Skocz do zawartości

Kolejny Meade w Lidlu... w Czechach


Lampka

Rekomendowane odpowiedzi

ETX kupiony :Salut:

Co prawda jeszcze jest w Cieszynie, ale w poniedziałek już go będziemy w toruńskim gronie oblewać :Beer::pijacy:

Jak go będę miał w rękach, to pewnie zrobimy lokalną obdukcję sprzętu z testowaniem.

 

A kto wie, czy w czeskich Lidlach można płacić kartami płatniczymi? Być może jutro wybiorę się do Ostrawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m
Odnośnie ETXa...

Miałem takowego przez rok. Do astrofoto kompletnie się nie nadaje, ale jako przenośny teleskopik na wypady np. w góry i wstępne zapoznawanie się z niebem TO ŚWIETNA ZABAWKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Świetne, szybkie goto, ilość obiektów w autostarze nie do ogarnięcia, prowadzi w obu układach: azymutalnym i paralaktycznym, zrobienie drewnianego lekkiego (jak cały telepik) klina to nie problem.

Wizualne wycieczki tym teleksopikiem, szczególnie te pierwsze - to niezapomniane wrażenia i ogromna frajda!!!, a na piggybacku to może nawet będzie można coś sfocić...

Jako lekki i jasny spot-teleskopik (za 7 setek) SERDECZNIE POLECAM!!!

 

no to ja nie wiedziałem, że kompletnie się nie nadaje.... ;)

 

eeee Tom-cio nie przesadzaj, na początek jeżeli ktoś ma taki zapał jak np Qubanos spokojnie da się coś sfocić ETXem - zdaje się że mój egzemplarz jechał z obiektywem 50 mm spokojnie 180" a w ognisku głównym chyba po 30~50"- a to w połączeniu z 300D/350D daje naprawdę niezły wypas !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja nie wiedziałem, że kompletnie się nie nadaje.... ;)

 

eeee Tom-cio nie przesadzaj, na początek jeżeli ktoś ma taki zapał jak np Qubanos spokojnie da się coś sfocić ETXem - zdaje się że mój egzemplarz jechał z obiektywem 50 mm spokojnie 180" a w ognisku głównym chyba po 30~50"- a to w połączeniu z 300D/350D daje naprawdę niezły wypas !

 

Egzemplarz którym dysponowałem do astrofoto kompletnie się nie nadawał nawet w wersji paralaktycznej. Ot musiał być jakiś słaby... i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto wie, czy w czeskich Lidlach można płacić kartami płatniczymi? Być może jutro wybiorę się do Ostrawy.

A dlaczego nie? Teraz to już chyba wszędzie można kartą. W krajach bardziej cywilizowanych, to i u taksówkarza zapłacisz kartą. A Lidl to nie stragan z marchewką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie? Teraz to już chyba wszędzie można kartą. W krajach bardziej cywilizowanych, to i u taksówkarza zapłacisz kartą. A Lidl to nie stragan z marchewką.

W rybnickim Lidlu można płacić kartą dopiero od miesiąca. Wcześniej było "to jest dyskont spożywczy, my tu mamy tak małe marże, że nas nie stać na obsługę kart" :D Ale w końcu zmądrzeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, to SkyLux:

http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c.o.20051215.index

Coś mi się zdaję, że i tego osobnika kupię. Jak już ktoś tu pisał, ma on dużo dłuższą ogniskową od ETX. Może kiedyś przy jakimś większym sprzęcie przyda się do guidowania. A i montaż można lekko podrasować i do wizuala jak znalazł, czy to ze SkyLuxem, czy też z moim MTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to możesz mieć obawy. Mój kuzyn kupował w Lidlu w bardzo małej miejscowości Trzyniec, ale płacił gotówką.

W dobrą pogodę Trzyniec z okna widzę :-) A w zasadzie to górę Javorovy Vrch niedaleko tej miejscowości. 50 km w linii prostej.

 

Nie udało mi się kupić nowego Lidloskopu - w Ostrawie już nie było, a na rajd po mniejszych miejscowościach brakło czasu. Pozostaje liczyć, że może kiedyś pojawi się coś w naszych Lidlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrą pogodę Trzyniec z okna widzę :-) A w zasadzie to górę Javorovy Vrch niedaleko tej miejscowości. 50 km w linii prostej.

 

Nie udało mi się kupić nowego Lidloskopu - w Ostrawie już nie było, a na rajd po mniejszych miejscowościach brakło czasu. Pozostaje liczyć, że może kiedyś pojawi się coś w naszych Lidlach.

