Skocz do zawartości

Kolejny Meade w Lidlu... w Czechach


Lampka

Rekomendowane odpowiedzi

nogi i owszem całkiem, całkiem :szczerbaty:

ale Lampka, te uszy, które mocują je do głowicy, są metalowe czy plastikowe?

i tak na wyczucie, jak oceniasz stabilność tego montażu? bardzo się gnie, skręca?

a i oprawa celi obiektywu, jest metalowa?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nogi i owszem całkiem, całkiem :szczerbaty:

 

 

Nie wiem jak u innych ale w tym, którego ja kupiłem nogi są stalowe. Zawsze mnie zastanawiało po co oni robią nogi z aluminium, które przecież jest droższe. Widać poszli w końcu po rozum do głowy.

 

Do kompletu dodano bardzo fajną obrotową mapke nieba, mape Księzyca oraz program Cartes du Ciel

 

W sumie nawet kosztem trochę wyższej ceny mogli by dawać w komplecie jakiś fajny filtr słoneczny obiektywowy.

 

Cela soczewki jest z tworzywa. Całość prezentuje się znacznie lepiej niż poprzedni Sky Lux, a jakie będzie dawał obrazy to zobaczymy.

 

 

Sprawdziłem raz jeszcze tak jak Lampka magnesem i rzeczywiście dałem się nabrać są z aluminium. W instrukcji takze napisali, że są z Al. Ale naprawdę wygląd i sztywność jak ze stali. Wypełni się nogi piaskiem i będzie jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych ale w tym, którego ja kupiłem nogi są stalowe. Zawsze mnie zastanawiało po co oni robią nogi z aluminium, które przecież jest droższe. Widać poszli w końcu po rozum do głowy.

 

Do kompletu dodano bardzo fajną obrotową mapke nieba, mape Księzyca oraz program Cartes du Ciel

 

W sumie nawet kosztem trochę wyższej ceny mogli by dawać w komplecie jakiś fajny filtr słoneczny obiektywowy.

 

Cela soczewki jest z tworzywa. Całość prezentuje się znacznie lepiej niż poprzedni Sky Lux, a jakie będzie dawał obrazy to zobaczymy.

Sprawdziłem raz jeszcze tak jak Lampka magnesem i rzeczywiście dałem się nabrać są z aluminium. W instrukcji takze napisali, że są z Al. Ale naprawdę wygląd i sztywność jak ze stali. Wypełni się nogi piaskiem i będzie jeszcze lepiej.

 

To ciekawe, bo na kartonie jest napisane "statyw aluminiowy".

 

Edit: ano wlasnie, jednak alu :-)

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam sorry za zamieszanie. Sprawdziłem magnesem i dałem się nabrac są z aluminium.

 

hmm ale na stal kwasową magnes też nie działa,

więc może na wagę bedzie łatwiej stwierdzić? :D

bo podejrzanie za bardzo, te nogi się błyszczą, jak na aluminium :rolleyes:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. Wyciąg jak w starszym bracie - feeria refleksów. Świeci się jak psu... No i smary chyba też bardzo gęste. U mnie w zasadzie trudno cokolwiek powiedzieć o wyważeniu, bo i tak "zachowuje równowagę" niezależnie od położenia ciężarka. :Boink:

PS. Ale i tak jestem zadowolony. Zresztą u mnie teraz wysyp "Lidlów". W drodze jest już ETX70.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak jeden do drugiego będą się miały Twoje zakupy. Apertura jakby ta sama. :Beer:

Sam jutro zobaczę z ciekawości, czy w Nowym Sączu są wogóle.

A propos: gdybym chciał swój 150 przysłonic do 70, to światłosiła zmaleje z 1200/150 do 1200/70 ?

Zastanawiam się gdybym miał na swoim zamontowaną dodatkowo taka rurkę, to czy po przysłonięciu porównanie obiektywów byłoby miarodajne???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. Wyciąg jak w starszym bracie - feeria refleksów. Świeci się jak psu... No i smary chyba też bardzo gęste. U mnie w zasadzie trudno cokolwiek powiedzieć o wyważeniu, bo i tak "zachowuje równowagę" niezależnie od położenia ciężarka. :Boink:

PS. Ale i tak jestem zadowolony. Zresztą u mnie teraz wysyp "Lidlów". W drodze jest już ETX70.

chinczykowi się nie chcialo pomalowac... kup w sklepie czarną matowę farbe modelarska (4zł) i pędzelek (1zł), rozkręć wyciąg (3 sruby) pomaluj 2-3 razy całą tą dyskotekę... teraz KOSMOS jest czarniejszy.

farbe zabrac akrylowa nie olejną, bo jak kapnie gdzie nie moze to jest jakas szansa na negocjowanie z PLAMĄ :) (mała, ale jest)

Sam tak zrobiłem, poprawa obrazu o jakies 10-15% (subiektywnie)

W Syncie (200/1200) tez poprawiałem po żołtych....Generalnie wyczernienie jest słabe...chyba im się już niechce :)

 

Pogodnego Nieba!

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... U mnie w zasadzie trudno cokolwiek powiedzieć o wyważeniu, bo i tak "zachowuje równowagę" niezależnie od położenia ciężarka. :Boink:

PS. Ale i tak jestem zadowolony. Zresztą u mnie teraz wysyp "Lidlów". W drodze jest już ETX70.

zobacz http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=6285&st=0 post 15 szczegolnie tak jak http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...pe=post&id=6784 wywal plastikowa tulejke i wloz lozyska pod zebatka w osi RA . Wtedy nie potrzeba wymieniac tuleji sprzegla- hamulca na metalowe bo lekko chodzi . Wystarczy jak wlozysz tylko te dwa lozyska pod RA . http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...pe=post&id=7297 . W tekscie pomylilem sie bo os ma 12 mm . Z lozyskami z wywazaniem nie bedzie problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak może przy okazji, jak połączyć lidlowego skyluxa z aparatem: :)

 

header.jpg

 

a co z tego wychodzi, możecie zobaczyć tu:

 

http://www.traumflieger.de/desktop/lidlsco..._Canon_DSLR.php

pozdrowienia

...o matko! Jak patrze na tę fotę to mam wrażenie że aparat zaraz wyrwie wyciąg... :szczerbaty: Ja bym nie rydzykował... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie za teraz / inflacja / 399zl mamy mase rzeczy zdatnych do ATM-owego udoskonalenia .

Najgorzej jak sie trafi egzemplarz z nieosiowymi zebatkami . Wtedy pozostaje wymiana osi na duzo grubsza i wycentrowanie na tokarce otworu w zebatce do ktorego wchodzi ta os . Wyciag faktycnie jak wysuniety mocno opada , ale to tylko do naziemnych obserwacji tak mocno jest wysuwany . Ogolnie nie jest zle w tej cenie , zeby jeszcz tylko tuba 10 cm srednicy miala :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady, co do tuningowania. Nie omieszkam skorzystać, "ale jeszcze nie teraz". Na razie dowiedziałem się, że ETX czeka na mnie w domu. A tu jeszcze trzeba zakupy remontowe i świąteczne robić. Urwanie głowy. Sprzęt pewnie pójdzie na razie w odstawkę. Zresztą i tak nie ma co oglądać. W Toruniu śnieg z deszczem :angry: Jak to mawiał pewien Isao "Snowflakes are dancing".

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.