Skocz do zawartości

Pliki graficzne w galerii


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy uzytkownicy, chcialem Was zapytac, co robia "magicznie" dziwne pliki w galerii? Galeria ma sluzyc pokazywaniu swoich zdjec, archiwizowaniu ich itp. Na pewno nie ma sluzyc jako "teczka" na pokazywanie tymczasowych screenshotow.

 

Zastanawiam sie, po co np. Sumas wrzucil takie zdjecia ilustracyjne do watku:

http://galeria.astro-forum.org/details.php?image_id=1036

 

kiedy mogl je zwyczajnie dodac do posta jako zalacznik?

 

Zakladam, ze po prostu nie wszyscy wiedza, ze na tym forum (w przeciwienstwie np. do A4U) pliki dolacza sie do postow - tak samo jak np. do maila. Nie trzeba ich nigdzie wczesniej wgrywac.

 

Przy pisaniu postu, ponizej pola tekstowego macie przeciez opcje "Zalaczniki". To wszystko! Latwo i przyjemnie.

 

Od dzisiaj dziwne "zdjecie", ktore nie sa zdjeciami, bedziemy z galerii usuwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... na tym forum pliki dolacza sie do postow - tak samo jak np. do maila. Nie trzeba ich nigdzie wczesniej wgrywac.

Przy pisaniu postu, ponizej pola tekstowego macie przeciez opcje "Zalaczniki". To wszystko! Latwo i przyjemnie...

I za to między innymi lubię to forum. :notworthy: W wielu innych musi się człowiek nakombinować, gdzie umieścić obrazek, żeby go było w poście widać. A po roku okazuje się, że i tak zniknął (bo z jakiś powodów nie ma go na serwerze, na którym go umieściliśmy) i nasz post jest lekko nieczytelny bez obrazków. A tu po prostu: raz a dobrze.

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam! sumas poprostu obszedł "zakaz" pokazywania pełnej rozdzielczości zdjęć z forum w wątku :)

 

http://galeria.astro-forum.org/data/media/12/corel056.jpg

 

zamiast miniaturki pokazał tak

 

corel056.jpg

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu wlasnie chodzi, zeby byly miniaturki. Powody:

1. jak czytasz potem odpowiedzi, to nie ciagniesz za kazdym razem pelnych obrazkow - a jak masz marne lacze, to mozna sie zirytowac

 

2. ciagniecie za kazdym razem duzych fotek zwieksza 100x transfer.

 

Miniaturka nie jest problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, dopiero teraz przeczytałem ten wątek,

przepraszam za to zamieszczanie, po prostu chciałem żeby post w temacie lepiej wyglądał :notworthy:

byłem pewien, że to jeden i ten sam serwer, więc niema znaczenia jak go "podam",

ale zapomniałem na smierć o modemowcach :notworthy: (ale nie dziwcie się, człek chciałby jak najszybciej zapomnieć o koszmarach)

inna sprawa, że chciałem "przy okazji" "zaobrazkować" podobne posty na A4U, zupełnie nieświadomie

i dopiero teraz załapałem, że tym, wyrządzam krzywdę temu serwerowiu

jeszcze raz prosze o wybacznie, już niebedę :rolleyes:

i posprzątałem już

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zamieszczania mniej waznych plikow graficznych polecam serwisy

http://imageshack.us (bardzo latwo mozna wygenerwowac miniature)

http://www.imagehosting.us

 

czy tez polski http://fotosik.pl

 

Ziomber - czy ty czytasz w ogole to co ja pisze? Po co polecasz inne serwisy, jak tu sie fotki dolacza do posta? Po to jest ta funkcjonalnosc, zebysmy wszyscy z niej korzystali!

 

 

sorry, dopiero teraz przeczytałem ten wątek,

przepraszam za to zamieszczanie, po prostu chciałem żeby post w temacie lepiej wyglądał :notworthy:

byłem pewien, że to jeden i ten sam serwer, więc niema znaczenia jak go "podam",

ale zapomniałem na smierć o modemowcach :notworthy: (ale nie dziwcie się, człek chciałby jak najszybciej zapomnieć o koszmarach)

inna sprawa, że chciałem "przy okazji" "zaobrazkować" podobne posty na A4U, zupełnie nieświadomie

i dopiero teraz załapałem, że tym, wyrządzam krzywdę temu serwerowiu

jeszcze raz prosze o wybacznie, już niebedę :rolleyes:

i posprzątałem już

pozdrowienia

 

Bog zaplac dobry czlowieku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomber - czy ty czytasz w ogole to co ja pisze? Po co polecasz inne serwisy, jak tu sie fotki dolacza do posta? Po to jest ta funkcjonalnosc, zebysmy wszyscy z niej korzystali!
"Adam! sumas poprostu obszedł "zakaz" pokazywania pełnej rozdzielczości zdjęć z forum w wątku"....

A miniaturki na forum takiej funkcjonalnosci nie maja...

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.