 

Zawsze jest szansa kupić lidloscopa na zachodzie:

http://www.lidl.de/de/home.nsf/pages/c.o.2...r-Teleskop.ar13

 

A ja jestem bardzo ciekaw jak takie cudo sprawdza się w ziemskich obserwacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj SkyLux w Lidlach. Kupił go ktoś poza mną? :D

http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c.o.2...kop_refrakcyjny

Jechałem po niego prawie 50 km, bo w Toruniu niestety nie rzucili. Do Świecia dotarłem o 8.20, goniony przeczuciem, że była tylko jedna sztuka i jeden jego amator miejscowy jakiś. Na miejscu okazało się, że jest jeszcze gorzej. Obsługa sklepu właśnie wyrzucała klientów z powodu wyłączenia prądu. Udało mi się jednak przedrzeć przez kordon ochroniarzy i po omacku zacząłem szukać SkyLuxa. Niestety w sklepie było ciemno jak u Afroamerykana w d... W końcu pomógł mi ochroniarz i świecąc swoją komórą zaprowadził mnie do odpowiedniej półki. A tam...chyba z dwadzieścia SkyLuxów. Wziąłem pierwszego z brzegu, przyłożyłem kasjerce szukacza do skroni i wcisnąłem jej 400 zł. Na szczęście kasy działały na jakimś awaryjnym zasilaniu. Byłem ostatnim klientem w Lidlu, za mną tylko powiewała kartka na drzwiach "Sklep nieczynny do odwołania z powodu...".

Nie wiem, czy warto było walczyć o taki badziew? Po raz kolejny wmawiam sobie, że to była świetna okazja. W końcu straciłem tylko 400 zł, a mam rurkę achromatyczną i EQ3(?).

PS. No i statyw jest oczywiście aluminiowy, ale wygląda dokładnie tak, jak na zdjęciu w linku powyżej. Może to inna wersja niż w poprzednich SL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj SkyLux w Lidlach. Kupił go ktoś poza mną? :D

http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c.o.2...kop_refrakcyjny

Jechałem po niego prawie 50 km, bo w Toruniu niestety nie rzucili. Do Świecia dotarłem o 8.20, goniony przeczuciem, że była tylko jedna sztuka i jeden jego amator miejscowy jakiś. Na miejscu okazało się, że jest jeszcze gorzej. Obsługa sklepu właśnie wyrzucała klientów z powodu wyłączenia prądu. Udało mi się jednak przedrzeć przez kordon ochroniarzy i po omacku zacząłem szukać SkyLuxa. Niestety w sklepie było ciemno jak u Afroamerykana w d... W końcu pomógł mi ochroniarz i świecąc swoją komórą zaprowadził mnie do odpowiedniej półki. A tam...chyba z dwadzieścia SkyLuxów. Wziąłem pierwszego z brzegu, przyłożyłem kasjerce szukacza do skroni i wcisnąłem jej 400 zł. Na szczęście kasy działały na jakimś awaryjnym zasilaniu. Byłem ostatnim klientem w Lidlu, za mną tylko powiewała kartka na drzwiach "Sklep nieczynny do odwołania z powodu...".

Nie wiem, czy warto było walczyć o taki badziew? Po raz kolejny wmawiam sobie, że to była świetna okazja. W końcu straciłem tylko 400 zł, a mam rurkę achromatyczną i EQ3(?).

PS. No i statyw jest oczywiście aluminiowy, ale wygląda dokładnie tak, jak na zdjęciu w linku powyżej. Może to inna wersja niż w poprzednich SL?

 

Ja kupilem :-)

Mysle, ze bylo warto.

 

W Poznaniu na Debcu byly 3 sztuki, tylko ja macalem.

Wzialem srodkowa i zerknalem czy wszystko jest na miejscu i zaplacilem karta - cale szczescie byla taka mozliwosc.

Dzis wieczorem bede go dokladnie obmacywal.

Statyw jest alu ale z okraglymi nogami taki stylizowany na stalowy.

 

Pani przy kasie jak zaczela otwierac karton, to szepnela: "O Matko Boska, ile to ma czesci, prawie jak puzzle." :-)))))))))))))

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje chłopaki! Teraz macie prezent dla dzieciaków pod choinkę... :szczerbaty:

Mam nadzieję, że moje chłopaki tego nie przeczytają.

Oficjalnie jest to przecież wypasiony, highendowy teleskop taty. :szczerbaty:

Co do montażu, nie wiem czy to ten sam co dawniej, bo starego nie widziałem. Wrzucam więc gorące fotki.

Cały.jpg montaż1.jpg montaż2.jpg

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka nogi wyglądają na stalowe :szczerbaty: one są 1.5" czy jakieś inne? Ciekawe czy są lepsze od zwykłych alusów :rolleyes::szczerbaty:

 

Waza tyle samo, wiec pewnie podobnie, ale wygladaja lepiej :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one są 1.5" czy jakieś inne?

Dokładnie 1,5". Ale montaż trochę inaczej wygląda niż ten:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...pe=post&id=6779

Jakby troszku grubszy.

O ili w tym linku to SkyLux. Wziąłem go z wątku o tuningu SkyLuxa.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.