Skocz do zawartości

A taki tam wczorajszy Łysy z automatu...


Hamster

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

Ale na ciepłe frytki musisz jeszcze poczekać, gdzie podziała się ostrość na tych fotkach, może jest schowana po drugiej stronie Księżyca ;) ;) ;)

 

Pozdrawlaju gryzonia ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na ciepłe frytki musisz jeszcze poczekać, gdzie podziała się ostrość na tych fotkach, może jest schowana po drugiej stronie Księżyca ;) ;) ;)

 

Pozdrawlaju gryzonia ;D ;D ;D

 

Ostrość ?? Hmmmm Sam miałem z nią problemy jak robiłem te foty, kilka piwek było wieczorkiem ;D :P Dlatego z automatu strzelałem i naciskałem spust paluchem tak więc statywik mógł też nie zdążyć wytłumić drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrosc rozjechala sie przez aberacje (Hamster ma Celestrona 102mm f5) ktora jest na tak jasnym obiekcie jest bardzo duza. Czy moje twierdzienie jest poprawne ?

 

A wiesz że to możliwe...jednak podczas obserwacji wizualnych obraz jest bardziej ostry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Aberracja chromatyczna swoje tu wnosi ale to nie jedyna przyczyna nieostrości tego zdjęcia, reszta to nieostrości na obiektywie aparatu i niedokładne zogniskowanie na wyświetlaczu 8)

Mam chwilowo taką lunetke to cyknę porównawczą fotę Łysemu i zobaczymy co jest nie tak ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Januszu:

1. Tobie tez wychodzi nieostro.

2. Juz Ci kiedys pisalem ze to nieladnie ludzi zniechecac, jak na pierwsze proby zdjecia sa dla mnie OK.

 

Konkluzja: prosze o rewidowanie swoich wypowiedzi w swietle swoich dokonan.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Daj sobie spokój Papatek z uwagami Eks Katedra, Hamster poćwiczy na trzeźwo i wyjdzie ostrzej ale musi trochę popróbować a nie osiadać na laurach w euforii po sześciopaku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamster poćwiczy na trzeźwo i wyjdzie ostrzej ale musi trochę popróbować a nie osiadać na laurach w euforii po sześciopaku ;)

 

A bo psiokrew albo padam na ryj po pracy albo niebo zasrane chmurami a jak pójde sobie na piwko to się pogoda robi !! :( Taki pech. No i wczoraj to było z doskoku, zobaczyłem za oknem Łysego z Marsem i próbowałem coś cyknąć i może faktycznie trochę nie ostre wyszło. Potestuję jeszcze to zobaczymy w czym tkwił błąd. Podejrzewam, że jednak są problemy z ustawieniem dokładnej ostrości przez aparat w trybie autofokus ze względu na aberrację przy dużych powiększeniach. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Może aparat ustawia ostro fiolet lub podczerwień stojące w achromacie trochę obok ostrości wizualnej ???

Lepiej ustaw w opcji z GÓRKĄ w ikonce na nieskończoność i operuj ręcznie fokuserem, pomyśl trochę sam za procesorek aparatu zawsze warto 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz a z Twojego aparatu wychodzi przesuniecie pomiedzy kanalami barwnymi i to znaczne, byc moze to wina sprzetu optycznego ktorego urzywasz, moze powinienes nad nim troche popracowac...... ? ;)

 

jestes zadowolony z takiego komentarza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jednak są problemy z ustawieniem dokładnej ostrości przez aparat w trybie autofokus ze względu na aberrację przy dużych powiększeniach. ???

 

Hamster, autofocus poradzi sobie bez większych problemów z Księżycem. Ale pod warunkiem, że jest w trybie Single, a nie Continous. Wyłącz to dziadostwo, szkoda akumulatorów, a i efekt będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Pewnie że jestem zadowolony z takiego stymulujacego do działania komentarza Papatek ale jak wiesz zwykle szewc bez butów chodzi a na obserwacje nie zabrałem okularu projekcyjnego do CP-4500 i fociłem z ręki z przyłożenia do okularu czyli tak jak zwykle uwielbiam, na oko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne, aczkolwiek mam nadal problemy z ustawianiem ostrości. Myślałem, że przez lustrzankę to będzie bułka z masłem. Jest lepiej niż webem ale nadal nie ideał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

No, na ideał to zasłużył sobie tylko Bruce Wylys w filmie "V Element" w jego końcowej scenie w Nucleolabie 8)

Nawet Apo i cyfrowa lustrzanka nie poradzi z ostroscią jak problem jest z turbulencją, atmosfera jest nieubłagana niestety :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no te zdjęcia są już fajne. Fakt, że widać aberację, ale ostość zdecydowanie lepsza niż w tym pierwszym zdjęciu.

Jak rozumiem, to projekcja okularowa?

Właśnie zastanawiałem się nad przewagą projekcji okularowej nad fotkami w ognisku głównym i doszedłem do wniosku, że co prawda jakość troszkę gorsza, ale możliwości powerowania wynikające z posiadanych okularów są tu zdecydowaną zaletą. Ja ze swym sprzętem nie jestem w stanie robić innych powiększeń niż to co pokazałem.

Co muszę nabyć, abym mógł powerować i jakiej to musi być klasy aby nie obniżać parametrów apochromatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.