Skocz do zawartości

Pokaż gdzie mieszkasz Mapa Astroforumowiczów


Hamster

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy zauważyliście, ale dla wielu obszarów Poski są dostępne obrazy satelitarne o dużo wyższej rozdzielczości niż dawniej. Dotyczy to programu Earth Google, ale też http://maps.google.com gdzie jest teraz dużo lepsze pokrycie Polski mapami i te same, w wielu miejscach (Toruń :helo: ), dużo dokładniejsze obrazy satelitarne.

Oczywiście nasze szpile na Mapie Astroforumowiczów też są na lepszych obrazach satelitarnych. Poza tym widzę, że pojawiła się możliwość dodawania miejsc, a nie tylko ludzi. Droga do oznaczania miejsc zlotów otwarta :Beer:

BTW. Widzę, że mamy też astro-kolegę (a nawet dwóch) z Brazylii.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość ignisdei

Umieściłem się tam pare tygodni temu, jestem więc na mapie, mieszkam w Obornikach, prócz Poznania mam niedaleczko siebie kolegę z Biedruska oraz Szamotuł i na

północ jest kolega z Piły. Warto by się poznać . Pozdr Robert :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z Obornik.

Tam jeżdżą koledzy z Poznania do Puszczy.

Do miejsca Wypalanki.

Jak chcesz to Ci podeślę mapkę miejsca.

Albo najlepiej daj telefon to jak Poznań bedzie tam jechał, to się umówimy na rynku w Obornikach i zabierzemy razem. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
To z TEGO Biedruska, gdzie jest poligon wojskowy?

Spędziłem tam kilkanaście lat temu "czarowne" dwa tygodnie, strzelając do czołgów i obierając ziemniaki (ups - pyry).

 

Tak, oczywiście poligon zaczyna sie tuż za Obornikami tzn.zaczynają się w lesie tabliczki teren wojskowy wstęp wzbroniony, (to relikt PRL lecz nikt sobie z tego nic nie robi) prawdziwy poligon a przy tym podejrzewam i manewry są kilkanaście km dalej czasem słychac urocze wystrzały az szyby drążą. Ale kiedyś za młodu były częstrze i głośniejsze. Na poligonie kręcono też "Ogniem i mieczem" w tym scenę ze Zbaraża, wielu okolicznych

rolników ma np. wykonane bramy czy ogrodzenia z elemetów makiety zamku Zbarazkiego a na ścianach stodół wiszą pozsostawione przez ekipę Hoffmana koła machin obleżniczych. Podobno filmowcy pozostaiwli po sobie większe pobojowisko niż po prawdziwej bitwie. :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie wiem czy zauważyliście, ale dla wielu obszarów Poski są dostępne obrazy satelitarne o dużo wyższej rozdzielczości niż dawniej. Dotyczy to programu Earth Google, ale też http://maps.google.com gdzie jest teraz dużo lepsze pokrycie Polski mapami i te same, w wielu miejscach (Toruń :helo: ), dużo dokładniejsze obrazy satelitarne.

 

Dziś to zauważyłem :) Te nowe zdjęcia pochodzą z DigitalGlobe, robione przez satelitę QickBird2.

http://archivetool3.digitalglobe.com

 

Zdjęcia porażają mnie swoją rozdzielczością. Czekam z niecierpliwością na ... Białystok. Swoją Rudnicę już znalazłem, baaa nawet drzewo przy domu :D Niesamowite!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.