiedy kończę zamykam walizkę i sprzęt jest bezpieczny nawet po upadku walizki otulony gąbką, teraz zastanawiam się nad zamontowaniem tam małego czerwonego światełka żeby po otwarciu samo się zapalało, będzie to bardzo wygodne gdyż często ją zamykam aby uchronić okulary przed osadzaniem się rosy (kolejna zaleta walizki).

 

Pozdrawiam Adam :Beer:

 

Jaka fajna walizeczka :-)

 

Nie bez kozery napisalem, ze ta poleczka na okulary to moja ulubiona, bo to nie zwykla plaska poleczka tylko stalowe kolo z otworami na tuleje okularow w ktorych sprzet siedzi pewnie. Jak na razie nie mialem zadnych horrorow ze spadajacymi szkielkami ;)

Ale Twoja walizeczka jest cacy-bezpieczna :Beer: Tylko uwazaj, bo po ciemku latwo ja z taboretu stracic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo przy takich cacuszkach i w takim posłanku, to już mus i pozytywkę :D

pozdrowienia :Beer:

Może to śmiesznie zabrzmiało ale naprawdę takie światełko w tym przypadku było by bardzo przydatne bo teraz musze za każdym razem przyświecać małą lampką i muszę przyznać że nie jest to zbyt wygodne, co innego w pełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak moje rozwiazanie z ladownica na magazynki jest bardziej poreczne niz walizki i poleczki ;)

 

Pozdrawiam.

 

Rozszerzyłbym....

w terenie - ładownica, w domciu - walizeczka. Żeby było jak w tej przedwojennej reklamie pewnych wyrobów gumowych : "prędzej serce ci pęknie" :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.