Skocz do zawartości

A taki tam wczorajszy Łysy z automatu...


Hamster

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

Uszeregujmy od najlepszej w dół metody dające najwyższą jakość

obrazu:

 

1) Fotografia w ognisku głównym, nie wymaga dodatkowych elementów optycznych zawsze w minimalnym stopniu psujacych jakość obrazu.

Z reguły wymaga odpowiedniego chipu CCD z mniejszymi pixelami aby w pełni wykorzystać rozdzielczość teleskopu z daną światłosiłą.

 

2) Foto w ognisku głównym z dobrze dobranym Barlowem (inaczej projekcja ujemna) pozwala zwiększyć skalę obrazu od 2 do 5x bez dużych strat na jakości.

Najlepsze są tu dedykowane Barlowy do danego typu sprzętu danego producenta.

 

3) Fotografia w projekcji okularowej, tu rozrzuty jakości są największe bo zwykłe okulary z reguły kiepsko pracują w projekcji, tylko specjalne okulary projekcyjne są odpowiednio skorygowane do pracy afokalnej i tworzenia ładnego obrazu na płaszczyźnie w pewnej odległości za okularem na kliszy czy innym detektorze promieniowania elektromagnetycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Do twojego Fluoryta Crocodile przydałby się jakiś rozsądny barlow 2-3x z korekcją APO najlepiej dedykowany do Vixena, czy mają coś takiego w ofercie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crocodylku i Hamsterku

ja też umię robić słabe fotki i nie ma co się załamywać lub przerywać zabawę, a trening czyni mistrza. Między innymi kolegami Tomek Togal uczynił ten wielki krok, a dla mnie największym autorytetem foto jest Misiek. Aby nie drażnić Mistrza swoimi fotami to podsyłam je Tomkowi, no i muszę się nie skromnie przyznać, że za ostatnie nie było już jedynki, więc kupiłem nowy film i jestem heppi. NIE WIEM TYLKO CZY ROBIĘ POPRAWNE NOTATKI DO ZDIĘĆ.

Notuję czułość,czas,ogniskową,przysłonę, robię to samo zdięcie w kilku czasach.

pozdrawiam Andrzej z Opola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tak jak zauważył Janusz atmosfera nie zawsze pozwala na zrobienie odpowiednio ostrego zdjęcia. Nawet jak się patrzy przez okular to wydaje się, że ostrość jest OK a tu za moment już nie.

 

Z mojej perspektywy nie zdecydowałem się na razie na zakup większego teleskopu bo sprawdziłem, że czym większe lustro tym czasami gorszy obraz :o Ale cóż w Warszawie cudów się nie da zrobić :-[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.